Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Jest to ten sam projekt. Ja zmieniłem także to, że zlikwidowałem tylne drzwi w garażu, zamiast nich wstawiłem okno, podniosłem strop, zlikwidowałem boczne okno w kuchni, jedno okno połaciowe na piętrze. Dostawiłem jeszcze na piętrze po połowie okna z obu stron balkonu. Doprojektowałem wykusz na dole z boku salonu . Tym samym musiałem powiększyć balkon na piętrze i dać podpore . Na piętrze w sypialni zaprojektowałem pojedyńcze okno.

Jast to mały , ale wystarczający na czterch mieszkańców.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Jest to ten sam projekt. Ja zmieniłem także to, że zlikwidowałem tylne drzwi w garażu, zamiast nich wstawiłem okno, podniosłem strop, zlikwidowałem boczne okno w kuchni, jedno okno połaciowe na piętrze. Dostawiłem jeszcze na piętrze po połowie okna z obu stron balkonu. Doprojektowałem wykusz na dole z boku salonu . Tym samym musiałem powiększyć balkon na piętrze i dać podpore . Na piętrze w sypialni zaprojektowałem pojedyńcze okno.

Jast to mały , ale wystarczający na czterch mieszkańców.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...
Jest to ten sam projekt. Ja zmieniłem także to, że zlikwidowałem tylne drzwi w garażu, zamiast nich wstawiłem okno, podniosłem strop, zlikwidowałem boczne okno w kuchni, jedno okno połaciowe na piętrze. Dostawiłem jeszcze na piętrze po połowie okna z obu stron balkonu. Doprojektowałem wykusz na dole z boku salonu . Tym samym musiałem powiększyć balkon na piętrze i dać podpore . Na piętrze w sypialni zaprojektowałem pojedyńcze okno.

Jast to mały , ale wystarczający na czterch mieszkańców.

 

Proszę o informacje jesli budujesz ten własnie domek,skąd jestes itp.na adres [email protected]. Z góry dziękuję i Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...
  • 1 month później...
Obserwatorem forum jestem od niedawna. Mam zamiar wybudować dom i najprawdopodobniej będzie to Iskierka. Dyskusja na jej temat była dawno, więc miże "słowa zmieniły się w czyn". Poszukuję osób, które zrealizowały projekt lub są w trakcie, może uwagi z realizacji, zmiany, koszty, zdjęcia ... Osobiście wydaje mi się ten domek jakiś niski (chata) lecz może to tylko złudzenie. Chciałbym z salonu wydzielić 10 - 12 m kw. i zrobić mały gabinet - jak przedłużenie kuchni. Proszę o opinie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Jeśli myślisz o Iskierce, ale chciałbyś miejsce na gabinet to polecam ci dwa inne projekty Pani Kasi Herby-Janiak, Marysie i Oliwke,

http://www.domna5.pl/index.php?opcja=details&id=11&nazwa_projektu=MARYSIA, oraz http://www.domna5.pl/index.php?opcja=details&id=18&nazwa_projektu=OLIWKA,

Marysia ma wersje z mniejszym pokojem dziennym i gabinetem, Oliwka natomiast ma osobny maly gabinet, dodatkowo moze byc postawiona na dzialce z wjazdem od poludnia.

Ja osobiscie przerabiam (wraz z Pania architekt) Iskierke, tak aby pasowala do wjazdu od poludnia, ale bardziej od dodatkowego gabinetu cenie sobie jadalnie ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 months później...

Witam!

Jestem tu nowy..wczesniej tylko czytalem..i to sporo postow tutaj na forum.

Mam w planach wybudowac dom maly i zainteresowałem sie projektem ISKIERKA , ale lustrzane odbicie http://www.domna5.pl/index.php?opcja=details&id=2&more=widoki&nazwa_projektu=ISKIERKA&autor=Katarzyna%20Herba-Janiak

Jaki moze byc realny koszt budowy takiego domu do stanu zamknietego z instalacjami otynkowany wew i z ociepleniem na zewnatrz..bez wykanczania góry bo to chcialbym robic juz po zamieszkaniu na poczatek na dole i w miare naplywu gotówki wykanczac sobie samemu..ewentulanie z mala pomoca fachowcow. Dól tez zamierzam wykanczac i robic instalacje w duzej mierze samodzielnie. Oczywiscie chodzi mi o orientacyjna wartosc budujac z materiałow nie z górnej polki.

