Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 2,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

...ja takich murarzy nie doświadczyłam, ale Szulu chyba miał zdolną ekipę...zajrzyj do jego Dziennika....i witaj w naszym gronie :wink: .U.

Zdolnej ekipy to nie miałem, ale znali się na swojej robocie :D Do dachu była ekipa inna, ale z tej samej firmy. Mnie całość stanu surowego z dachem kosztowała 26k zł. A instalacje.... Oprócz prądu i gazu wszystko robiliśmy sami ;) Wykańczamy również sami ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ulka...proszę Cię o informację...Otóż na jednej z fotek widać schody , a pod nimi wnękę w ścianie...to drzwi do garażu? Jeśli tak, to jak to się udało? Jakie wymiary mają te drzwi, bo przecież tam ciasno....Co zmieniliście zatem w projekcie?

Pozdrawiam

marek

 

o kurcze... a o które konkretnie zdjęcie chodzi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ula fajny masz ten domek! Czy twoja kuchnia ma orginalne wymiary tak jak w projekcie?

 

Wymiary kuchni są zmienione....ta ściana przy której stoi lodówka została przesunięta w prawo o ok 0,50m i wydłuzona w taki sposób że przejście między kuchnią i holem ma ok 1,1 m...nie wiem czy tłumaczę zrozumiale :roll: ....no i okna są na jednakoweym poziomie po to aby blat roboczy był wyższy itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktos z Was sporządzał kosztorys do banku?? Najlepiej PKO BP??Byłabym wdzięczna jestem na etapie załatwiania kredytu i chcą ode mnie kosztorys proszę pomóżcie; :lol:

Piszesz "pi razy drzwi" tyle ile pani w banku zaakceptuje

przy wiekszym wkladzie pracy wlasnej bedzie to kolo 250.000 zl

a przy mniejszym blizej 300.000 zl

taka przynajmniej mam nadziej

kwoty trudno oszacowac bo okna moga kosztowac i 7000 zl i 12.000 zl

zalezy jakie sobie wybierzesz, to samo z dachem, ociepleniem, kafelkami

instalacje el. mozesz miec za 2000 zl jak maz zrobi sam lub za 7000 zl jak bedzie robione przez elektryka

tego sie nie da przewidziec z dokladnosci +/- 10.000 zl - musisz oszacowac "z grubsza"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...co do okien w kuchni, to są one takie jak w projekcie...nie zmieniałam ich wymiarów....wyrównałam tylko poziom...

...co do łazienki, to nie jest mniejsza...wiatrołap jest mniejszy...

...Pluszku - o 3.30 nad ranem nie spać?! :wink:

...betinka co u Ciebie?wirtualnie juz widzisz kazde pomieszczenie? 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ula:

...co do okien w kuchni, to są one takie jak w projekcie...nie zmieniałam ich wymiarów....wyrównałam tylko poziom...

A... czyli wyrównałaś do poziomu 150tki. Dobrze myślę? Popraw jeśli się mylę.

...betinka co u Ciebie?wirtualnie juz widzisz kazde pomieszczenie?

Kochana... taka inteligentna to ja nie jestem :D ale cały czas pracuję nad swoją wyobraźnią.

Na razie widze pustaki i nic więcej :wink: ABY DO WIOSNY! 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...Pluszku - o 3.30 nad ranem nie spać?! :wink:

Uhm .... melisa wieczorem nie pomogła, a nie chce popasc w jakis brzydki nałóg podczas budowy.

Chyba wezme dodatkowe 1/2 etetu jako stroz nocny bo budowa kiepsko na mnie wplywa. W mojej super dzielnicy to nawet kabel elektryczny pod napieciem ze slupa kradna, zaczynam sie bac czy nie ukradna mi istalacji alarmowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...od posadzki do blatu mamy 85 cm, czyli równałam do 150-tki :wink:

 

 

...Pluszku, nie dziwię się...my kupiliśmy w lutym przyczepę kempingową a w marcu ruszyła budowa...ekipa tam nocowała a potem nasi ojcowie na zmianę...pilnowaliśmy dzień i noc....to było męczące, aż do przeprowadzki we wrześniu...

 

...teraz czasem zostaję z córką sama w nocy, ale mamy wiatrówkę :evil: :wink: ....gdyby co to wiesz - jeden strzał jeden zabity :lol:

 

...swoje robi też ogrodzenie...gdy go nie było trochę miałam stracha...

 

Generalnie trzeba pilnować i warto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piszesz "pi razy drzwi" tyle ile pani w banku zaakceptuje

przy wiekszym wkladzie pracy wlasnej bedzie to kolo 250.000 zl

a przy mniejszym blizej 300.000 zl

taka przynajmniej mam nadziej

kwoty trudno oszacowac bo okna moga kosztowac i 7000 zl i 12.000 zl

zalezy jakie sobie wybierzesz, to samo z dachem, ociepleniem, kafelkami

instalacje el. mozesz miec za 2000 zl jak maz zrobi sam lub za 7000 zl jak bedzie robione przez elektryka

tego sie nie da przewidziec z dokladnosci +/- 10.000 zl - musisz oszacowac "z grubsza"

 

chcemy wziąć kredytu 260tyś

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ula możesz zrobić zdjęcia górnych pomieszczeń, szczególnie chodzi mi o łazienkę i korytarz. Właśnie będziemy rozpoczynać stawiać ścianki działowe u góry i chciałabym ją troszkę powiekszyć kosztem korytarza.

 

a tak wogóle to nie mogę się doczekać jesieni bo wtedy planujemy przeprowdzkę :D

 

agent - poznań czekamy na zdjęcia :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pegi, kosztorys do banku (ja brałem w PKO BP) musi być podpisany i opieczętowany przez człowieka z uprawnieniami budowlanymi.

Jeżeli masz zdolność kredytową, to proponuję starać się o kredyt z nawiązką.

Ja również chciałem wziąć 260 tys. kredytu, ale ostatecznie zdecydowałem się na 300. Jeżeli nie wykorzystam, to nie ma problemu. A gdybym chciał powiększyć kredyt w późniejszym czasie, to cała jazda ze wszystkim zaświadczeniami zaczyna się od początku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...