Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Skoro macie wszystko przemyslane ..... Wasz wybor.

 

Dla mnie osobiscie taka sytuacja jest niedopuszczalna. Nie wyobrazam sobie by zimą przy trzaskajacym mrozie biegac do wiaty i wyziębiać salon, by wiosna i jesienia gdy na dworze pada wnosic przez salon w buciorach drewno do kominkai.

A wszystko dla wiekszej kuchni.

 

Sorry, ze nie poparłem Waszego pomysłu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Wiola - wszystko zalezy od tego ile masz kasy. Blach jest na pewno tansza a wiekszosc obecnie sprzedawanych blach ma podobna gwarancje co dachowki - wszak nikt tego nie wie w jakim stanie za 30 lat bedzie obecnie produkowana dachowka. 400.000 zl za Iskierke w stanie do zamieszkania z dzialka (lub chocby wieczysta dzierżawa) to wcale nie jest duzo.

Ładn dzialeczka w naszej okolicy kosztuje 100.000.

Iskierka w stanie surowym niech bedzie 120.000 zl + 130.000 zl - wykonczeniowka. To razem 350.000 zl. Dodaj do tego projekt, adaptacja, uzgodnienia, przyłacza mediow, ogrodzenie dzialki, kostke brukowa na podjezdzie, monitorig lub stroza, kierownika budowy, geodete, Budujac Iskierke w duzym miescie i nie wykonujac niczego własnymi rekami ciezko jest zejsc ponizej tej kwoty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie wszystkiego dowiem się w poniedziałek, te informacje mam od koleżanki. Byłam na placu budowy, właśnie układają dachówkę. Nawet weszłam do jednego domku,podobało mi się. W pokoju nad garażem jest ten stopień, przynajmniej mogłam zobaczyć. Pracownicy niewiele wiedzieli, odsyłali mnie do majstra, który miał wrócić za godz. Domek wygląda super, ale nie ma podniesionej ścianki kolankowej, a my chcemy ją podnieść.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już wszystko wiem, stan surowy zamknięty 307 tys bez działki. inwestorem jest Spółdzielnia mieszkaniowa " Osiedle" Jaworzno. Domek u nich nazywa się Fiołek,jest b podobny. Widziałam go w stanie surowym otwartym.

Ale ten projekt to z iskierka wiele wspolnego nie ma.

Ani wymiary, ani uklad pomieszczen ....

A cena ..... "promocyjna".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest taka opinia, że dom w stanie surowym powinien przezimować. Piszę o tym, bo my chielibyśmy oczywiście jak najszybciej zamieszkać, żeby nie płacić czynszu za mieszkanie tym bardziej, ze jeszcze trzeba będzie spłacać kredyt. co o tym myślicie? Nasza projektantka odradzała nam budowanie w jeden rok.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest taka opinia, że dom w stanie surowym powinien przezimować. Piszę o tym, bo my chielibyśmy oczywiście jak najszybciej zamieszkać, żeby nie płacić czynszu za mieszkanie tym bardziej, ze jeszcze trzeba będzie spłacać kredyt. co o tym myślicie? Nasza projektantka odradzała nam budowanie w jeden rok.

To jest pytanie z gatunku "politycznych".

Sa i tacy co zimuja (jak ja) i tacy co nie zimuja (jak Ula).

Wybor nalezy do Ciebie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest taka opinia, że dom w stanie surowym powinien przezimować. Piszę o tym, bo my chielibyśmy oczywiście jak najszybciej zamieszkać, żeby nie płacić czynszu za mieszkanie tym bardziej, ze jeszcze trzeba będzie spłacać kredyt. co o tym myślicie? Nasza projektantka odradzała nam budowanie w jeden rok.

Ja "mieszkam" od grudnia, zacząłem budowę w kwietniu. Żadnych minusów takiego mieszkania nie zauważyłem ;) IMHO co fachowiec i użytkownik to inna opinia ;) Ja mając kredyt na karku nie wyobrażam sobie przezimowania domu ;) Poszukaj również tutaj na forum, opinii jest bardzo wiele :D To podobnie jak z przerwami po każdym etapie budowania :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie o "pokój zwierzeń"....

Pluszku...Oglądnałem Wasze zdjęcia i zauważyłem, że trzecia kondygnacja (stryszek) posiada w ścianie malutkie okienko. To jest oczywiste, że skoro chodzi o pokój zwierzeń, to okienko większe być nie powinno...Ale powiedz mi proszę po co takie rozwiązanie? Co tym zyskałeś? Czy zamierzasz w jakiś itotny sposób zmienić przeznaczenie stryszku? Masz do niego schody rozkładane? Gdzie? Pierwszy raz spotkałem się tutaj z takim rozwiązanie, jednakże uważam je za bardzo sprytne i trafione. Wszytko winno być dobrze zaplanowane...

Pozdrawiam

Marek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...