Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 2,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Ja mam 4 okna połaciowe i kolankowa o 1 pustak do góry. Czyli pewnie wyjdzie podobnie. No może więcej bo powiększyłem dom o 1 metr. Rozumiem że to też jest na sufit :).

 

To może jeszcze powiesz jaka to wełna i jakiej grubości ? :D :D

 

u mnie bedzie isover unimata

na skosy dam 18+10 cml

na jetki dam 18+5 cm

120 m2 to w sumie z czego 80 m2 we skosach i 40 m2 miedzy jetkami

 

wynik obarczony bledem +/- 10% i załozeniem ze tyle sie zniszczy co odejdzie na scianki i na krokwie + 5% zapasu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie wykonczeniowka powoli do przodu i mam juz prawie skonczona łazienke dolna.

http://images26.fotosik.pl/203/9ab199368bcee5ef.jpg

http://images32.fotosik.pl/231/2069bff12026fe53.jpg

http://images26.fotosik.pl/203/9b145c42a2f18683.jpg

 

teraz bede zabierał sie za płytki na podłogach w kuchni i korytazach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich Iskierkowiczów,

Jestem tu nowy i jak większość z was zabieram się za budowę Iskierki. Decyzja co do projektu juz zapadła, ale mam pewne wątpliwości. Zmainy w projekcie wprowadzamy dokładnie takie jak chyba większość z was, tzn. ściana kolankowa do góry, wyrównanie podłogi na piętrze, powiększenie łazienki na dole (rezygnacja z przejścia do kuchni z korytarza), niewielkie zmiany stolarki okiennej, pralnia zamiast wnęki na górze, daszek przed wejściem postawimy na filarach i teraz ...

1. Pytanie... Zastanawiam się jak rozwiązać problem składowania węgla ??? Na takie ogrzewanie ( węgiel + kominek z płaszczem ) zdecydowaliśmy się na takie rozwiązanie ze względu na brak gazu w okolicy.

2. Czy poszerzać dom od strony kuchni? ( jaka jest pierwotna szerokość kuchni i czy jest wystarczająca? )

Bardzo proszę o wasze pomysły zwłaszcza jeżeli chodzi o składowanie węgla...

Pozdrawiam i napewno do usłyszennia, zobaczenia na forum

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam serdeczenie wszystkich iskierkowiczów. jestem na etapie wyboru projektu i wspomożcie :D czy da się w iskierce zrobić małe wc pod schodami, i pytanie do tych, którzy część pokoju zamienili na kącik komputerowy - czy powierzchnia jest wystarczająca, aby to zabudować i zrobić mini pralnię z suszarnią?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brzoskiwnka

Pod schodami niestety nie da rady wcisnąć wc, nawet takiego najmniejszego ponieważ jest tam za nisko.

Natomiast jeśli chodzi o kącik to mysle, że spokojnie można to także zagospodarować na pralnię a i suszarka stojaca się zmieści. Jeśli podniesisz ściankę kolankowa to na pewno będzie to pomieszczenie bardziej funkcjonalne. My nie podnosiliśmy ścianki kolankowej a i tak uważam, że na górze jest wystarczająco duzo miejsca. Zobacz jak to wygląda u mnie na zdjęciach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mala dzieki za odpowiedź. rozjaśniło mi się trochę. obejrzałam twój dziennik i już wiem, że można podzielić łazienkę na dole na wc + spiżarka z wejściem od strony kuchni. to też rozważałam i fajnie jest u kogoś zobaczyć coś takiego na żywo. mam jeszcze jedno pytanie czy na górze z łazienki da się zrobić przejście do garderoby i tam zrobić ewentualnie pralnie. na planie są kominy i ewentualne przejscie byloby od strony dachu - byłoby na tyle wysoki by normalnie bez czołgania przejść? :D

 

ja się ciągle waham pomiędzy iskierką i atosem. na moje niefachowe oko projekty są niemal identyczne powierzchnia domu, dachu, rozkład ścian nośnych. tylko w atosie na dachu jest lukarna. poniżej link

 

http://www.extradom.pl/projekt-domu-ATOS-ID-4447.html?typ=wszystkie&powierzchnia=dowolna&garaz=wszystkie&strona=&szukaj=atos

