Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Orasta-jaki jest kąt nachylenia dachu Twojej Iskierki?Czy po podniesieniu ścianki kolankowej do 1,1 m, dach pozostał przy 40stop.?O ile powiększyłeś kuchnię?Ile jeżeli możesz napisać kosztowały Ciebie te zmiany w projekcie.Jak długo trwa zatwierdzanie tych zmian?Bardzo ładny domek.Pozdrawiam

Wittos

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

betina71- zrezygnowałem z przejścia z przedpokoju do kuchni ( w tym miejscu znajduje się podręczna spiżania którą widać na zdjęciu), tak więc drzwi do łazienki znajdują się na wprost schodów. W łazience - kibelek pod oknem, umywalka na ściance działowej, kabina 80ka na wprost drzwi ( nie wyszła na zdjęciu, obiektyw nie dał rady).

 

WITTOS- odpowiedź wyślę na PW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Orasta domek bardzo śliczny. Mam prośbę - czy mógłbyś zrobić zdjęcia pokoi na górze ale z drugiej strony, np. tam gdzie są meble i łożka i zdjęcie łazienki z drugiej strony , tam gdzie masz umywalkę . Byłabym bardzo wdzięczna :)

Ja swojej iskierki nie podnosiłam i zastanawiam się jak bedą wygladały pokoje na górze i łazienka. Jeszcze nie mam ścianek działowych i nie zabardzo mogę to sobie wyobrazić.

Pozdrawiam wszystkich iskierkowiczów i życzę miłych i spokojnych Świąt Bożego Narodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Orasta - kto patrzy w gwiazdy a kto w sufit? :lol:

Bo widze ze w sypiani na pietrze macie 1 okno dachowe i to jeszcze tak nie symetryczne.

Ponadto nie widze w okolicach tamtego okna grzejnika, czy mozesz zatem potwierdzic lub zaprzeczyc temu ze z tego okna kapie? Oczywiscie nie deszcz ale skroplona w wyniku zetkniecia z zimną szybą para wodna. Bo w swojej Iskierce troche "przestraszony" niektorymi wypowiedziami na forum polikwidowałem wiekszosc okien dachowych, lecz zanim zrobie ocieplenie poddaszy to zawsze moglbym jakies okno dachowe dodac. Od okna dachowego w sypialni odwiodła mnie własnie koniecznosc umieszczenia grzejnika w okolicach głowy (z powodu okna) a ja tymczasem marzne w nogi a nie w głowe, wiec grzejnik w tamtej okolicy całkowicie mi nie pasował.

 

Ponadto patrzac na zdjecia Twojej iskierki dochodza do wniosku ze lepszym rozwiazaniem niz podniesienie scianki kolankowej o 1 pustak (tak jest u mnie) jest podniesienie scianki kolankowej o 2-3 pustaki z jednoczesnym wrecz koniecznym zwiekszeniem okapów o 50 cm z kazdej strony - tak by nie było wrazenia, ze budynek jest tylko rozciagniety w pionie. Widze, ze Ty tak własnie masz - zatem gratuluje, ze nie mogąc sobie innych iskierek poogladac trafiłes na ekipe ktora nie tylko wybudowała domek ale i poprawiła pewne rzeczy. Zyskałes na funkcjonalnosci nie traca na estetyce - małej ilosci osob to sie udaje.

 

W sumie zastanawiam sie co autorka projektu chciala osiagnac dajac tylko 1 pustak na scianke kolankowa. U mnie przy 2 pustakach wyszla scianka 87 cm. Odejmujac od tego 7 cm na podłoge plus 10 cm na ocieplenie skosow pod krokwiami dostaje scianke kolankowa w wysokosci 70 cm, ktora to zagospodarowac łatwo nie bedzie. Przy oryginalnej wysokosci scianki po odjeciu wylewki i ocieplenia mamy 45 cm wysokosci .......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj pluszku.

Widzisz nie na darmo swoje posty podpisuję tak jak podpisuję, ale po kolei.

