Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 2,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Witam wszystkich ISKIERKOWICZÓW, długo nie zaglądałem na forum, a tu ISKIERKOWE BRACTWO poważnie się powiększyło. U mnie sytuacja na dzień dzisiejszy wygląda tak-

 

 

 

http://img255.imageshack.us/img255/2551/dsc02554tc1.jpg

 

http://img143.imageshack.us/img143/3153/dsc02559pj3.jpg

 

Przybyło ogrodzenie, kostka, parę roślin w ogrodzie no i nieoceniona wiata na drugi samochód i drewienko do kominka. Inwestycja w zasadzie zamknięta. Mieszka się super :p :) , zaczynam odliczać dni do pierwszego remontu :cry: :wink:.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Wszystkich,

jestem tu I raz.... wraz z żoną zdecydowaliśmy się na Iskierkę, mamy 4 osobową rodzinkę, ten projekt najbardziej przypadł nam do gustu, właśnie jesteśmy na etapie fianlizacji kupna działki ( 1150m2). Wszytsko przed nami.

 

 

Pytanie:

zakładamy zmieścić się w budżecie 200tys (bez działki) - z Waszych doświadczeń - jest to możliwe?

miejsce: Górny Śląsk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Wszystkich,

jestem tu I raz.... wraz z żoną zdecydowaliśmy się na Iskierkę, mamy 4 osobową rodzinkę, ten projekt najbardziej przypadł nam do gustu, właśnie jesteśmy na etapie fianlizacji kupna działki ( 1150m2). Wszytsko przed nami.

 

 

Pytanie:

zakładamy zmieścić się w budżecie 200tys (bez działki) - z Waszych doświadczeń - jest to możliwe?

miejsce: Górny Śląsk

 

To jest raczej niemożliwe - u mnie SSO ze wszystkimi mediami - ok.135.000 i liczę przynajmniej drugie tyle na okna, tynki, instalacje i wykończenie.moim zdaniem to i tak tanio. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Wszystkich,

jestem tu I raz.... wraz z żoną zdecydowaliśmy się na Iskierkę, mamy 4 osobową rodzinkę, ten projekt najbardziej przypadł nam do gustu, właśnie jesteśmy na etapie fianlizacji kupna działki ( 1150m2). Wszytsko przed nami.

 

 

Pytanie:

zakładamy zmieścić się w budżecie 200tys (bez działki) - z Waszych doświadczeń - jest to możliwe?

miejsce: Górny Śląsk

mz tez nie, my będziemy szczęśliwi jak w cenie 250 tys zrobimy kuchnie, łazienkie i namiastkę salonu, tak aby juz tam zamieszkać, juz wydaliiśmy prawie 190 tys i jak liczyliśmy pójdzie jeszcze w tym roku ok 60

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja już wydałem na swoją Iskierkę 350 tysięcy.

Za tą kwotę udało się:

- wylać fundamenty i strop; wybudować ściany, kominy i zrobić dach z dachówki z obróbką blacharską + orynnowanie

- ocieplić dach, ściany, fundamenty i podłogi

- wykonać tynki gipsowe i wylewki

- kupić i założyć okna ( w tym 5 okien dachowych) + parapety zewnętrzne i wewnętrzne

- kupić drzwi wejściowe ( 2 szt)

- zrobić instalację co i cwu ( grzejniki + podłogówka + kocioł kondensacyjny + solary)

- podłączyć prąd i wodę wraz z rozprowadzeniem po domu

- kupić i zainstalować automatyczną bramę garażową

- zrobić drenaż wokół domu + szambo

- utwardzić teren na podjazd

- kupić ceramikę łazienkową + płytki i baterie do łazienek i kuchni

- wykonać część ogrodzenia

- kupić tynk zewnętrzny.

 

Zostaje do zrobienia (zapłacenia):

- wykonanie podjazdu, schodów i tarsu oraz opaski z kostki

- prace wykończeniowe wenątrz ( malowanie, flizowanie, montaż ceramiki sanitarnej)

- kupno i montaż kominka

- kupno i montaż drzwi wewnętrznych

- kupno i montaż schodów drewnianych

- kupno i montaż kuchni

- umeblowanie

- oświetlenie

- reszta prac przy ogrodzeniu + balustrady do okien balkonowych.

I to by było z grubsza na tyle ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę o skomentowanie cen instalacji c.o. i wod.kan do Iskierki:

- 13 grzejników Kermi z oprzyrządowaniem - 5 365 netto

- wykonanie instalacji grzejnikowej z materiałem - 5 200

- wykonanie instalacji ogrzewania podłogowego (29 m) - 3500

- montaż kotłowni z materiałem - 2500

- kocioł miałowo-węglowy z podajnikiem 17 kW - 6200

- zasobnik ciepłej wody - ok. 950

- wykonanie instalacji wodociągowej i kanalizacji - 5400

- oczyszczalnie bilologiczna system SEBICO (4-5 osób) 6 500 (bez projektu)

- wykonanie instalacji elektrycznej, antenowej, alarmowej i telefonicznej wewnątrz budynku (bez gniazd i przełączników) - 10 000-12 000

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze, zazdroszcze. Macie szczescie do ekip. Wystartowaliscie 1/2 roku lub rok pozniej ode mnie a juz niektorzy mnie przeganiaja. SSO robiły 3 ekipy i żadnej nie chciałem widziec z powrotem. Myslałem, ze z wykonczeniowka bedzie lepiej, tymczasem dobra, szybka i polecana ekipa u mnie ma jakies problemy zdrowotne. Jeden chory na serce, drugi byl w szpitalu, rownoczesnie ciagna druga budowe a dzis sie dowiedzialem ze w przyszlym tygodniu chca wyjechac na urlop. To ile jeszcze razy mam zmieniac ekipe aby zamieszkac? Grrrr ! W marcu zrobiłem tymczasowe przyłacze prądu do budynku, głownie dla potrzeb alarmu bo przeciez w maju miałem juz miec prad docelowy (umowa z zeszlym roku podpisana i miało to trwac 6 miesiecy). A tu ani widu ani słychu - prowizoryczny kabelek juz prawie 1/2 roku działa. To samo z gazem, umowa podpisana zima, w umowie stoi ze gaz mam pobierac od wrzesnia a tam nikt zadnego samochodu z gazowni nie widzial.

I jeszcze kosiarka do trawy mi sie zepsuła :cry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam! W projekcie zastosowano ścianę zewnętrzną z pustaków POROTHERM gr. 30cm, czy tak budowaliście? Może lepiej zastosować gr. 24cm?

ja zbudowałem z suporeksu 24 + 12 cm styropian, suporex na jednolitą masę wieć łatwiej cokolwiek zainstalować na ścianie w suporeksie niz w porotermie (wszelke kołki, śruby przelotowe, czy inne) manys, ja sie nauczę jak wklejać tu zdjęcia to zamieszczę ciś :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...