Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 2,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

A JA PONOWIE PYTANIE JAKIE ZADAŁEM JAKIŚ CZAS TEMU (NIESTETY BEZ ODPOWIEDZI) CZY MOZECIE NAPISAĆ JAK OGRZEWACIE SWOJE ISKIERKI ???? (SYSTEM, PIEC, PALIWO, KOSZTY ITP), BĘDE BARDZO WDZIECZNY BO NIEDŁUGO ZACZYNAM BUDOWĘ I NIE MOGĘ SIE ZDECYDOWAĆ, POZDR

 

Ja to samo pytanie zadałem na str.10 tematu. U mnie hula kondensat Immergas( na gazik z gazowni oczywiście) spięty z kominkiem z p.w. Na dzień dzisiejszy nie wyobrażam sobie innego sposobu ogrzewania mojej Iskry. Za okres od 01.12.07. do 31.03.08. wydałem niecałe 1000 pln ( dokładnie 985 pln) w kominku palę raczej sporadycznie ( np. w grudniu 3 razy), wieczorami 2-3 h. W kotłowni czyściutko, stoi pralka,wirówka, zamrażarka, suszy się pranie, ściany bielutkie. Polecam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiola13 napisał:

Nasz kierownik powiedział 1500, a dla inspektora 1000. Co o tym myślicie?

Nasz kierownik również wziął 1500 (płatne z góry).

I tak jak u ciebie ustalono nam inspektora nadzoru - w naszym przypadku o specjalności drogowej. Przypuszczam, że chodzi im o nadzór nad wykonaniem wjazdu na dzialkę, no chyba, że miałoby to zwiazek z przeprowadzaniem instalacji wodno kanalizacyjnej pod drogą powiatową.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam i ponownie pytam, czy ktoś może buduje lub wybudował Iskierkę w Warszawie, okolicach lub choćby w województwie mazowieckim? Prawie zdecydowaliśmy się na ten projekt, ale żonie zależy jeszcze na tym, aby ewentualnie rzucić okiem na gotowy projekt. Byłbym bardzo wdzięczny za możliwość rzucenia okiem na domek. Bardzo nam na tym zależy!!!

Z góry dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może mi ktoś powiedzieć czy 35000 w tym 6000 to robocizna za fundamenty Iskierki to dużo? Tyle wyliczył mi murarz.Dodam że działka gdzie będzie stał dom jest lekko/bardzo lekko/pochyła.

Czy fundament jest rownowazny ze "stanem zero" czyli zasypaniem fundamentu, ociepleniem i wylaniem chudego betonu?

Czy tez tylko wylanie ław i wymurowanie fundamentu z bloczkow?

Czy jest izolacja p. wilgociowa, czy jest rozprowadzenie kanalizacji?

Patrzac z perspektywy czasu : przyjezdza koparka i kasuje 500 zl.

Ułozenie zbrojenia w wykopie to 2 dni roboty dla 3 ludzi lub tydzien roboty dla 1 ludzia czyli 700 zl. Wylanie ław w wykopie to godzina. Potem wymurowanie 1000 sztuk bloczkow betonowych. Wychodzi 4500 zl za wymurowanie 1000 sztuk bloczkow. Czyli 4,50 zl za 1 sztuke bloczka. Przecietnie pojętny człowiek nauczy sie tego w 10 minut i wymuruje bez pomocnika 100 sztuk bloczka za dniowke (+ robienie zaprawy) - czyli 450 zl za dniowke - wchodze w ten interes.

A tak na powaznie: to kto załatwia geodete do wytyczenia budynku, kto załatwia betoniarke i pompe do betonu, kto załatwia koparke - tu uczulam bo sam spotkałem sie z wykonawca ktory niby robil wszystko sam lecz koparke to ja miałem załatwiac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Apropo Płocka :)

 

Właśnie w mojej iskierce skończyli działać elektrycy i za robotę wzięła się ekipa od hydrauliki. Do poniedziałku mają skończyć, bo od wtorku ruszają tynki.

 

Mam nadzieję, że uda mi się w weekend porobić troszkę zdjęć to je wrzucę na forum. Obecnie bawię się w rozciąganie kabelków od alarmu, telewizji, telefonów, itp. :)

 

Pozdrawiam

Marek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gospodarz- wszystko zależy od tego z jakich materiałów będziesz budował, jakie planujesz wykończenie domu ( bo wiesz teraz to nawet za wanne można dać z 15 tys :)

Ale bez szaleństw - zdecydowanie realne wybudowanie Iskierki

My też przeznaczyliśmy taką kwotę i zdecydowanie wystarczy łącznie z umeblowaniem domu

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gospodarz- wszystko zależy od tego z jakich materiałów będziesz budował, jakie planujesz wykończenie domu ( bo wiesz teraz to nawet za wanne można dać z 15 tys :)

Ale bez szaleństw - zdecydowanie realne wybudowanie Iskierki

My też przeznaczyliśmy taką kwotę i zdecydowanie wystarczy łącznie z umeblowaniem domu

Pozdrawiam

Dzięki za odpowiedź. Trochę mnie pocieszyłeś. Zaraz mam zamiar zapoznać się z Twoim dziennikiem budowy. Może nasunie mi się kilka pomysłów lub wątpliwości. Tylko Ci pozazdrościć, bo my dopiero jesteśmy na etapie papierków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...