 

wytłumaczcie mi proszę na podstawie swoich budowlanych doświadczeń skąd taka cenowa rozpiętość pomiędzy dwoma projektami. biuro wyceniło stan "pod klucz" bez instalacji na około 360 tys netto :o :o :o . jak to ma się do waszych budów. czas goni, a ja gonię w piętkę :-? domy niby podobne. jak kosztowo wam wyszlo budowanie iskierki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wytłumaczcie mi proszę na podstawie swoich budowlanych doświadczeń skąd taka cenowa rozpiętość pomiędzy dwoma projektami. biuro wyceniło stan "pod klucz" bez instalacji na około 360 tys netto :o :o :o . jak to ma się do waszych budów. czas goni, a ja gonię w piętkę :-? domy niby podobne. jak kosztowo wam wyszlo budowanie iskierki.

Buduje w raczej drozszej czesci Polski. Stawki za murowanie scian nosnych to 30 zl/m2, tynk cw 20 zl/m2, ocieplenie poddasza + plyta KG 45 zl/m2 (tylko robocizna). Odliczajac dzialke, za sam dom w stanie sur. zamknietym plus istalacja elektr, instalacja wodna i kanalizacyjna oraz tynki wewnetrzne na chwile obecna wychodzi mi 200.000 zl.

W tej cenie jest jeszcze wełna na ocieplenie poddasza oraz styropian na ocieplenie domu, deski na podbitke, 5000 zl nierozliczonych zaliczek w hurtowniach budowlanych, przylacze wody i pradu oraz wiele innych rzeczy o ktorych mozna przeczytac w moim dzienniku. Reasumujac mysle, ze bede potrzebowal jeszcze 100.000 zl by dom byl w stanie pod klucz, tj. kafelki, bialy montaz - tak zeby tylko wniesc meble i mieszkac. Podane ceny sa brutto i to bez odliczen vat-u budowlanego. Mysle, ze 360.000 zl to kwota przesadzona o ok. 20%, wszak w 2008 roku niektore materialy mozna kupic taniej niz w 2007 roku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Z ewzgledu na bardziej skomplikowany dach, kolumienki, lukarne, bonie, stolarke okienna budowa Atosa bedzie troszke drozsza, lecz mysle, ze roznica nie przekroczy 10.000 zl. Tak wiec jest to kwestia gustu. "zaoszczedzic" 10.000 zl a potem byc niezadowolonym z wyboru - bez sensu. Troche dziwny jest ten komin miedzy pomieszczeniem 3 i 5. To samo w pomieszczeniu 2 na pietrze - dziwna wneka za kominem, sciana miedzy pomieszczeniem 2 i 3 na parterze tez jest dziwna. Po co ta wneka przy drzwiach do łazienki? W pomieszczeniu nr 6 na parterze stól z krzesłami idealnie zastawiaja przejscie miedzy kuchnia a tarasem - trzeba bedzie obchodzic na okolo. Ze wzgledu na łazienke na pietrze na drugim krancu domu troche bardziej bedzie skomplikowana instalacja wodna - wiecej ciagnac rurek - cyrkulacja cwu konieczna. Czy ten dom ma 1 pion kanalizacyjny? Bałbym sie w takim mieszkac. W iskierce oba kibelki sa podpiete do roznych pionow wiec zatkanie jednego nie bedzie tragedia. Jesli w tym domu jest 1 pion kanalizacyjny to w razie zatkanie koszmar. Do pralni jest wejscie tylko z łazienki gornej, czyli jak ktos na gorze korzysta np. z wc czy kąpieli to chcac cos wyprac trzeba czekac. Korytarz na pietrze nie ma doswietlenia w postaci okna dachowego i jakos trudno sobie wyobrac jego dodanie - byloby za wysoko. No i te kolumienki zasłaniaja skutecznie okna na parterze. W sumie Atos wyglada na bardziej wypasiony, a Iskierka jest bardziej funkcjonalna. Wybor nalezy do Ciebie :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PLUSZKU,

bardzo ci dziekuję za wyczerpującą odpowiedź. wypasiony wygląd zewnętrzny jest dla mnie najmniej istotnym kryterium przy wyborze projektu. i nie jestem pewna, czy decydując się na atosa wykańczałabym go tak jak na fotce, bo cosik jakby lekko on przeładowany dla mnie - za dużo jak na małym domku wszystkiego - przypory, bonie, murek do schodów wejściowych i i kolumienki. to co na projekcie to tylko do rozważań nt. ewentualnych kosztów budowy. a jeśli chodzi o funcjonalność, to po rozmowach z biurem otrzymałam rzuty i wprowadziłabym parę przeróbek.

