Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

 

 

I oczywiście wykonawstwo - niech opatrzność chroni wszystkich przed tzw. złotymi rączkami, co to i komin postawią, kafelki ułożą i instalację c.o. zrobią.

Niestety, ale jeżeli instalacja ma być dobra tzn oszczędna i bezawaryjna, to musi ją wykonywać profesjonalny instalator. Najlepiej, żeby był to gość, który mieszka w okolicy i ma aktualną autoryzację firmy, której kocioł instalujecie. Powód jest prosty - jeżeli w zimie przy -15 stopniach kocioł przestanie hulać, to wtedy ogromne znaczenie ma, kiedy pan od instalacji będzie mógł do Was przyjechać i czy ma części do waszego kotła.

 

Kolega sam wykonal instalacje CO - CWU i jakos narazie jest zadowolony. Gazu zuzywa mu okolo 8-10m3/dobe.

 

dodam, ze nie jest ani fachowcem ani specjalista. Zwykla zlota raczka - wiec nie zgadzam sie z Toba ze TYLKO PROFESIONALNY FACHOWIEC POTRAFI COS FACHOWO ZROBIC.

 

Uwazam, ze jesli sie robi cos samemu to nie ze skapstwa ale z oszczednosci pn brakuje pieniedzy a i dla przyjemnosci. Jesli ktos decyduje sie na robienie czegokolwiek a nie ma bladego pojecia jak co zrobic i robi na czuja - jest ZLE. Ale jesli dowiaduje sie u kilku zrodel jak to powinno byc zrobione i czego sie wystrzega oraz unikac - uwazam, ze zrobi to tak samo doskonale jak "PROFESIONALNY" fachowiec.

AMEN

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

agent-poznan- widzę że wziąłeś do siebie wypowiedzi moje i DO.

Ja jednak dalej będę popierał DO. Sczególnie teraz, kiedy panuje boom budowlany, wielu fachowców wyjechało w poszukiwaniu większej kasy, ci co zostali nie wyrabiają, namnożyło się firm i ludzi zajmujących się tą branżą. Chodzi o to aby korzystać z usług instalatorów sprawdzonych, takich którzy działają na rynku jakąś chwilę, doszkalają się ( postęp technologiczny w tej branży jest duży). Jeżli Twój kolega wykonał instalcję c.o. sam i działa ona poprawnie, to chwała mu za to. Ale jak sam sam napisałeś poważnie zgłębił temat. Myślę też że nie jest to instalacja tak skomplikowana jak np. ta o której myśli DO. Moim zdaniem przypadek Twojego znajomego jest tylko wyjątkiem potwierdzającym regułę.

 

HOWGH

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I wszystko co chciałam wiedzieć o ogrzewaniu juz wiem , maż mi naznosił gazet pisemek żebym posprawdzała co lepsze a tu wystarczy zajrzeć na nasze iskierkowe forum i już wszysko wiem;)Ja wybieram kocioł na eko z podajnikiem i kominek z rozłozeniem na pokoje pozdrawiamm wszystkich .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Orasta .... powiem tak...

 

Zgodzie sie z Toba ze w obecnych czasach jest malo dobrych fachowcow bo czesc wyjechala a pozostala czesc ktora zostala robi szybko, niedokladnie po to by jak najwiecej miec klientow.

 

Zawsze wychodze z zalozenia, ze aby miec cos zrobione porzadnie, i solidnie trzeba to zrobic samemu. Dam Ci przyklad. Murowalem sam komin z klinkieru (zadna filozofia - troszke wprawy, umiejetnosci poslugiwania sie narzedziami i komin nie odbiega niczym od tego, ktory wymuruje FACHOWY murarz.)...

Pewnego dnia byla dosc niska temperatura (-6'C) wiedzialem, ze nie mozna murowac przy tej tem ale mimo to spytalem murarza ktory kilka dzialek dalej budowal dom - czy moge w tej tem murowac komin z klinkieru - a on na to.Mozesz spokojnie - placa ci za caly komin czy od sztuki bierzesz ? Ja mu odpowiedzialem ze muruje dla siebie - wiesz jaka byla jego odpowiedz ?

Jak dla siebie do poczekaj do poludnia az bedzie okolo zera...

I tak jest z wiekszoscia fachowcow. Ja wole sie dowiedziec co i jak zrobic, zrobic to dluzej ale wiem ze jest to zrobione solidnie i mam jeszcze z tego przyjemnosc.

 

A jesli chodzi o instalacje o ktorej mowi DO to podjalbym sie zrobienia jej i mysle, ze dzialalaby tak samo jak zrobiona przez fachowca - z tym, ze skarbnica wiedzy byla by potrzebna, kilka konsultacji z osobami ktore juz maja i ciut wiecej czasu poswiecic na zrobienie tego cacka.

