Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 2,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

wumar - z pokojem zwierzen to bylo tak: Poddasze oryginalnie ma 260 cm wysokosci, po podniesieniu scianki kolankowej mialoby 290 cm wysokosci. Po co takie wysokie? Podnoszac scianke kolankowa jednoczesnie opusciłem jetki i w ten sposob poddasze ma 260 cm wysokosci a stryszek ok 150 cm wysokosci - zalezy jak sie mierzy. Na stryszek beda prowadziły rozkładane schody i bedzie tam skladzik na rozne rzeczy typu: sanki, choinka czy inne. Jedno małe okienko szczytowe kosztuje tylko 200 zl a pozwala doswietlic stryszek gdy jest na dworze jasno oraz wentylowac stryszek (okno jest otwieralno uchylne) - szczegolnie bedzie to przydatne latem gdy takie poddasze potrafi sie nagrzac do 50 stopni.

Powierzchnia stryszku jest na tyle duza, ze oprocz graciarni starczy miejsca aby mieć taki kącic gdzie mozna "uciec" od wszystkich domownikow, albo poogladac lornetka przez wyłaz dachowy na gwiazdy, a moze i jeszcze jakas uciecha cielesna sie z zoną tam trafi :oops: No i widok jest stamtad swietny. Nie ja jeden wstawiłem tam okna. Conajmniej 2 osoby budujace iskierke w latach 2006/07 tez maja takie okna - tylko trojkatne, wiec nie wiem czy otwieralne.

 

Mala1809 - nie wiem jak u innych, ale u mnie schody wyszly dosc strome, poza tym sa kiepsko doswietlone oknem dachowym. Dlatego "strzeliłem" sobie taki "bajer" i schody beda podswietlone, lecz nie halogenami a LED-ami. Pojawiły sie ostatnio takie na napiecie 220v. W sumie nie wiem czemu elektryk zrobił tam tyle kabli - gdybys nie zapytała to nie zwrociłbym na to uwagi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki Pluszku za wyczerpującą odpowiedź dotyczącą stryszku i niespotykanego dotąd okienka. Proszę Cię jeszcze tylko o informację, gdzie zamontowałeś rozkładane (drabinkowe) schody? Czy w korytarzu na poddaszu znajdzie sie na schody miejsce? Dopytuję, ponieważ pomysł jest extra i warto go zgapić od Ciebie...

 

 

 

Pozdrawiam

Marek

Wrocław

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki Pluszku za wyczerpującą odpowiedź dotyczącą stryszku i niespotykanego dotąd okienka. Proszę Cię jeszcze tylko o informację, gdzie zamontowałeś rozkładane (drabinkowe) schody? Czy w korytarzu na poddaszu znajdzie sie na schody miejsce? Dopytuję, ponieważ pomysł jest extra i warto go zgapić od Ciebie...

Pozdrawiam

Marek

Wrocław

Schody beda nad korytarzem idącym do sypialni.

schody oczywiscie takie

http://www.ronix-ledziny.com.pl/schody/fakro/2_lwk_komfort/lwk_komfort_s.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla wszystkich Forumowiczów!!!

 

**___**

_**___**_________****

_**___**_______**___****

_**__**_______*___**___**

__**__*______*__**__***__**

___**__*____*__**_____**__*

____**_**__**_**________**

____**___**__**

___*___________*

__*_____________*

_*____0_____0____*

_*_______@_______*

_*_______________*

___*_____v_____*

_____**_____**

_______*****_______

 

Niech zające i barany pospełniają Twoje plany,

Ponadto Świąt w szczęście owocnych życzy

Belfego :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiola 13 z której części Jaworzna pochdzisz? Albo w której dzielnicy Jaworzna mieszkasz? Ja pochodzę z Jaworzna i właśnie w tym roku rozpoczynam budowę domu Iskierka.

 

Cześć! Cieszę sie bardzo, że budujesz iskierkę i ze tak blisko mieszkasz. Ja mieszkam w Chrzanowie, ale iskierke buduję na Borach w Jaworznie. W środę wjeżdża koparka.

Szukam kierownika budowy, muszę szybko podpisać umowę. Nie mam pojęcia ile trzeba zapłacić kierownikowi, a ile inspektorowi. Mam jedną propozycję, ale nie wiem co zrobić bo nie mam porównania.

Napiszcie proszę ile to kosztuje, ile płacicie swoim kierownikom?

Napisz gdzie będzie Twoja iskierka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Melduje się Rzepin :D

My jak narazie nigdzie się nie wybieramy i zapraszamy, bedziesz miał możliwość zobaczenia dwóch Iskierek :lol:

Właśnie jesteśmy na etapie elektryki. Myślę, że maksymalnie za dwa tygodznie wkroczy ekipa od tynków. Jak skończymy kableki to wkleje zdjęcia.

 

Wiola my dla kierownika budowy płacimy tak: 500 zł za przygotowanie projektu, 500 zł budowa, i 500 zł po oddaniu budnynku, czyli jak nam zrobią odbór i oficjalne będzie to już dom a nie budowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich! mam pytanie- jakie tynki wewnetrzne kładliście w swoich Iskierkach. Mamy dylemat, które lepsze gipsowe czy cementowo- wapienne?

W sumie jest to kwestia gustu.

Dla jednego obecnosc rysy na scianie to tragedia a dla drugiego tragedia jest gdy nie widac ziarenk piasku (faktury sciany).

U mnie sa tynki cementowo-wapienne i jak uda sie przekonac żone to nie bedzie na nich gładzi (raz ze koszty, dwa - nie mam "zboczenia" ze sciana musi byc gładka jak lustro). Jakie zrobisz bedzie dobrze, wszystko zalezy od ocekiwan własnych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Melduje się Rzepin :D

My jak narazie nigdzie się nie wybieramy i zapraszamy, bedziesz miał możliwość zobaczenia dwóch Iskierek :lol:

Właśnie jesteśmy na etapie elektryki. Myślę, że maksymalnie za dwa tygodznie wkroczy ekipa od tynków. Jak skończymy kableki to wkleje zdjęcia.

 

Wiola my dla kierownika budowy płacimy tak: 500 zł za przygotowanie projektu, 500 zł budowa, i 500 zł po oddaniu budnynku, czyli jak nam zrobią odbór i oficjalne będzie to już dom a nie budowa.

 

Dzikuję za odpowiedź! Nasz kierownik powiedział 1500, a dla inspektora 1000. Co o tym myślicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A JA PONOWIE PYTANIE JAKIE ZADAŁEM JAKIŚ CZAS TEMU (NIESTETY BEZ ODPOWIEDZI) CZY MOZECIE NAPISAĆ JAK OGRZEWACIE SWOJE ISKIERKI ???? (SYSTEM, PIEC, PALIWO, KOSZTY ITP), BĘDE BARDZO WDZIECZNY BO NIEDŁUGO ZACZYNAM BUDOWĘ I NIE MOGĘ SIE ZDECYDOWAĆ, POZDR

 

U mnie bedzie gaz, bedzie jak rurke podciagną bo na razie konczy sie 100 m od domu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...