Chcialem tez wybudowac ten dom z betonu komorkowego( jaki polecacie?) bo zalezy mi na niskiej cenie i bardziej na cieplym domu niz na cichym ...bo dom bedzie pod lasem i z dala od ruchliwej drogi..wiec cicha okolica.

 

Chciałem w tym domu zmienic tez kilka rzeczy..

-wyrównac strop nad garazem do pozstalego poziomu

-usunac drzwi w kotlowni (ogrzewanie gazem ziemnym)

-zostawic okna polaciowe tylko w lazience i w pokoju nr2

-usunac balkon..i dac tam wieksze okna zeby lepiej doswietlic pokoj

-wydluzyc lazienke na dole zeby w jednym ciagu z meblami postawic jeszcze lodowke ..i ta scianke na przeciwko wej. do lazienki skrocic o ta krotka scianke od strony kuchni zeby lepsze bylo przejscie.

-w miejscu gdzie na projekcie jest lodowka dac blat/stol odgradzajacy kuchnie od salonu.

-mysle jeszcze o zlikwidowaniu 2 okien (po 1 w kuchni i salonie) i dac jedno na srodku w miejscu przewidzianego blatu/stolu..to bedzie poludniowe okno

 

Czekam na jakies propozycje i sugestje..bo to moj pierwszy dom.

A moze polecicie inny ciekawy projekt z pow.uz. okolo 100m +garaz w bryle budynku..i oczywiscie tani w budowie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Ja bede budowal rowniez Iskierke, u mnie wykonalem kilka "drobnych" modyfikacji:

- przesuniecie dolnych scian nosnych (dom z wjazdem od poludnia)

- dorobienie ganku

- likwidacja balkonu

- na pietrze wygospodarowanie koncika na komputer i doswietlenie klatki schodowej

 

Co do kosztow, to wykonawcy za stan surowy otwarty podaja ceny od 20 do 35k, u mnie to bedzie 28 wraz z grodzeniem i podbitka.

 

Material na stan surowy to okolo 90-110k

 

Co do innych informacji, to polecam Ci forum Marysi (blizniaczy projekt Iskierki, tej samej Pani architekt)

http://forum.muratordom.pl/viewtopic.php?t=20726&start=0, oraz grupe zaczynajacych na wiosne'06 http://forum.muratordom.pl/viewtopic.php?t=57463&start=0

 

Jesli masz jakies dodatkowe pytania, to pisz ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z jakiego materialu budujesz? ja mysle zastosowaniu betonu komorkowego..nie zalezy mi na cichym domu bo dom bedzie pod lasem i tam jest cicho..ale chce zeby byl cieply.

jaki moze byc orientacyjny koszt wykonania stanu surowego zamknietego z instalacjami i tynkami. gory nie chce na poczatku wykanczac i stawiac scianek bo to chce dokonczyc pozniej w miare przyplywu gotowki.

Mysle tez o zastosowaniu schodow murowanych..jaka moze byc cena murowanych schodow ktore prawdopodobnie zabuduje robiac schowek.

Czy mozesz podac wymiary twich pomieszczen po zmianach (dlugosc szerokosc) bo chcialbym lepiej sie twojemu projektowi przyjzec..jaki byl koszt tak sporych zmian w projekcie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z jakiego materialu budujesz? ja mysle zastosowaniu betonu komorkowego..nie zalezy mi na cichym domu bo dom bedzie pod lasem i tam jest cicho..ale chce zeby byl cieply.

jaki moze byc orientacyjny koszt wykonania stanu surowego zamknietego z instalacjami i tynkami. gory nie chce na poczatku wykanczac i stawiac scianek bo to chce dokonczyc pozniej w miare przyplywu gotowki.

Mysle tez o zastosowaniu schodow murowanych..jaka moze byc cena murowanych schodow ktore prawdopodobnie zabuduje robiac schowek.