1. komin wentylacyjny masz rację ni przypiął ni przyłatał. odwróciłabym go o 90 st lub umieściła w tej wnęce na szafę na ścianie między kuchnią, a salonem

 

2. kolejna rzecz , z w której ci przytaknę - wejscie do pralni od strony holu

 

3. ściankę tę wydłużoną przy wc na parterze idzie zlikwidować, stosując inny niż w projekcie podciąg

 

4.pomieszczenie oznaczone jako wc przerobić na spiżarkę, a wc pod schody

 

pkt 3 i 4 są możliwe - potwierdziła to architekt z biura

 

5. wymiary tej częsci salonu gdzie stół to 3 m na 3,30 m - bez zbytnich lawiracji można przejśc na taras, poza tm krzesła mogą być wsunięte pod stół. rozważam też zlikwidowanie podcienia.

 

6. scianka za kominem w sypialni bez sensu - zrównam ją razem z komine

 

7. w pokoju z lukarną na planie nie ma tej bezsensownej scianki wchodzącej w głąb pokoju.

 

8. nad kuchnią jest bezpośrednio łazienka i pralnia więc myslałam, że jeśli chodzi o te wszystkie rurkido wody i kanalizy to ułatwi sprawę.

 

9. doświetlenie hallu - być może możliwy świetlik rurowy.

 

10. w lukarnie zwykłe okno nie łukowe - taniej

 

11. kolumienki - nie jestem przekonana czy je w ogole chce - iskierkowe rozwiązanie ładniejsze. nie zgodzę się z tym tylko, że zasłaniają niefunkcjonalnie okienka - one i tak są wysoko więc przez nie się nie patrzy, a doświetlają ewentualną spiżarkę i wiatrołap.

 

cieszę się że mogę założyć dzięki twojemu postowi, że porównywalne są koszty, różnice nieznaczne i to głownie na wykończeniu elewacji. i tej lukarny. jeszcze raz dziękuję za wyczerpującą odpowiedź i twoje przemyślenia.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brzoskwinka , niestety nie można zrobić takiego przejścia z łazienki do garderoby, no chyba żebyś przesunąła komin do ścianky zewnętrznej.

 

Poniżej na zdjęciu widać komin od strony garderoby i tak jak pisałam wyżej, jeśliby go przesunąć to wtedy byłaby możliwość wstawienia drzwi. Tylko nie wiem jak by się prezentował komin tak na samym brzegu dachu. Chociaż z drugiej strony, można by było zrobić na podwórku od razu grila. Kiedyś widziałam taki projekt.

 

[/img]

 

A tutaj ściana od strony łazienki - ten ciemniejszy pasek po środku to komin.

[/img]

 

Jeśli chodzi o Atosa i Iskierkę to Iskierka jak dla mnie ma lepiej rozwiązany układ pomieszczeń. I bez sensu jest w Atosie ten kawałek tarasu zadaszony o szerokości 1,5 metra. Lepiej mieć większy salon o te parę metrów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Czy ktoś może wyjasnić mi jak Ula powiekszyła kuchnię, nie powiekszając domu. Pisała ze przesunęła ścianę łaczącą kuchnie i łazienkę o ok 0,5 m i to samo zrobiła ze ścianą wiatrołapu. Jednak w scianie łączącej łazienkę i kuchnię jest komin, a przesuwając scianę wiatrołapu wejdziemy na drzwi wejsciowe. Nijak mi to nie pasuje, więc chyba zupełnie nie tak to rozumiem :( .

Z góry dziękuję

Gospie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Czy ktoś może wyjasnić mi jak Ula powiekszyła kuchnię, nie powiekszając domu. Pisała ze przesunęła ścianę łaczącą kuchnie i łazienkę o ok 0,5 m i to samo zrobiła ze ścianą wiatrołapu. Jednak w scianie łączącej łazienkę i kuchnię jest komin, a przesuwając scianę wiatrołapu wejdziemy na drzwi wejsciowe. Nijak mi to nie pasuje, więc chyba zupełnie nie tak to rozumiem :( .

Z góry dziękuję

Gospie

Bo Ula ja chyba przesuneła wzdłuz a nie wszerz.

Przynjamniej tak mi sie wydawało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...