Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • 2 weeks później...
  • Odpowiedzi 2,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

http://img205.imageshack.us/img205/4687/iskierkawnowejwersjiww2.jpg

 

http://img232.imageshack.us/img232/4199/iskierkawnowejwersjipodwl4.jpg

 

A co powiecie na taką Iskierke?

 

Jestem na etapie wyboru projektu i mam pewne preferencje:

- "prywatna" łazienka i garderoba dostępna z sypialni

- kuchnia ze spiżarką

- pokój hobby (sauna + siłownia)

- wyjście na taras blizej kuchni (kuchnia bedzie od strony PN-ZACH a wiec bedzie to odbicie lustrzane projektu)

 

I jeszcze pare innych, mniej waznych...

 

Pytanie brzmi: czy zmiany które wprowadziłem są realne do zrealizowania? Wiem na pewno ze przejscie pod schodami bedzie trudne ze wzgledu na koniecznosc pochylania sie (jaka jest wysokosc sciany w tym miejscu???)

 

Czy garderoba którą "zaprojektowałem" w sypialni ma szanse miec sensowne rozmiary? Jesli nie to czy powiekszenie o 50cm od strony kuchni i garażu cos pomoze?

 

 

Mam nadzieje ze was za bardzo nie rozsmieszylem moimi zmianami...;))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiscie na dole nie musi byc kabiny ;) Zreszta wiele osób pisalo ze ciezko ja tam upchnąć...

 

Jesli chodzi o sypialnie to faktycznie bedzie mala, moze powiekszenie o 50 cm cos da? Doszedlem do wniosku ze w sypialni sie tylko spi, a garderoba i prywatna łazienka to priorytet.

 

Tylko prosze...nie polecajcie zmiany projektu :))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

macio_23- Wiem na pewno ze przejscie pod schodami bedzie trudne ze wzgledu na koniecznosc pochylania sie (jaka jest wysokosc sciany w tym miejscu???)

 

Tak wygląda przestrzeń pod schodami. Ja jakoś nie widzę tu miejsca na drzwi.

 

http://img291.imageshack.us/img291/5573/dsc05915ef61yr4.jpg

http://img291.imageshack.us/img291/dsc05915ef61yr4.jpg/1/w480.png

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do macio_23:

A to mój komentarz do Twoich zmian w Iskierce, z zaznaczeniem, że jest to MOJE I TYLKO MOJE SUBIEKTYWNE SPOJRZENIE

Zacznę od dołu:

Oryginalna łazienka na dole jest mała, ty jeszcze bardziej ją zmniejszyłeś. Przy takim układzie jaki proponujesz kabina prysznicowa wejdzie , ale jaki ma to sens, skoro na górze są jeszcze dwie łazienki. Poza tym dla mnie dyskomfortem byłoby wychodzenie spod prysznica prosto do wiatrołapu.

Wiatrołap u ciebie jest dodatkowo otwarty na wnętrze domu.

Mam wrażenie, że ta część domu ma niejako stanowić taką pierwotną ochronę od ewentualnego chłodu.

Kuchnia i salon ok

Masz rację, że pod schodami będzie problem ze zrobienien wejścia. Schody i tak sa dość strome. Rozwiązaniem mogłoby być wykonanie stopnia lub dwóch w dół (ktoś o tym już pisał).

I góra:

Sypialnia rzeczywiscie będzie mikroskopijna. I łóżko na wprost drzwi (a gdzie intymność???).

Przeniosłeś ten duży komin. Jakoś mam nieodparte wrażenie że patrząc z zewnątrz trochę głupio będzie wyglądał, zważywszy, że będzie miał początek w niedużej odległości od okapu. Może jednak nie mam racji....

I to na tyle......

 

Pamiętaj, że nie neguję Twoich pomysłów.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spiżarnia przy kuch to dobry pomysl - jak jednak rozwiazac fakt zachowania niskiej temperatury w tym pomieszczeniu?

