Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

prokopekjak jeszcze nie wbiłes pierwszej łopaty a domek bedziesz budował zgodnie z projektem to zmien sobie schody na mniej strome. Ja juz do schodow w Iskierce sie przyzwyczaiłem ale jak ktos mnie odwiedza po raz pierwszy to przerazenie sie maluje na jego twarzy gdy ma zejsc na dół.

Poszerzenie kuchni czy garazu jest znacznie mniej istotne od poszerzenia klatki schodowej. Schody w Iskierce sa strome i jest to bardziej istotne od szerokosci garazu czy kuchni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Iskierkowicze, czy mozecie napisać jakie zastosowaliście wymienniki ciepła, jaka pojemnośc, producent, czy wymiennik z płaszczem czy węzownicą itp .... kupiłęm juz piec vakomet vako-s 25kW i zastanawiam sie jaki wymiennik zastosować, czy cały rok rok korzystniej jest grzac cwu piecem czy tez latem na prąd .............
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich iskierkowiczów :D

 

Ja przed wszystkim jeszcze :D ale mam juz plany i czytam Was od dłuższego czasu na bierząco.Jestem juz pewna ze Iskierka jest moim ideałem i ze juz wiecej szukac nie będe.Działke kupilismy 2 lata temu i teraz mam do Was pytania....Od czego zacząc zalatwienie formalnosci???Ile pustaków gazobetonowych Wam wyszło??Ile stali????Bloczków???Jestem ciekawa i mam nadzieje na Waszą pomoc :D

 

Z góry dziekuje za pomoc i rady....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie.

 

Mam pytanie ile potrzeba betonu na schody wewn + słupki i wieniec przed murłatą oraz ile trzeba przeznaczyć funduszy ( szacunkowo ) na pokrycie dachu blachodachówką ze wszystkimi niezbędnymi elementami wykończeniowymi bez kosztów więźby tylko pokrycie.

Z góry serdecznie dziękuje za informacje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie.

Mam pytanie ile potrzeba betonu na schody wewn + słupki i wieniec przed murłatą

 

Matematyka z podstawówki ;) Kierbud jak i ekipa podadzą Ci ilości, przynajmniej powinni. Nie zalewasz schodów razem ze stropem?

 

oraz ile trzeba przeznaczyć funduszy ( szacunkowo ) na pokrycie dachu blachodachówką ze wszystkimi niezbędnymi elementami wykończeniowymi bez kosztów więźby tylko pokrycie.

 

Brak odpowiedzi chyba tylko potwierdza, że zadałeś pytanie z gatunku "ile kosztuje samochód" :)

Jest tyle różnych producentów blach, okien, rynien, akcesoriów że trudno o jakąś średnią. Do tego dochodzi ekipa która powinna umieć dobrze obrobić blachę, a z tym też nie jest różowo.

 

Teraz robiłem porównywalny dach w zmodyfikowanej iskierce (proj. południowa) i chyba możesz założyć z 20-25zł/m2 blachy, z 800-1000zł szt/okna, 2-2,5tys rynny, z 3tys na inne duperele do dachu - do tego pełne deskowanie dachu, chyba że już masz. Robocizna nie wiem ile za blachę, jeśli porównywalnie do dachówki to pewnie 12-16tys.. plus obróbka komina na gotowo - później można, ale zapaprają dach - też kilka stów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja wracam do tematu okien.Dzisiaj zamówiłam - jednak plastikowe, kolor jednostronny- złoty dąb, profil veka, okucia roco-11.600( są w tym dwa okna trójkątne na strychu. Rezygnując z drewnianych zaoszczędzę ok 7 tys. chyba warto, bo już będzie na bramę albo drzwi. Piszę , bo oczywiście jeszcze się waham, a jutro dopiero przyjdą na pomiar więc moge jeszcze cos zmienić. Jeżeli już ktos z was mieszka w tym domku ma jakies doswiadczenia to jeszcze proszę o radę, zastanawiam się nad kolorem obustronnym, ale mówiąc szczerze nie wiem jak to wyglada i nie wiem czy będę umiała dobrać potem podłogi i całą resztę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja wracam do tematu okien.Dzisiaj zamówiłam - jednak plastikowe, kolor jednostronny- złoty dąb, profil veka, okucia roco-11.600( są w tym dwa okna trójkątne na strychu. Rezygnując z drewnianych zaoszczędzę ok 7 tys. chyba warto, bo już będzie na bramę albo drzwi. Piszę , bo oczywiście jeszcze się waham, a jutro dopiero przyjdą na pomiar więc moge jeszcze cos zmienić. Jeżeli już ktos z was mieszka w tym domku ma jakies doswiadczenia to jeszcze proszę o radę, zastanawiam się nad kolorem obustronnym, ale mówiąc szczerze nie wiem jak to wyglada i nie wiem czy będę umiała dobrać potem podłogi i całą resztę.