No ale kazdy ma miec prawo do swojego zdania

Ja robie samemu pn sprawia mi to przyjemnosc :)

 

 

Pozdrawiam wszystkich co robia wiekszosci samemu :) - tak jak ja :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

agent-poznan- wiesz co, trudno odmówić Ci racji. Jest wiele prawdy w tym co piszesz, napewno wykonując pewne prace samodzielnie wkłada się w nie więcej serca, w końcu robi się je dla siebie. Wnioskuję z Twojego postu że od początku Iskierkę budujesz sam, tzn. fundamenty, mury, więźba i pokrycie dachu. Jeżeli tak, to cholernie Ci zazdroszczę, kupę kasy zaoszczędziłeś. Ja nie jestem typem faceta manualnego, więc musiałem korzystać z usług specjalistów. Samodzielnie wykonalem tylko ocieplenie poddasza, no i przyłącz kanalizacyjny ( razem z moim tatą). Masz rację pisząc że wystarczy umieć sie posługiwać narzędziami, troszkę wiedzy i serca i można np. wymurować komin z klinkieru, w końcu nie święci garnki lepią. Jednak wykonanie instalacji c.o. z podlogówkami, solarami i wpięcie w to np. kominka z p.w. to nie bułka z masłem. Chyba Cię troszkę mój drogi 007- poznan poniosła ułańska fantazja. :wink:

 

Wklej jakieś fotki .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WITAM WSZYSTKICH ISKIERKOWICZóW :p zamierzamy z mężem w tym tygodniu zakupić projekt iskierka mam jednak jeden dylemat chcemy zamiast garażu mieć sypialnię czy jakimś cudem zmieszczą się drzwi pod schodami czy trzeba będzie wczodzić przez wiatrołap :cry:

 

napewno nie wejda drzwi o normalnej wysokosci pod schody...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:evil: :evil: :evil: Na argument o koledze, który zrobił sobie sam instalację i działa oraz o murarzu-oszuście ręce opadają.

Jednak napiszę jeszcze raz -jeżeli ktoś chce mieć nowoczesną, oszczędną, bezawaryjną instalację c.o. to musi być ona wykonana przez fachowego instalatora.

Dobry fachowiec posiada:

- stosowną wiedzę,

- doświadczenie,

- narzędzia do wykonania instalacji,

a to wszystko potwierdzają stosowne uprawnienia.

 

Natomiast jedyne co najczęściej ma Pan Majsterklepka, to przeświadczenie, że nie ma takiej rzeczy na świecie, której sam nie potrafi zrobić ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie odnoscie okien, w projekcie są jedno skrzydlowe, jak to sie sprawdza w praktyce jednak zeby je otworzyc jest mały rozmach

czy dwu skrzydlowe wygladaly by gorzej???

Właśnie takie zamontowałem

po powiękseniu budynku I okna są większe

wszystko widać na zdjęciach:

 

http://picasaweb.google.com/pilocik.zibi/BUDOWA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ewa i Tomek napisał:

czy jakimś cudem zmieszczą się drzwi pod schodami

Mój małzonek też sobie wymyślił drzwi do garażu pod schodami i stąd moje pytanie do wszystkich iskierkowiczów, którzy mają już schody: zmieszczą się tam drzwi czy nie?

I drugie pytanko,kierowane do tych iskierkowiczów, którzy okroili długi pokój.

w jaki sposób można by doswietlić górny korytarz ( nie myslę o połaciówkach)?

Z góry dziękukję za rady :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DO Zibi 57.

Zdjęcia są super bardzo przejrzyste.Czy mógłbys wstawić jeszcze trochę zdjeć przestrzeni schodowej ze schodami od strony wejścia do kuchni.Dzięki.

 

 

Niestety planujemy schody drewniane i będą wstawiana na samym końcu.

Nawet po pomalowaniu:)

Ktoś na grupie napisał , że drzwi normalnej wysokości nie wejdą pod schody.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pluszku napisał:

ale ta cena, hi hi hi

za dom w stanie developerskim i na dzialce 888 m2

A moze to ktos z forum?

:lol: Z pewnością to nie ja :lol:

Ponawiam pytania:

pytanie do wszystkich iskierkowiczów, którzy mają już schody: zmieszczą się tam drzwi czy nie?

I drugie pytanko,kierowane do tych iskierkowiczów, którzy okroili długi pokój.

w jaki sposób można by doswietlić górny korytarz ( nie myslę o połaciówkach)?

Z góry dziękukję za rady

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyszperane w necie. Taka ładna Iskierke sprzedaja ....

cena nieziemska, a może tam są takie ceny działek??? Chociaż raczej mi się zdaję że ktos budował ją od razu na sprzedaż. Ocieplenie tylko 10cm. Ja chce 15cm robić. Choc z drugiej strony zero problemow. tylko jakies drobne rzeczy i wprowadzac sie i mieszkac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...