Żeby spiżarnia możliwie najlepiej wypełniała swe zadania, powinna być chłodna, sucha, zaciemniona i dobrze wentylowana. Największym problemem jest zapewnienie w tym wnętrzu odpowiedniej temperatury - optimum to 10-15°C.

Spiżarnia miedzy kuchnia a łazienką (2 najcieplejsze pomieszczenia w domu) i bez mozliwosci podłaczenia do pionu wentylacyjnego - klimatyzacja?

Komin przy zewnetrznej scianie domu? - zmien projekt. Aby nie miec problemu z kominem musi miec on odpowiedni ciąg (odpowiednia wysokosc). Obawiam sie, ze komin wtedy bedzie ogromny.

Kotłownia od południowe-wschodu?

Dlaczego chcesz w Iskierce przeprowadzac tak radykalne zmiany?

Moze zblizony projekt o nazwie Poludniowa bedzie lepszy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Centur, Pluszku, Ania i Heniu, Betina71......WIELKIE dzieki za zainteresowanie sie problemem!

 

Centur, napisałes, ze dla Ciebie sypialnia to azyl, miejsce gdzie nikt nie ma wstępu...Ja myślę podobnie, dlatego chce miec połączoną spialnie z garderobą i łazienką. Niestety, aby wszystkie trzy pomieszczenia miały sensowną wielkośc dom musiałby byc troszke wiekszy. Wieksza góra to najczesciej wiekszy dół...no i robi sie 150m :( Dlatego próbujemy "coś wykombinować"

 

Aniu (a może Heniu?), jeśli chodzi o przejscie pod schodami to faktycznie bedzie ciezko...(kombinuje drzwi otwierane w strone "garazu", ale chyba dam sobie spokój) Chodzilo mi generalnie o to aby zamknąć przedsionek od strony garazu i zrobic miejsce na przechowywanie wierzchniej odzieży plus buty.

 

Betina71, jeśli chodzi o łazienke na dole to planuje zrobic tam tylko małe WC (kabina jakos sie przyplątała ;)

Wiatrołap oczywiście zamykany od strony holu.

Jesli chodzi o przesuniecie kominu to faktycznie nie zda egzaminu...Tym bardziej ze grill za daleko od tarasu wiec pewnie nikt nie bedzie chcial pichcić w samotności ;) Odpada.

 

Pluszku, jesli chodzi o spiżarnie to faktycznie ma to być raczej schowek na wieksze zakupy (wody, soki etc - rzeczy, które w sklepach równiez nie są przechowywane w warunkach chłodniczych)

Jeśli chodzi o kotłownie to nie umieściłem jej od PD-WSCH....sama tam wypadła ;) Chodzi o to ze salon i kuchnia ma być na PD-ZACH.

Czy mam rozumieć ze korzystniej jest umieścić kotłownie od PN? Bede musiał jeszcze raz cie odwiedzić na budowie ;)

 

Projekt Południowa odpada ze względu na wjazd od PN

 

