Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam

Jest Iskierka - stan surowy zamknięty!Czy ktoś może mi odpowiedzieć na pytanie, ile należy jeszcze włożyć kasy aby doprowadzić dom do momentu zamieszkania.? Chodzi mi o docieplenie dachu,rozprowadzenie wszystkich instalacji,wylanie podłóg,zamontowanie kominka z płaszczem wodnym,zrobienie ścian,czyli doprowadzenie Iskierki do stanu developerskiego+zrobienie całego dołu włącznie z kuchnią pod wymiar,łazienką z wyposażeniem,glazurą terakotą,drzwiami itp?Powiedzmy ,że biorę ekipę na to wykończenie!Dzięki za ewentualną odp.

Wittos

 

 

witaj!!!

ile ci poszło za stan surowy z. jeżeli mozna wiedzieć??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Wittos - mozesz pochwalic sie kwota stanu surowego na forum ?

 

U mnie poszlo 110 tys w tym:

Fundamenty+ocieplenie+siatka

Chudziak

Mury porotherm 30cm + scianki dzialowe suporex 12

Nadproza pozbruk

Strop TERIVA

wiezba dachowa,

pelne deskowani + papa

dachowka + 4 okna dachowe velux+rynny

1700 cegiel kl.150 + 700 klinkier

piasek do obsypania fundamentow

robocizna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie zaczynamy w środku robić ścianki działowe i zastanawiam się co jest kolejnym krokiem, czy najpierw kładzie się elektrykę, czy ogrzewanie a może wodę i kanalizę ?

 

A także mam pytanie do Orasty robileś dwa piony kanalizacyjne ? Bo widze , że masz wc na górze po oknem. My się cały czas zastanawiamy czy ten co idzie przez salon jest potrzebny ?

 

Orasta zgadzam się z Tobą. Jest to forum ludzi z iskierką i budujących Iskierkę i możemy rozmawiać o wszystkim co dotyczy tego domku :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze najłatwiej jest przypisac komus złe intencje. Znacznie trudniej jest starac sie kogos zrozumiec.

Wiekszosc budujacych Iskierke to bardzo poczatkujacy budowniczowie, nie majacy wiekszego doswiadczenia - po prostu wybudowali jeden dom (tak jak i ja). Doradzajac drugiej osobie moga sie kierowac tylko i wylacznie swoim doswiadczeniem zdobytym przy budowie jednego domu zgodnie z jednym projektem. Łatwo w takiej sytuacji o powielanie błedow z jednej budowy na kolejne budowy wszak budownictwo pełne jest róznego rodzaju "mitów".

Tymczasem w watkach "ogólnych" czesto wypowiadaja sie osoby zajmujace sie budowlanką zawodowo, ktorych wieloletnie doświadczenie pozwala na dostrzezenie roznic miedzy roznymi rozwiazaniami oraz konsekwencji jakie za soba moga pociagac wybrane rozwiazania. Moim skromny zdaniem po wybudowaniu 1 domu nie sposob miec na tyle doswiadczenia aby móc doradzac często niestandardowe rozwiazania innym.

Istniejace wątki w "Wymianie doświadczen" czesto maja po kilkaset wypowiedzi i stanowia starcie róznych pogladow na podstawie ktorych kazdy budujacy moze wyrobic swoja opinie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mala1809- mam dwa piony kanalizacyjne, żeby odproawdzić ścieki z górnej łazienki konieczny jest pion kanaliacyjny w okolicy salonu. U mnie idzie on przy ścianie obok komina w kotłowni. Potem został zamaskowany ścianką z płyty GK. Co do elektryki, to wg. mnie najpierw instalacja elektr. potem tynki następnie woda i c.o.

 

pluszku- między wierszami Twojego ostatniego postu wyczułem delikatne uwagi skierowane w moim kierunku, być może się mylę. Wydaję mi się że nie forsuję na forum rozwiązań które przjąłem przy budowie mojego domu, co więcej ,zdarzyło mi się przyznać do błędów i niepowodzeń. Co się tyczy "wątków ogólnych" zdarzyło mi się troszkę poczytać. Wytrawni budowniczowie, zawodowo zajmujący się bodowami domów, mieli na nich tak diametralnie różne poglądy, że po przeczytaniu byłem głupszy niż przed wejściem na dany temat. Co do luźnych gadek z dziewczynami, zmartwię Cię, będę kontynuował.

