Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 2,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Ja na razie jestem na etapie wyboru projektu (już 1.5 roku wybieram i nie daję sobie z tym rady :D). Żonie aktualnie spodobała się Iskierka, więc ja mam mało do gadania, bo jak wiadomo z kobietą nie ma co się kłócić :) A że mam już dość ciągłego przeglądania katalogów to muszę szybko się zdecydować na zakup :) Zastanawia mnie jaki rodzaj ogrzewania planujecie. Ja myślałem albo o gazie ziemnym (chociaż po wczorajszym zwycięstwie siatkarzy boję się, że mogą kurek Rosjanie przykręcić ;)) albo o normalnym ogrzewaniu węglowym. A co wy macie/planujecie?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

My również długo ewoluowaliśm, zanim padło na ISKIERKĘ. Po drodze była IDALIA z ARCHIPELAGU, potem bardzo długo królował CIEPŁY z pracowni DOMEK, aż wreszcie znaleźliśmy ISKIERKĘ. Decyzja jest już podjęta, projekt nabywamy wiosną, a potem to się zobaczy...

Jeśli chodzi o kuchnię, to teraz mamy w mieszkaniu taką o wymiarach 180x380 i dosyć dobrze sobie w niej radzimy. Ta w ISKIERCE jest ciut większa więc nie widzę problemu.

Ogrzewać planujemy eko-groszkiem i troszkę kominkiem.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie!

Nad wyborem projektu zastanawialiśmy się również bardzo długo :D ...kłótni było wiele :oops: ...co do ogrzewania to również jak tomkwas planujemy na eko-groszek i dogrzewanie kominkiem.....w sprawie projektu na kompromis poszedł mój mąż :lol: natomiast w sprawie ogrzewania byłam zatwardziałą zwolenniczką gazu bo wygoda itd...,ale pytając tych którzy nim ogrzewają domy ile tracą w sezonie grzewczym zmieniłam zdanie :wink: i dałam się przekonać :D Pozdrawiam !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Wymiary kuchni 220x383.... rzeczywiście jest trochę wąska.....też miałam mały dylemat :cry: ,ale stwierdziłam ,że i tak jest większa od obecnej a w niej się czuję doskonale 8) ...szybko można ją posprzątać :wink:

Chyba znowu będę musiał wykorzystać Twoją dobroć ;) Czy mogłabyś podać wymiary wszystkich pomieszczeń? :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:o :o :o Widzę, że zwolenników kupionego przeze mnie projektu przybywa. My jesteśmy na etapie planowania ze szczegółami...Zaczynamy w marcu. Wczoraj kupiliśmy przyczepę dla ekipy, mamy wyceny okien, dachu, Bk itd. W głowę zachodzę, jak sobie poradzimy: budowa, szkoła i praca zawodowa...ale czytam to forum czytam...piszcie o swoich zmianach w projekcie i pomysłach na ulepszenie..pozdrawiam.ula.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak już pisałem, my też jeszcze przed zakupem projektu, ale zmiany już z grubsza zaplanowane:

- zrównanie poziomu podłogi na poddaszu (czyli jak prawie wszyscy),

- pozostawienie tylko dwóch okien połaciowych,

- likwidacja balkonu, ale pozostawienie drzwi balkonowych i wstawienie tam barierek (zawsze będzie można pościel przewiesić i wywietrzyć),

- w sypialni z garderobą j.w.,

- likwidacja okienka w łazience na dole,

- pod schodami będzie schoweczek.

Zastanawiamy się jeszcze nad poszerzeniem budynku od strony garażu i kotłowni o jakieś 20 - 30 cm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak już pisałem, my też jeszcze przed zakupem projektu, ale zmiany już z grubsza zaplanowane:

- zrównanie poziomu podłogi na poddaszu (czyli jak prawie wszyscy),

- pozostawienie tylko dwóch okien połaciowych,

- likwidacja balkonu, ale pozostawienie drzwi balkonowych i wstawienie tam barierek (zawsze będzie można pościel przewiesić i wywietrzyć),

- w sypialni z garderobą j.w.,

- likwidacja okienka w łazience na dole,

- pod schodami będzie schoweczek.

Zastanawiamy się jeszcze nad poszerzeniem budynku od strony garażu i kotłowni o jakieś 20 - 30 cm.

 

Dlaczego chcesz likwidowac okienko w łaziece na dole?

Wydaje mi sie ze bez okienka bedzie dom gorzej wygkladał z zewnatrz.

Mozna wywietrzyc łazienke z pary szybko i lepiej sie przebywa w łazience ze swiatłem dziennym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cel jest taki że łazieneczka bez okna zyska na "ustawności" i jeszcze na czymś co nazwał bym "komfortem psychicznym korzystania z ubikacji PRZY SAMYM WEJśCIU DO DOMU". Ale tak znów rozpatrując sprawę (i wasze uwagi :D ) chyba jednak je zostawimy, zwłaszcza że na innych forach znależliśmy jeszcze kilka argumentów za pozostawieniem okienka.

Okazuje się że jak pddać problem dyskusji to może coś z tego dobrego wyjść.

Bardzo dziękuję za uwagi.

Zapomniałem jeszcze dodać że jeśli chodzi o zmiany, rozpatrujemy podniesienie ścianki kolankowej, tyle że nie wiemy jakiej wysokości jest w projekcie. Wszystko jednakowoż z czasem...

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też się zastanawiamy nad podniesieniem ścianki, ale opinie na ten temat są różne...dodatkowo przenosimy drzwi do kotłowni na elewację boczną. Tym sposobem kotłownia będzie bardziej ustawna(piec+miejsce na opał). Jeden z forumowiczów podsunął nam pomysł podzielenia pokoju nr 2 u góry na dwie części, w taki sposób, że jedno okno jest w holu, a pod nim kącik komputerowy. Jeśli macie projekt w domu, to wiecie o co chodzi. W sumie to nie wiem czy się na to zdecydujemy, ponieważ pokój ten zarezerwowała córka i żal mi jej teraz. :roll: Generalnie Iskierka jest superooowa!!!nie mogę juz doczekać się do wiosny!!! pozdrawiam wszystkich Iskierkowiczów!!!,ula
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też się zastanawiamy nad podniesieniem ścianki, ale opinie na ten temat są różne...dodatkowo przenosimy drzwi do kotłowni na elewację boczną. Tym sposobem kotłownia będzie bardziej ustawna(piec+miejsce na opał). Jeden z forumowiczów podsunął nam pomysł podzielenia pokoju nr 2 u góry na dwie części, w taki sposób, że jedno okno jest w holu, a pod nim kącik komputerowy. Jeśli macie projekt w domu, to wiecie o co chodzi. W sumie to nie wiem czy się na to zdecydujemy, ponieważ pokój ten zarezerwowała córka i żal mi jej teraz. :roll: Generalnie Iskierka jest superooowa!!!nie mogę juz doczekać się do wiosny!!! pozdrawiam wszystkich Iskierkowiczów!!!,ula

 

Z tym podziałem pokoju nr 2 na dwie części to super sprawa :) Już się bałem co z komputerem zrobię, bo żona mi zapowiedziała, że nigdy nie pozwoli żeby stał w sypialni bo czasami zdarza mi się do rana siedzieć przed monitorkiem a tu takie proste rozwiązanie :D Może to będzie mała klitka ale mój komputerek i ja się tam zmieścimy 8) No a sam pokój zmniejszy się niewiele i będzie taki jak nr 3 :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...