Dziękuje za wszystkie komentarze! Pozdrawiam, Maciek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:D Cześć. Witam wszystkich Iskierkowiczów. Właśnie mamy wylane ławy w naszym wymarzonym domku. W następnym tygodniu zaczną piąć się do góry ściany fundamentowe. Forum czytam już od ponad 6 miesięcy. Przedtem czytałam forum podobnego domku tej samej pani architekt - Tymek. Domek prawie identyczny, ale ciut większy - dodatkowy pokój na parterze i mniejszy salon. Już mieliśmy kupować projekt, gdy w ręce wpadł mi projekt Iskierki i po wielu przemyśleniach wraz z mężem wybraliśmy właśnie ten. Mam pytanie do Was - czy Wam też po wylaniu ław domek wydawał się bardzo mały, czy to tylko takie moje wrażenie???? :cry: Ja pogoniłam nawet mojego męża do wykonania pomiarów metrówką i okazało się, że wszystko jest tak jak w projekcie....Nie mogę się już doczekać jak zacznie się coś więcej dziać na naszej budowie...Jak oglądam zdjęcia w Waszych dziennikach, to aż Wam wszystkim zazdroszczę a już najwięcej tym co mieszkają sobie w swoich domkach. A u nas jak na razie kupa piachu, ziemi i labirynt dla szczura...Pozdrawiam wszystkich i mam pytanie drugie już z kolei - czy ktoś, kto mieszka w okolicy Wrocławia mógłby nas do siebie zaprosić, bo bardzo chcielibyśmy zobaczyć nasz domek w realu???
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć. Witam wszystkich Iskierkowiczów. Właśnie mamy wylane ławy w naszym wymarzonym domku. W następnym tygodniu zaczną piąć się do góry ściany fundamentowe. Forum czytam już od ponad 6 miesięcy. Przedtem czytałam forum podobnego domku tej samej pani architekt - Tymek. Domek prawie identyczny, ale ciut większy - dodatkowy pokój na parterze i mniejszy salon. Już mieliśmy kupować projekt, gdy w ręce wpadł mi projekt Iskierki i po wielu przemyśleniach wraz z mężem wybraliśmy właśnie ten. Mam pytanie do Was - czy Wam też po wylaniu ław domek wydawał się bardzo mały, czy to tylko takie moje wrażenie???? Ja pogoniłam nawet mojego męża do wykonania pomiarów metrówką i okazało się, że wszystko jest tak jak w projekcie....Nie mogę się już doczekać jak zacznie się coś więcej dziać na naszej budowie...Jak oglądam zdjęcia w Waszych dziennikach, to aż Wam wszystkim zazdroszczę a już najwięcej tym co mieszkają sobie w swoich domkach. A u nas jak na razie kupa piachu, ziemi i labirynt dla szczura...Pozdrawiam wszystkich i mam pytanie drugie już z kolei - czy ktoś, kto mieszka w okolicy Wrocławia mógłby nas do siebie zaprosić, bo bardzo chcielibyśmy zobaczyć nasz domek w realu???
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wargula napisał:

Mam pytanie do Was - czy Wam też po wylaniu ław domek wydawał się bardzo mały, czy to tylko takie moje wrażenie????

 

Oj wydawał się mały, wydawał ...... ale w realu wcale nie jest.

 

A u nas jak na razie kupa piachu, ziemi i labirynt dla szczura...

 

Miałam podobne wrażenia na starcie , z tą różnicą, że ten labirynt baaaardzo kusił nasze dzieci.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

a czy ktoś z Was myślał może o Iskierce z podwójnym garażem? Możnaby w ten sposób przeznaczyć jeden garaż na gabinet/hobby, zachować garaż na jeden samochód powiekszajac jednoczesnie częśc gospodarczą. No i sypialnia robi się całkiem pokaźna (może wtedy wypali pomysł z garderobą i prywatną łazienką...)

 

Jak myślicie, o ile mogą wzrosnąć koszty (procentowo)?

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

a czy ktoś z Was myślał może o Iskierce z podwójnym garażem? Możnaby w ten sposób przeznaczyć jeden garaż na gabinet/hobby, zachować garaż na jeden samochód powiekszajac jednoczesnie częśc gospodarczą. No i sypialnia robi się całkiem pokaźna (może wtedy wypali pomysł z garderobą i prywatną łazienką...)

 

Jak myślicie, o ile mogą wzrosnąć koszty (procentowo)?

 

Pozdrawiam.

Przy zachowaniu prostokatnego rzutu domku jego powierzchnia zabudowy rosnie o 25 m2 (2,6m x 9,5m) czyli o 20%. Koszt domku rosnie o 15% bo masz wieksze fundamenty, sciany, strop, dach. Wiecej otynkowac, ocieplic, pomalowac.

Ale podobno materiały i robocizna tanieje, wiec jak bedziesz miał szczescie to wieksza Iskierke w 2009 roku wybudujesz w cenie mniejszej Iskierki z 2007/08.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...