Niesymetryczność zamontowania okna wynika z rozstawienia krokwi, w gwiazdy patrzy moja żonka ja zioram kątem oka :( . Pod oknem rzeczywiście nie ma kaloryfera ( Ty spostrzegawczy chłopak jesteś ) bo ktoś mi powidział że będę się rano czuł jak Gołota po walce z Lewisem, no i jest dokładnie tak jak opisujesz :evil: . Jeszcze się nie zdarzyło żeby coś spadło na twarz, ale kilka stróżek pociekło po szpalecie okna. Wiesz, grzejnik pod oknem b.dużo daje, ale jest jeszcze jeden smaczek. Jezeli dom jest w miarę dobrze ocieplony, centralne na gaz ( takie posiadam ), stosujesz nocne obniżenie temp., to przez noc temp. w domu nie spada do temp. zadanej ( u mnie 18,5 st.) i grzejniki są zimne, a całe jaja ze skroplinami dzieją się właśnie w nocy i nad ranem. Na szczęscie o 6: 00 piec zabiera się do roboty i osusza okno, ale niestety nie u nas w sypialni. Ja ze skraplaniem walczę tak- w dolnej części okna, na całej jego szerokości przymknąłem szmatkę i to co miało spłynąć po szpalecie poprostu w nią wsiąka ( trochę nieestetyczne, ale to tylko na zimę a trzeba jakoś żyć ), śpimy przy otwartych drzwiach w sypialni( bardzo pomaga, para nie kumuluje się w jednym pomieszczeniu). Zauważyłem jeszcze jedno, problem z parowaniem dotyczy w szcegulności okien umieszczonych od strony północnej, córa ma sypialnię od południa jest neżle. A jak myślisz, okno mojej sypialni zwrócone jest w którą stronę ? Ponadto zamontowanie grzejnika pod oknem jest chyba wymagane przez producentów okien jako jeden z elementów gwarancji , wymagają podobno też wentylacji w pokoju ( ale to chyba przesada). Ja liczę też na to, że jak budynek dobrze wyschnie to problem poważnie zmaleje. Pisałem o minusach, ale są też plusy. Pięknie doświetlne pokoje no i te gwiazdy, różne rzeczy przychodzą wtedy do głowy :oops: :roll: :wink: 8) no i trzeba zamknąć drzwi. Co do ścianki kolankowej to bardzo się cieszę że jest tak wysoka, pokoje ogromnie zyskały na funkcjonalności. Dzięki za pochwały. Jezu ale się opisałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chcę już nic kombinować, mieszkam od czerwca i chcę aby jedynym przewodem grzejnym był mój przełyk :lol: :D . Pluszku rzuciłem okiem na zdjecia Twojej chałupy, wydaje się dziwnie znajoma, deja vu czy co. Na poważnie , to nieżle Ci idzie. Kiedy pijemy na parapecie ?

 

Tez mi zaczeło po głowie chodzic zrobienie jakiegos spotkania Iskierkowiczow.

Tylko ze ludzie sa tak bardzo porozrzucani po Polsce.

Chudego betonu nie opijałem ale ławy juz tak.

I stan zero.

I strop.

I wiezbe.

Co do przeprowadzki to trudno mi wyrokowac.

Jak oceniasz.ile moze zajac czasu wykonczenie domu gdybym ruszyl na przełomie lutego i marca a mam poki co gołe sciany

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam wszystkich

mam pytanko Orasta ile kosztowaly takie schody bo sie zastanawiamy.,

aha i mam pytanie moze jestescie bardziej doswiadczeni zaczynam w kwietniu ale doprojektowalem pod czescia garazową piwnice, w miejscu pom. gosp. bedzie pokoj, ale chodzi o to za na dzialce jest glina i raczej mokro, co za tym idzie bedzie sie wysoko unosic mysle ze 70 cm na ziemie,130 w ziemie, wykopalem dół na 2m i na glebokosci ok 160 cm podchodzi woda

jak myslicie czy nie bedzie problemow z wylaniem ław???

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

problemow z wylewaniem ław nie bedzie - wypompujesz wode, wylejesz ławy i nawet jak za godzine woda podejdzie to nic sie nie stanie - beton lubi wode

własnie ławy - jak je masz zaprojektowane?

jak niższa czesc bedzie połączona z wyzsza?

przy budynkach z czesciowym podpiwniczeniem problemem moze byc nierownomierne osiadanie budynku.

problem z woda w piwnicy pewnie bedzie

musisz zrobic na pewno dobra izolacje p. wodna a i moze drenaz by sie przydał

jak chcesz poziom zero zrobic na wysokosci 70 cm na poziomem terenu to zastanow sie czy nie warto dodac wienca na scianie fundamentowej

 

w sumie czeka cie sporo kłopotu, wiele decyzji do podjecia i czy posiadanie 25 m2 piwnicy to uzasadnia? czy ktokolwiek budował podpiwniczona iskierke?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pluszku- strych o.k., przydałoby się jeszcze kilka cm ale w końcu na strych nie chodzi się codziennie.

 

manys-m za schody dałem 6500 pln. Obgadałem z gościem temat rok wcześniej i potem było mu głupio się podnosić z ceną. Byłem też pytać u konkurencji ( gość strasznie zmanierowany), wycenili te same schody na 9200 pln. Niezłe wachnięcie, co.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...