Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Pegi, kosztorys do banku (ja brałem w PKO BP) musi być podpisany i opieczętowany przez człowieka z uprawnieniami budowlanymi.

Jeżeli masz zdolność kredytową, to proponuję starać się o kredyt z nawiązką.

Ja również chciałem wziąć 260 tys. kredytu, ale ostatecznie zdecydowałem się na 300. Jeżeli nie wykorzystam, to nie ma problemu. A gdybym chciał powiększyć kredyt w późniejszym czasie, to cała jazda ze wszystkim zaświadczeniami zaczyna się od początku.

 

 

Dziekuję za odpowiedź juz rozmawialismy z kierownikiem jednak nam zrobi myslałam , że to robi sie samemu ale dzx i pozdrawiam :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Witam!

Jaką podłogę planujecie w salonie? Łączycie kafelki z drewnem? Jeżeli tak - to jaki macie pomysł, żeby było ciekawie i nietuzinkowo. Pochwalcie się swoimi salonami... :lol:

Całosc dołu to kafelki (ze wzgledu na podlogowke).

Gora oprocz łazienki to panele (wiem, nie sa trendy !!), ale pewnie na tym etapie budowania na nic innego nie starczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Ulka...proszę Cię o informację...Otóż na jednej z fotek widać schody , a pod nimi wnękę w ścianie...to drzwi do garażu? Jeśli tak, to jak to się udało? ....Co zmieniliście zatem w projekcie? Jakie wymiary ma to przejście do garażu? Czyżbyś zlikwidowała wejście do garażu, które w oryginale znajduje się po prawej stronie tuż po wejście do domu? A może mieszkasz w tej uroczej Iskierce na Dolnym Śląsku? Bardzo ciekawe to rozwiązanie.

Pozdrawiam

marek

 

o kurcze... a o które konkretnie zdjęcie chodzi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich,

Jestem nowym użytkownikiem forum i trafiłem tutaj przy przeszukiwaniu netu pod kątem projektu Iskierka. Jestem na zupełnym początku drogi, ale widzę już, że więcej osób wprowadza drobne zmiany w projekcie.

Ja myślę o zlikwidowaniu balkonu, zamianie miejscami okna i drzwi zewn. w pomieszczeniu gospodarczym, zrobienie schowka pod schodami oraz podwyższenie ścianki kolankowej.

Poza tym może ktoś ma jeszcze jakieś inne świeże uwagi i porady? Jakich błędów się wystrzegać? Może da się jeszcze wprowadzić jakieś zmiany - zwłaszcza takie, które zmniejszyłyby koszty budowy?

Osobiście zastanawiam się nad zamianą ściany dwuwarstwowej na jednowarstwową z materiału typu Solbet/Ytong, pokrycie dachu blachodachówką lub papogontem? Co wy na to?

A czy może ktoś buduje lub mieszka w tym domku w okolicach Warszawy i zgodziłby się na pokazanie go od środka i z zewnątrz?

Z góry dzięki za wszelkie wskazówki, uwagi i pomoc.

Pozdrawiam

Marcin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Gospodarza!

My też zlikwidowaliśmy balkon. Wyrównaliśmy poziom na górze, oraz zlikwidowaliśmy wnękę w jednym z pokoi i dzięki temu wyjdzie mała garderoba przy schodach. Na dole wszystkie okna są tej samej wielkości.

Powiększyliśmy i zadaszyliśmy taras.

Czyli w sumie wyszła z tego Południowa :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich budującch Iskierkę. My także zdecydowaliśmy się że tak będzie wyglądał po niewielkich przeróbkach nasz dom. W związku z tym likwidujemy przejście z domu do garażu w tym miejscu zrobimy malutką ubikację. W wyniku tego zabiegu kuchnia powiększyła nam się do całkiem fajnych rozmiarów. Oczywiście równamy poziomy na górze, podwyższamy takżę ściankę kolankową i rezygnujemy z balkonu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich budującch Iskierkę. My także zdecydowaliśmy się że tak będzie wyglądał po niewielkich przeróbkach nasz dom. W związku z tym likwidujemy przejście z domu do garażu w tym miejscu zrobimy malutką ubikację.

Ta przerobka nie jest mała, lecz duza.

Bo gdyby ktos kiedys w przyszlosci chcial przerobic garaż na dodatkowy pokoj a samochod trzymac np. pod wiata - to nie bedzie miał lekko.

W sumie jest tyle podobnych projektow małych domkow z dachem 2 spadowym, ze przerabianie Iskierki w taki sposob moze byc nie najlepszym pomyslem.

Jak chcecie wieksza kuchnie to juz lepiej "rozciągnąć" domek nawet o 1,5 metra.

Przemyślcie to 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do monisk!

Trochę nie wyobrażam sobie, jak będziecie w zimie palić w kotłowni - kłopotliwe.

Dom będziemy ogrzewć kominkiem oraz alternatywnie gazem a więc nie będą konieczne częste wizyty w kotłowni.

A gdzie bedziecie to drewno składowac?

Czy po kazde neręcze drewna bedziecie biegać dookoła domu, albo jeszcze gdzies dalej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do monisk!

Trochę nie wyobrażam sobie, jak będziecie w zimie palić w kotłowni - kłopotliwe.

Dom będziemy ogrzewć kominkiem oraz alternatywnie gazem a więc nie będą konieczne częste wizyty w kotłowni.

A gdzie bedziecie to drewno składowac?

Czy po kazde neręcze drewna bedziecie biegać dookoła domu, albo jeszcze gdzies dalej?

 

Dlaczego dookoła? Na ogrodzie będzie wiata na drewno a będziemy je wnosić do domu przez taras.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...