 

Faktycznie zaczynając od okien ciągnie się cała reszta. My zamówiliśmy w brązie ( kolor orzech) potem wiadomo dopasowaliśmy parapety,podłogi, następnie drzwi wewnętrzne no i w domku zrobiło się brązowo ( na szczęście uwielbiam ten kolor)

Złoty dąb nie jest na tyle ciemnym kolorem żeby tak mocno się odznaczał i myślę że spokojnie dopasujesz resztę ,a otwarte dwukolorowe okno nie wygląda za ciekawie. Kwestia gustu bo myślę że jeśli chodzi o koszta to nie ma chyba wielkiej różnicy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

michalsz napisał:

 

Mam pytanie ile trzeba przeznaczyć funduszy ( szacunkowo ) na pokrycie dachu blachodachówką ze wszystkimi niezbędnymi elementami wykończeniowymi bez kosztów więźby tylko pokrycie.

 

Jezeli w czymkolwiek Ci to pomoże, chociaż jak sam wiesz kazdy region rzadzi sie swoimi cenami, to koszt naszego dachu, bez więźby i komina ,wyniósł ok 18.700zł

I tak:

- blachodachówka, dwa okna dachowe, wyłaz, folia, wkręty, orynnowanie - 13.300 zł

- robocizna 5.000 zł

- inne bzdurki ok. 400 zł

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój następny problem to piec do co. planujemy palić ekogroszkiem, fachowiec zaproponował nam elektromet 15 lub 25 Może ktoś z was ma wypróbowany piec na ekogroszek i mi coś podpowie.

 

Ja chyba jednak założe "zwykły" piec, ale z tego co sprawdzałem to dobrą opinię ma per-eko, zębce i pleszewy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

centur

u mnie kociol gazowy 3-14 kW, tak wiec rozrzut mocy miedzy Twoim a moim jest spory :o

albo u mnie bedzie za zimno albo u Ciebie bedzie sauna :lol:

wymiennik 100 litrow z węzownica bodajże Galmet

Wiola13 u nas okna w koloerze obustronny złoty dąb, nam sie podobaja, ale wiadomo - to kwestia gustu.

podobno jednostronnie barwione sa zwykłymi oknami białymi tylko z wprasowana na gorąco okleina, tak wiec przy głebszym zadrapaniu widac biały kolor. Okna kolorowe dwustronnie są barwione w masie, tak wiec przy głenszym zadrapaniu pod warstwa okleiny znajduje sie zblizony w kolorze brązowy plastik - stad takie zadrapanie okna jst mniej widoczne.

Pisze podobno bo swoich oknie nie drapałem, wykonawcy tez obchodzili sie z nimi ostroznie a powyzsza opinia jest od producenta a nie sprawdzona empirycznie.

25 kW to chyba za duzo jak na taki dom jak Iskierka. Przyjmuje sie w domach nieocieplonych max 200 W/m2 powierzchni, w domach ocieplonych 100 W/m2 a w domach pasywnych (b. dobrze ocieplonych) 50 W/m2.