 

agent-poznan- pod posadzką w garażu mam styropian EPS 20 bodajże 10 cm stopniowane do 5 cm w celu uzyskania spadu. Wylewka zbrojona siatką zbrojeniową do wylewek. Dobrze jest zrobić wylewkę w kształcie przypominającym kopertę tak aby kanał znajdował się po środku posadzki. Trudniejsza w wykonaniu, ale doskonale się sprawdza, szczególnie w zimie, gdy wjedziesz ośnieżonym samochodem. Sprawdź jeszcze na forum, może wypowiadają się na temat posadzek w garażu zawodowi budowlańcy. Mnie taką doradzał znajomy, oczywiście zrobiłem inaczej. :evil:

 

betina71- sorry za zwłokę, zdjęcia górnej łazienki masz jutro na PW

 

 

Teraz trzeba iść spać, w nocy walczy Andrew i trzeba mu pokibicować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dawno nie pisałem o swojej iskierce a juz od połowy grudnia grzeje w iskierce i wykanczam srodek.

a tak wyglada kotłownia...prawie skonzcona bo trzeba jeszcze wode z hydroforu właczyc w instalacje ale po badaniu wody w sanepidzie bo musze filtry dobrac.musze jeszcze ja pomalowac.

http://images24.fotosik.pl/144/ae29616b55a93c6f.jpg

http://images31.fotosik.pl/113/81dd1c97669540d2.jpg

http://images26.fotosik.pl/144/b1d718b0ec3b1ae3.jpg

http://images33.fotosik.pl/113/86d8efdad2205d47.jpg

http://images32.fotosik.pl/113/f3a6062801ed1353.jpg

http://images24.fotosik.pl/144/cab7349bfeb94a60.jpg

 

w pozostałej czesci domu tynki dosychaja a ja w kuchni korytazu i wc robie sufity podwieszane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Połamały mnie korzonki :lol: i wypadłam z tematu. Co tu się wydarzyło?? Upss :o

orasta - dziękuję za fotki :lol:

wittos - ja tez poproszę ( bardzo!!) o info nt. kosztów stanu surowego

 

Aha ja tez głupieję, gdy wchodzę na jakiś wątek :oops: , co "jeden "post to inna opinia. Bywało już tak, że w ogóle nie chcialam nic czytać - taki miałam mętlik w głowie.

A to, że pytam konkretnej osoby o coś wcale nie musi oznaczać, że traktuje ją jak wyrocznię - w końcu jakiś rozumek mam :lol: :lol: :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to, że pytam konkretnej osoby o coś wcale nie musi oznaczać, że traktuje ją jak wyrocznię - w końcu jakiś rozumek mam

no własnie, przecież to że tak ktoś zrobił to nie znaczy że jest najlepiej. Tylko znaczy że tak zrobił :D

 

Orasta a mogłaby Bentina mi przesłać Twoje fotki? Wiesz że ja pazerna na oglądanie :lol:

 

wittos - ja tez poproszę ( bardzo!!) o info nt. kosztów stanu surowego

i ja i ja i ja.

Na chwilę obecną mamy cegłe, stal (ale tylko 14-stki) i drewno (ale pewnie za mało). Chcemy pełne deskowanie a dach to blachodachówka. I na to przeznaczyć max 100tys zł. Tzn stan surowy zamknięty. chciałabym by to była realna kwota co?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gosia- jakie konkretnie fotki mam wysłać ?

wszystkie hahah

żartuje wiesz przyznam się że mi bardziej chodzi o zadowolenie oka a nie o jakieś wyciągnięcie wniosków. Więc wyślij może te same co bentinie. Żeby kłopotu nie robić :D

 

Znalazłam super stronkę o kredytach. Można sobie wyliczyć zdolność kredytową. Porównać oferty z banku. super rzecz sami spójrzcie.

http://www.ehipoteka.com/kalkulator/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam jeszcze pytanie z innej beczki...

 

chodzi mi o wykorzystanie przestrzeni nad jetkami na stryszek. Mam tylko pytanie czy taki stryszek, ktory nie bedzie ocieplony (ocieplone beda skosy i stropodach) bedzie sie nadawac na przechowywanie jakis tam rzeczy ubraniowych oraz elementow metalowych ? Czy aby wilgoc zawarta w powietrzu nie zaszkodzi ubraniom i elementom metalowym (nie mam tu ma mysli zbrojenia ale jakies klunkry (to chyba po poznansku)....

 

Pozdraawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...