Czy mozesz podac wymiary twich pomieszczen po zmianach (dlugosc szerokosc) bo chcialbym lepiej sie twojemu projektowi przyjzec..jaki byl koszt tak sporych zmian w projekcie?

 

Hej, bede budowal z Ytong'a, sam material na sciany to okolo 20k, co do kosztow to trudno powiedziec, andrzejka (z forum Marysi) wybudowala caly stan surowy otwarty za 48k, dla mnie to suma nie do osiagniecia. ja licze, ze z podstawowym wykonczeniem domu powinno starczyc 200-220k, u mnie rowniez zostaly zastosowane schody murowane, ale mowiac szczerze nie mam pojecia ile beda kosztowac.

Co do wymiarow pomieszczen, to rzut mojego parteru jest dostepny tu: http://republika.pl/katarzyna_mm/parter.html, a poddasza tu: http://republika.pl/katarzyna_mm/poddasze.html.

 

Co do kosztow modyfikacji to wszystkie byly wykonane przez Pania projektant Iskierki, (Pania Katarzyne Herba-Janiak), ale jeszcze nie zostaly podliczone.

 

Wiec jesli bedziesz mial jakies pytania, najlepiej napisz do niej mail'a z pytaniami, ewentualnie powolaj sie na mnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...

Witam ludziska

Szukam opinii, rad, wskazówek...od osób, które wybrały projekt iskierka i byłyby uprzejme pogadać ze mną na jego temat. Interesuje mnie wszystko, jak zaadoptowaliście projekt, jakie wybraliście materiały na budowę, jak przebiegały prace...

Po stokroć dzięki za każdą odpowiedź

A tutaj link do mojej iskierki

http://www.projekty.ign.com.pl/projekt.php?opcja=opis&id=152&nazwa_projektu=ISKIERKA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niby masz rację pavcio, ale istniejące wątki już przejzalem, poza tym są one już dość stare. Staram się na nowo rozpocząć dyskusję na temat tego projektu. Przecież ludzie wciąż go kupują i rozpoczynają budowę i pewnie mają podobne dylematy co ja.

Pelen optymizmu czekam jednak na odzew

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ludziska

Szukam opinii, rad, wskazówek...od osób, które wybrały projekt iskierka i byłyby uprzejme pogadać ze mną na jego temat. Interesuje mnie wszystko, jak zaadoptowaliście projekt, jakie wybraliście materiały na budowę, jak przebiegały prace...

Po stokroć dzięki za każdą odpowiedź

A tutaj link do mojej iskierki

http://www.projekty.ign.com.pl/projekt.php?opcja=opis&id=152&nazwa_projektu=ISKIERKA

 

Ja zamierzam go budowac i rowniez czekam na wszelkie rady..wskazowki..

ps.potem napisze co zamierzam zmienic bo teraz brak czasu..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja zamierzam budowac iskierke z takimi zmianami:

-odbicie lustrzane

-poserzenie domu od strony kuchnia i salon o 0,5m ze wzgledu na waska kuchnie..bo chyba jest troszke za waska?

-rezygnuje z okna w kuchni tego z boku a w zamian dam wieksze troche te od przodu.

-wydłuzam o okolo 60-70cm łazienke na dole(zeby wszystko nie bylo tak na kupie) i zeby bylo lepsze przejscie do kuchni z hollu usowam krociotka scianke(nie ta nosna)

-kominek chce w narozniku salonu (od schodów)..i tu bede musiał dobudowac komin do kominka i mam nadzieje ze uda mi sie go zmiescic na górze zeby na drzwiach do sypialni nie wyszedł??

-na górze poziom podłogi w sypialni równam z pozostała podłoga

-podnosze scianke kolankowa do okolo 1m

-rezygnuje z balkonu na gorze..w zamian wieksze okna

-zostawiam okna polaciowe tylko w łazience i...w korytazu bo chce troche skrocic pokoj nr2

 

Co sadzice o umiejscowieniu iskierki -odbicia lustrzanego wiazdem od zachodu?

Wiem ze ze wzgledu na kuchnie to nie jest ideał ale juz tyle przeszukałem projektow i nic mi nie wpadło w oko a moge zrobic wiazd tylko od zachodu lub poludnia..ale tak sobie mysle ze latem od ochrony przed sloncem sa rolety..