Dlatego 15 kW powinno z zapasem wystarczyc. Ponadto opisane straty ciepla dotycza sie sytuacji gdy na dworze jest -20 stopni a takich dni w ciagu roku mamy max. 10. Przy pogodzie +10 stopni do -10 stopni 8 kW to max zapotrzebowanie Iskierki na ciepło. Piec 25 kW pracuje mniej efektywnie przy zapotrzebowaniu na moc 8kW niż piec 15 kW.

Dlatego poradź sie oczywiscie jakiegos fachowca, ale chyba (mam nadziej) potwierdzi on moje słowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podobnojednostronnie barwione sa zwykłymi oknami białymi tylko z wprasowana na gorąco okleina, tak wiec przy głebszym zadrapaniu widac biały kolor. Okna kolorowe dwustronnie są barwione w masie, tak wiec przy głenszym zadrapaniu pod warstwa okleiny znajduje sie zblizony w kolorze brązowy plastik - stad takie zadrapanie okna jst mniej widoczne.

Pisze podobno bo swoich oknie nie drapałem, wykonawcy tez obchodzili sie z nimi ostroznie a powyzsza opinia jest od producenta a nie sprawdzona empirycznie.

 

Dlatego zamówiłem okna w krakowskim oknoplaście - także mamy wariant dwukolorowy. Jednak w przeciwieństwie do większości firm, strona która będzie orzechowa także jest barwiona w masie. Dla mnie był to główny powód skorzystania z ich oferty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój następny problem to piec do co. planujemy palić ekogroszkiem, fachowiec zaproponował nam elektromet 15 lub 25 Może ktoś z was ma wypróbowany piec na ekogroszek i mi coś podpowie.

 

 

Ja mam kocioł :

http://www.sekom-pleszew.com.pl/opal.html

koniecznie ze sterowaniem PID rewelka.

Palę ekogroszkiem i nim ogrzewam też ciepłą wodę ( zasobnik 500 litrów w przyszłości z kolektorami słonecznymi grzeje tylko górna wężownica)

Polecam bo producent bez doplat wykonał kocioł dokładnie na miarę 25 KW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za każdą odpowiedz, wszystkie uwagi są dla mnie bardzo cenne. to podejmowanie decyzji jest b męczące.

 

Zamówiłam okna w centrum okiennym Margo, na dole będzie kolor obustronny, a na górze jednostronny tak to sobie wymyśliłam, ale nie wiem czy dobrze. Pani stwierdziła, że jeszcze nikt tak nie zamawiał. te jednostronne są barwione w masie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mistelka82 napisał:

 

Pisze ktoś na bierząco na tym wątku??? Moze mi ktos odpisać????

 

Troche mi wstyd za nas z nieco wiekszym stazem, bo jeszcze pamiętam jak się czułam rozpoczynając przygode z budowaniem.

 

Skoro masz juz działkę pora zacząć gromadzić papierki. Zakładam, że projekt domu juz masz.

Idziesz do urzedu (w moim przypadku urzedu gminy) i prosisz o wypis i wyrys z miejscowego planu zagospodarowania. Przy okazji składasz wniosek o wydanie warunków dotyczących wody , kanalizacji.

Zatrudniasz geodetę do sporządzenia mapy do celów projektowych.

Udajesz się do zakładu energetycznego i gazowniczego celem uzyskania warunków przyłączy.

Zatrudniasz kogoś kto zaadoptuje ci projekt. Pamiętaj o projekcie wjazdu.

Szukasz kierownika budowy.

Składasz dokumenty w starostwie i czekasz na pozwolenie.

To tak w skrócie, bo kazdy przypadek rozpatrywany jest indywidualnie - jeden Bóg wie czego będa od Ciebie chcieli urzednicy :-?

 

co do materiałów - sprawdzę

Pozdrawiam.b

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...