Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 2,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

My zapłaciliśmy za adaptacje, wszystkie zmiany i formalności 1700zł.

 

Właśnie zakonczyli fundamenty. My budujemy na terenach szkód górniczych, czyli fundamenty wzmocnione, krzyżowe itd. I tak: projekt i wstępne koszty związane z pozwoleniem na bud- 5.880 zł, materiały na fundamenty- 29.750zł, wykonanie- 14.500zł. Może ktoś też jest w podobnej sytuacji i napisze jakie koszty poniósł( dla porównania).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

schody nie sa takie same jak w projekcie ale podobne.przeprojektowalem je zeby byly wygodniejsze i mam troche wyzsza kondygnacje.czescschowka pod 1 biegiem jest juz gorzej dostepna bo trzeba sie troche poschylac ale wieksza czesc schowka jest wmiare dobrze dostepna.przejscie do garazu pod schodami jest raczej niemozliwe bo jest za nisko.moje drzwi ktore beda tam zamontowane beda mialy 1,7m wysokosci a w glebi jest jeszcze nizej.

 

Gdybyś mógł szerzej wyjaśnić jak przeprojektowałeś te schody to bylibyśmy Ci b. wdzięczni ! Majster mnie straszy, że nie będzie jak wnieśc mebli na górę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My zapłaciliśmy za adaptacje, wszystkie zmiany i formalności 1700zł.

 

Właśnie zakonczyli fundamenty. My budujemy na terenach szkód górniczych, czyli fundamenty wzmocnione, krzyżowe itd. I tak: projekt i wstępne koszty związane z pozwoleniem na bud- 5.880 zł, materiały na fundamenty- 29.750zł, wykonanie- 14.500zł. Może ktoś też jest w podobnej sytuacji i napisze jakie koszty poniósł( dla porównania).

 

 

Ja miałem normalny fundament, ale powiększony dom (12 na 9,8m ) - koszt stanu zero 26.500 plus kilka tysiecy na rozruch (projekt, kierbud, pozwolenia itp.)

 

Stan surowy otwarty z dachem na gotowo (dachówka Braas) i zadaszonym tarasem (7,5m na 2.6), ściankami działowymi, wszelkimi podłączami do budynku- 130.000. Już mogę to spokojnie stwierdzić. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie jestem na etapie wylewania stropu i kończy mi sie własnie pierwsza transza w banku powiedzcie mi proszę co kolejnego i najpilniejszego, bo frank nie za dobrze teraz stoi musiałbym zamawiać dach zamówiony musimy właśnie zapłacic, potem trzeba szykować forse na ocieplenie dachu, okna dachowe i??czekam na odp. pozdrawiam a i zapraszam do mojego dziennika http://www.pegit.mojabudowa.pl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może inaczej...powiedziano mi że za tą kasę opracowanie obejmuje:

1.Projekt zagospodarowania działki

2.Projekt zjazdu indywidualnego

3.Projekt przyłącza wodociągowego

4.Projekt przydomowej oczyszczalni ścieków

5.Uzgodnienia niezbędne do uzyskania pozwolenia na budowę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My zapłaciliśmy za adaptacje, wszystkie zmiany i formalności 1700zł.

 

Właśnie zakonczyli fundamenty. My budujemy na terenach szkód górniczych, czyli fundamenty wzmocnione, krzyżowe itd. I tak: projekt i wstępne koszty związane z pozwoleniem na bud- 5.880 zł, materiały na fundamenty- 29.750zł, wykonanie- 14.500zł. Może ktoś też jest w podobnej sytuacji i napisze jakie koszty poniósł( dla porównania).

 

 

Ja miałem normalny fundament, ale powiększony dom (12 na 9,8m ) - koszt stanu zero 26.500 plus kilka tysiecy na rozruch (projekt, kierbud, pozwolenia itp.)

 

Stan surowy otwarty z dachem na gotowo (dachówka Braas) i zadaszonym tarasem (7,5m na 2.6), ściankami działowymi, wszelkimi podłączami do budynku- 130.000. Już mogę to spokojnie stwierdzić. :D

 

 

Nic nie piszesz o kosztach wykonaniu, robiłeś sam?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam !

 

Drodzy budowniczowie Iskierki,

koszty budowy domku różnią się zdecydowanie w zależności od regionu kraju, od użytych materiałów ( i oczywiście ceny tych materiałów) i sposobu budowy - czyli czy wszystko robi wynajęta ekipa, czy coś robimy sami.

Ja za stan surowy zamknięty zapłaciłem 169 tysięcy (w tym dachówka kosztowała 22 tysiące, kominy 10, a okna dachowe 5 tysięcy.

Generalnie obowiązuje jedna podstawowa zasada - wszystko, co robimy jest droższe, niż w zakładanym kosztorysie.

 

I jeszcze dwie uwagi dla tych, którzy zaczynają. Jeżeli macie taką możliwość, to polecam powiększenie wyjścia na taras do przynajmniej 2 metrów.

Dom wygląda bardziej atrakcyjnie, a salon jest lepiej doświetlony.

Jeżeli jest to możliwe, to warto również poszerzyć dom od strony kuchni o min 0,5 metra. Koszt nie jest duży, a kuchnia staje się zdecydowanie bardziej ustawna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam !

 

Drodzy budowniczowie Iskierki,

koszty budowy domku różnią się zdecydowanie w zależności od regionu kraju, od użytych materiałów ( i oczywiście ceny tych materiałów) i sposobu budowy - czyli czy wszystko robi wynajęta ekipa, czy coś robimy sami.

Ja za stan surowy zamknięty zapłaciłem 169 tysięcy (w tym dachówka kosztowała 22 tysiące, kominy 10, a okna dachowe 5 tysięcy.

Generalnie obowiązuje jedna podstawowa zasada - wszystko, co robimy jest droższe, niż w zakładanym kosztorysie.

 

I jeszcze dwie uwagi dla tych, którzy zaczynają. Jeżeli macie taką możliwość, to polecam powiększenie wyjścia na taras do przynajmniej 2 metrów.

Dom wygląda bardziej atrakcyjnie, a salon jest lepiej doświetlony.

Jeżeli jest to możliwe, to warto również poszerzyć dom od strony kuchni o min 0,5 metra. Koszt nie jest duży, a kuchnia staje się zdecydowanie bardziej ustawna.

 

Ja poszerzyłem wejście na taras do 2,20m, a cały dom o 1m - 0,5 po stronie kuchni i 0,5 po stroni garażu. Wyszło bardzo korzystnie. Mój stan surowy otwarty - powtarzam - 130. 000. Sam kupowałem materiał, ale nie zrobiłem na budowie nic. I dobrze mi z tym.Przejechałem zakładany kosztorys o kilka tysięcy, ale wprowadziłem kilka dodatkowych zmian na etapie realizacji - np. podniesienie ścianki kolankowej o jeden pustak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NO to i ja poproszę was o wyrażenie opinii na temat cen robocizny iskierki, mam wstępne koszta które będę musiał ponieść budując Iskierkę, ale skupmy się na cenach robocizny :)

 

Koszt wykonania stanu O - 4500zl

Koszt wykonania całej reszty poza dachem - 19000zł

Koszt wykonania dachu wraz z położeniem dachówki - 7000zł

 

Dajcie znać co sądzicie o tym kwotach, bo niby to nie dużo, ale jak by się zastanowić to i nie mało....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...