Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Dzięki bardzo za odpowiedź odnośnie piwnicy.

Aczkolwiek pisałam też o zabudowaniu tej wnęki która powstanie po wyrównaniu wielkości pokoi na górze. Myślę o tym żeby tam zrobić pralnię i mini schowek. To jest to miejsce gdzie większość z Was robi kącik komputerowy, na jednym ze zdjęć widziałam piękną biblioteczkę. Co Wy na to? :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Przepraszam że zmieniam temat, ale proszę napiszcie ile trzeba dac za wykonanie scodów wejściowych do domu. Mam problemy, musiałam zmienić ekipę. Będę wdzięczna za radę i orientacyjną cenę.

Tu jest to chyba rozwiazane w sposob dobry i tani. Po prostu wymurowane z bloczkow.

http://www.projekty.ign.com.pl/pliki/realizacje/iskierka__288.jpg

A zapłacic mozna duzo. Mnie ekipa chciała naciagnąc na 1000 zl za sama robocizne.

"bo to szalunki trzeba robic na około Panie". Nie zgodziłem sie.

To jest tylko 100 bloczkow betonowych do wymurowania, wiecej niz 300 zl to ciezko za to chciec.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jest w projekcie, daj maila to Ci prześlę.

Natomiast ja mam prośbę do forumowiczów możecie napisać ile założyć kasy na wypisane poniżej tematy:

 

instalacja elektryczna z materiałem ( bez alarmów, internetu i tv ) zakładając typowe materiały ze średniej krajowej

 

instalacja co ( piec ekogroszek z podajnikiem, kaloryfery, podłogowe jedynie w ubikacji na parterze ) wod - kan

 

tynki gipsowe wewn.

 

wylewki parter

 

Będę wdzięczny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to mata co chceta, oto kilka fotek zrobionych dziś, a to lista zmian jakich dokonaliśmy w projekcie

-poszerzenie budynku z dwóch stron po 30 cm

-wyrównianie poziomów podłóg na dole i na górze

-powiększenie łazienki na dole i zrobienie spizarki kosztem rezygnacji korytarza na dole

-powiększenie okna w kuchni tak aby oba były jednakowe

-rezygnacja z tego dziwacznego pokoju nad kuchnią, jest taki jak ten drugi a zyskaliśmy antresolę :)

-podniesienie ścianki kolankowej o 1 pustak (do 88 cm)

-dodaliśmy do garderoby okno i grzejnik

-powiększyliśmy taras na dole i pare innych drobniejszych zmian, pozdr ...

http://images33.fotosik.pl/393/17a4e5894f64ad65.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sliczny domek centur,ale ....... cóz, masz podobnie jak i ja.

Domek z dachem 2 spadowym lecz małoiskierkowy.

Moze to kwestia braku okiennic.

Moze zmiana wymiarow.

A moze kwestia podniesienia scianki kolankowej.

Juz po wybudowaniu stanąłem, z daleka sie przypatrzałem swojemu domowi i stwierdziałem - to jednak nie jest prawdziwa Iskierka.

Chyba to jednak kwestia scianki kolankowej.

A moze jak juz "wszyscy" sie wybuduja z tych co buduja Iskierki to zrobimy internetowa ankiete: "Któa Iskierka jest najładniejsza", albo "Ktora Iskierka jest najbardziej zblizona do pierwowzoru".

Bo zjazd Iskierkowiczów to chyba trudno by było zorganizowac :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sliczny domek centur,ale ....... cóz, masz podobnie jak i ja.

Domek z dachem 2 spadowym lecz małoiskierkowy.

Moze to kwestia braku okiennic.

Moze zmiana wymiarow.

A moze kwestia podniesienia scianki kolankowej.

Juz po wybudowaniu stanąłem, z daleka sie przypatrzałem swojemu domowi i stwierdziałem - to jednak nie jest prawdziwa Iskierka.

Chyba to jednak kwestia scianki kolankowej.

A moze jak juz "wszyscy" sie wybuduja z tych co buduja Iskierki to zrobimy internetowa ankiete: "Któa Iskierka jest najładniejsza", albo "Ktora Iskierka jest najbardziej zblizona do pierwowzoru".

Bo zjazd Iskierkowiczów to chyba trudno by było zorganizowac :)

zgadzam sie, jednak wzglęey praktyczne tu przewazyły, a poza tym nie mozna kierować sie wizualizacją iskierki do ona nie zachowuje proporcji, nawet jak wybudujesz idealnie zgodnie z projektem to i tak będzie troche inaczej wyglądała niz na wizualizacji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stoję przed wyborem bramy garażowej. Jakie firmy polecacie?

tak jak byś spytał "stoję przed wyborem samochodu, jaką markę polecacie ?" bram jest zatrzęsienie od najtańszej chińszczyzny w castoramie za kilka stówek do znakomitych segmentowych np od hartmana za kilka tys, ja wybrałęm wiśniowskiego za 2800 i jestem zdowolony, te które widziałem w castoramie (podobna do mojej ale za 1100 zł) to tandeta straszna, nie polecam ...............

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

centur napisał:

tak jak byś spytał "stoję przed wyborem samochodu, jaką markę polecacie ?"
Nieprecyzyjne sformuowania są niestety moją cechą, przez co niekiedy dostaje po uszach :lol:

Powinnam zapytać: Jakie bramy macie i czy je polecacie? No ale cóż ....

Nie biore pod uwagę tzw chińszczyzny (nie ujmując nic tym, którzy takowe mają), bo wychodzimy z mężem z założenia, że lepiej teraz wydać troche wiecej i kupić coś porzadnego niz za kilka lat wymieniac na nową.

W grę wchodzi brama segmentowa, a pod uwagę biorę Wiśniowskiego, Krispol, Normstahl i Hormann.

Jak sprawują się Wasze bramy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...