Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Marcinie_u - mam pytanie jeszcze w kwesti dolnej łazienki.

Mój mąż pyta czy drzwi od łazienki nie będą stukały w drzwi wiatrołapu? Gdybyś mógł określić w przybliżeniu w jakiej odległości od rogów ścian znajdują sie jedne i drugie drzwi - będę wdzięczna.

Ula :lol: to pytanie kieruję również do ciebie.

Wiem, że jestem drobiazgowa, ale kto ma nam planującym pomóc jeśli nie Wy :p

Pozdrawiam

 

miedzy drzwiami od łazienki a wiatrołapu jest naroznik okolo 10cm x 10cm,ale drzwi nie maja prawa sie spotkac bo drzwi od wiatrołapu beda otwierały sie do wiatrołapu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

ekwast napisał:

czy ktos moze zrezygnowal z okna w lazience

Nawet nie chcę myśleć o łazience bez okna, bo kiedyś już tak mieszkałam. Osobiście nie polecam.

Wybierając projekt domu kierowałam się między innymi tym, żeby w łazienkach były okna.

 

Marcin_u napisał:

miedzy drzwiami od łazienki a wiatrołapu jest naroznik okolo 10cm x 10cm,ale drzwi nie maja prawa sie spotkac bo drzwi od wiatrołapu beda otwierały sie do wiatrołapu

Mojego męża niestety jakoś to nie przekonuje :cry: Tym razem argument jest następujacy:e w razie przeciągu drzwi do wiatrołapu mogą się otwierać. Ciężka sprawa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ekwast napisał:

czy ktos moze zrezygnowal z okna w lazience

Nawet nie chcę myśleć o łazience bez okna, bo kiedyś już tak mieszkałam. Osobiście nie polecam.

Wybierając projekt domu kierowałam się między innymi tym, żeby w łazienkach były okna.

 

Marcin_u napisał:

miedzy drzwiami od łazienki a wiatrołapu jest naroznik okolo 10cm x 10cm,ale drzwi nie maja prawa sie spotkac bo drzwi od wiatrołapu beda otwierały sie do wiatrołapu

Mojego męża niestety jakoś to nie przekonuje :cry: Tym razem argument jest następujacy:e w razie przeciągu drzwi do wiatrołapu mogą się otwierać. Ciężka sprawa.

 

a drzwi zewnetrzne nie beda mu sie otwierały od przeciagu??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej! przejcie do kuchni z holu oczywiście jest i mierzy 1 metr....w łazience zmieściłam wszystko co potrzebne...drzwi mam obsadzone niezgodnie z normami, ponieważ w środku łazienki...tzn otwierają się do wewnątrz...nie róbcie tak...nie wolno....kilka zdjęć mam, ale wrzucę, gdy wróci mąż, bo ja wciąż niezmiennie nie potrafię :evil:

....co do tynków gipsowych...słabe są...już mam uszkodzenia.... :cry:

...co do powiększonego holu u góry...to był dobry pomysł.... :lol:

W razie pytań piszcie.pozdro.u. ps fotki postaram się jaknajszybciej wkleić. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ula a co to za kolory masz na ścianach. Mojej żonie i mi się bardzo podobają. Gratulujemy łazienki. Że też dało tam się jeszcze prysznic upchać :) My na dole chcemy miec tylko pralkę. Z prysznica zrezygnujemy.

 

Z niecierpliwością czekamy na dalsze zdjęcia. Dzięki nim coraz bardziej jesteśmy zadowoleni z projektu, jaki wybraliśmy.

 

Pozdrawiamy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich budowlancow...

 

Jestem nowy na forum i rowniez buduje iskierke.

Jestem na etapie stawiania scianek dzialowych.

 

Mam pytanie do Was.

dlaczego nikt nie rozwazal stawiania pralki w pomieszczeniu gospodarczym poza garazem - tylko wszyscy wkladaja ja do lazienki na dole lub do gory ? Czy to malo funkcionalne czy moze sa inne jakies powody ?

 

Kto z was wykorzystal przestrzen nad jetkami na jakis maly stryszek ??

 

 

Pozdrawiam.

 

P.S.

Acha.... niezgadzam sie z jednym z uzytkowinkow by trzeba bylo przeliczac na nowo konstrukcje dachowa jesli budenek mialbybyc wydluzony. Ja wydluzylem o 60 cm by kuchnia byla wieksza. Konstrukcji dachowej nie zminialem poza dodaniem jednej pary krokwi :) Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje plany dotyczace łazienki na dole sa takie:

zaraz przy drzwiach kibelek

dalej mikroumywalna

potem kabina prysznicowa

a pod oknem gdzie jest troche mniej miejsca (kanal wentylacyjny) pralka

 

Pomieszcznie gospodarcze u nas to miesce na narzedzia ogrodowe - taczka, łopata, grabie i inne tzw. pierdoły, moze rowery jesli jeszcze sie zmieszcza.