 

Ciekawym projektem jest tez oliwka lub południowa ze wzgledu na strony swiata ale nie odpowiada mi ten salon ktory jest jak korytaz(dlugi i waski) i nie chce tez osobnej(lub prawie osobnej) jadalni i jeszcze jeden minus to brak okna w lazience na dole.

 

Czekam na jakies sugestie i porady...

-

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe pomysły, godne przemyślenia.

Ja planuję usunąć większość okien połaciowych. Pozostawię jedynie w łazience i w pokoju naprzeciwko nr 2.

W sypialni nr 6 myślę że wstawię jedno duże okno zamiast 2 małych, a wpokojach 2 i 3 wstawię większe okna zamiast drzwi balkonowych, ponieważ balkonu nie będzie.

Schodki w sypialni zostawię bo to fajny bajer, poza tym pani architekt stwierdziła, że lepiej mieć wyższy sufit w sypialni niż garażu i ja się z tym zgadzam.

Na parterze nie planowałem wprowadzać większych zmian. Być może powiększę wyjście na taras i pod schodami urządzę spiżarkę.

Też myślałem o zlikwidowaniu południowego okna w kuchni ale architekt odradziła mi to stanowczo gdyż wpłynie to bardzo niekożystnie na wygląd domu z zewnątrz. Stwierdziłem, że chyba lepszym rozwiązaniem będzie żaluzja w tym oknie.

Tym co mnie najbardziej zastanawia jest jednak to, czy podnosić ściankę kolankową czy nie. Te 63 cm to bardzo mało, ale z drugiej strony zdecydowana większość forumowiczów wypowiada się, że nawet niewielka ingerencja w wysokość ścianki może bardzo niekożystnie wpłynąć na bryłę budynku, szpecąc go okropnie.

To chyba tyle.

Zastanawialiście się nad materiałem na budowę?

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe pomysły, godne przemyślenia.

Ja planuję usunąć większość okien połaciowych. Pozostawię jedynie w łazience i w pokoju naprzeciwko nr 2.

W sypialni nr 6 myślę że wstawię jedno duże okno zamiast 2 małych, a wpokojach 2 i 3 wstawię większe okna zamiast drzwi balkonowych, ponieważ balkonu nie będzie.

Schodki w sypialni zostawię bo to fajny bajer, poza tym pani architekt stwierdziła, że lepiej mieć wyższy sufit w sypialni niż garażu i ja się z tym zgadzam.

Na parterze nie planowałem wprowadzać większych zmian. Być może powiększę wyjście na taras i pod schodami urządzę spiżarkę.

Też myślałem o zlikwidowaniu południowego okna w kuchni ale architekt odradziła mi to stanowczo gdyż wpłynie to bardzo niekożystnie na wygląd domu z zewnątrz. Stwierdziłem, że chyba lepszym rozwiązaniem będzie żaluzja w tym oknie.

Tym co mnie najbardziej zastanawia jest jednak to, czy podnosić ściankę kolankową czy nie. Te 63 cm to bardzo mało, ale z drugiej strony zdecydowana większość forumowiczów wypowiada się, że nawet niewielka ingerencja w wysokość ścianki może bardzo niekożystnie wpłynąć na bryłę budynku, szpecąc go okropnie.

To chyba tyle.

Zastanawialiście się nad materiałem na budowę?

pozdrawiam

 

podłoge w sypialni chce zrownac ze wzgledow na to ze jak bede zaspany to nie chce po omacku pokonywac jeszcze schodkow...

Tez mam zamiar zrobic pod schodami schowek/spizarnie

Ja chyba bede budowal z betonu komorkowego 24 + styropian 12

Moja dzialka ma troche dziwny kształt trojkata i przechodzi przez dzialke wysokie napiecie i dom bedzie stal w narozniku trojkata( tak nie dokonca) i wiekszoc dzialki bedzie z boku domu i z tego wzgledu wyjscie na taras dam wlasnie z boku a nie z tylu domu.

Co do scianki kolankowej to mysle ze jak sie podniesie o 30...max40cm to raczej nie powinno wplynac bardzo na wyglad domu..negatywnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...