 

A w garazu (czas na realizacje kolejnego marzenia) składany stół do ping-ponga.

 

Przestrzen nad jętkami a pod płatwia kalenicowa oczywiscie ze zostanie zagospodarowana - lecz ze wzgledu na małą wysokosc ok. 130 cm bedzie to graciarnia na rzeczy lekkie - typu choinka, sprzet biwakowy - namioty spiwory, materace. Rozwazam nawet doswietlenie tego stryszku poprzez dodanie 2 okien szczytowych w kształcie trojkata - byly juz tu na forum zdjecia iskierki z takimi oknami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ula - dlaczego drzwi do łazienki nie wolno robic do srodka.

Spotkałem sie z tłumaczeniem, ze to z powodu instalacji gazowych. Dawniej zwykle w łazienkach były termy gazowe wiec drzwi musialy otwierac sie na zewnatrz na wydapedk wybuchu. Lecz w sytuacji gdy w łazience nie ma gazu - to dlaczego niby nie wolno dac drzwi otwieranych do srodka?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

....kolejne zdjęcia wrzucę może jeszcze dziś...wybaczcie...mam Internet bezprzewodowy i kiepsko działa...

...co do kolorów to mieszałam ale jesli bedziecie to robic zostawcie sobie chociaz litr, bo pózniej trudno idealnie wymieszać...generalnie stawiam na farby Dekorala....warto....mieszałam caffe latte, wanilię i rafę koralową....to w holu przy schodach....a w wiatrołapie łososiowy....następnym razem nie będę mieszać to utrudnia malowanie...

....co do drzwi w łazience....jest taki wymóg...wiemy to od sąsiadów którzy oddawali dom do uzytku....i tak myślę sobie, że coś w tym jest...jeśli zemdleję pod drzwiami będąc w środku, to ten ktoś na zewnątrz nie otworzy drzwi... :roll: hmmm...

...co do zdjęć górnej łazienki to nie ma czego fotografowac...nie zrobiona :cry: ...reszta pokoi też nie, oprócz jednego- córci już tuż, tuż... :wink:

...moim pomieszczeniem gospodarczym jest garaż...tam trzymam "conieco", czyli wiadro, mopik itd...

...co do strychu...to MAM....i nawet schody strychowe...kupiliśmy płyty osb i wyłożylismy nimi połowe powierzchni strychu...trzymam tam choinkę i sanki i narty i takie tam :wink:

...a teraz się chwalę...MAM OGRODZENIE....SUPERROWE...DREWNIANE...MĄŻ TWORZYŁ SAM...CAŁE :o ......ale się cieszymy...nawet winko było...huuurrra!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przestrzen nad jętkami a pod płatwia kalenicowa oczywiscie ze zostanie zagospodarowana - lecz ze wzgledu na małą wysokosc ok. 130 cm bedzie to graciarnia na rzeczy lekkie - typu choinka, sprzet biwakowy - namioty spiwory, materace. Rozwazam nawet doswietlenie tego stryszku poprzez dodanie 2 okien szczytowych w kształcie trojkata - byly juz tu na forum zdjecia iskierki z takimi oknami.

 

U nas po zmianie konta nacylenia dachu(za namową dekarza) na 45 stopni poddasze wyszło naprawdę ogromne-kalenica poleciała do góry o około 80cm.

Dlatego wstawiliśmy trójkątne okna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ula!

Pięknie to wszystko wygląda i mam nadzieję, że kiedyś i nasze Iskierki (tych, którzy podjęli się trudu budowania, bez względu na to czy są na etapie papierkowym czy dokładania kolejnych cegieł ) bedą cieszyć oko.

Pomęczę cię trochę o zdjęcia. Bardzo ale to bardzo jestem ciekawa jak wygląda domek z zewnątrz. Z góry dziękuję :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich. Uważnie śledzę wszystkie posty odnośnie Iskierki, ponieważ sama ja buduję. W końcu sama postanowiłam założyć dziennik budowy aby inni mogli popatrzeć. :D

Ula ja także proszę jeszcze o zdjęcia :lol:

Sama jestem na etapie uczenia się jak to się robi i mam nadzieję, że lada chwilk powklejam swoje. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...