Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 2,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Witam, co myślicie o Iskierce powiekszonej o drugi garaż? Mniej wiecej tak by to wyglądało....

 

http://images30.fotosik.pl/299/cda32cacc6d7b62a.jpg

 

 

http://images31.fotosik.pl/408/3e23137d9cb8080d.jpg

 

Kombinuje bo chce dodatkowy pokój na dole plus "apartamencik" na górze dla rodzicow ;) Prosze o opinie

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, co myślicie o Iskierce powiekszonej o drugi garaż? Mniej wiecej tak by to wyglądało....

 

http://images30.fotosik.pl/299/cda32cacc6d7b62a.jpg

 

 

http://images31.fotosik.pl/408/3e23137d9cb8080d.jpg

 

Kombinuje bo chce dodatkowy pokój na dole plus "apartamencik" na górze dla rodzicow ;) Prosze o opinie

 

Pozdrawiam.

 

Popatrz na zdjęcia mojej ISKIERKI link poniżej.

Kolega stwierdzi -ładną stodołe wybudowałeś ( i chyba coś w tym jest).

Dom ma wymiary 13*9.6m.( Powiększony garaż i kuchnia z salonem po 1 metrze. Ścianka kolankowa podwyrzszona do 110cm ( teaz stwierdzam , że za wysoko 1m to moim zdaniem max , małzonka niewiele widzi przez okna dachowe , choć przy ścianie można postawić kawał komody.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

macio_23za duzo kombinujesz. Po ch.....re Ci taki duzy dom.

 

No wiesz...na papierze mozna pokombinowac ;) Nic to nie kosztuje, a mozna np sie przekonac ze sypialnia 30m to "troche" za duzo ;)

 

Pestor, dla mnie ważniejsza jest funkcjonalność niz wygląd zewnętrzny. Myśle, ze przy takiej sciance kolankowej jak u Ciebie udałoby mi sie zrobić garderobe i łazienke w sypialni bez zbytniego wydłużania domu.

 

Czy dobrze widze, ze masz wentylacje mechaniczną? Z rekuperatorem czy bez? Jak sie sprawuje? Warto inwestowac?

 

Napisz prosze, jesli to nie tajemnica, gdzie mozna ta "stodole" :p zobaczyc na zywo ;)

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

macio_23za duzo kombinujesz. Po ch.....re Ci taki duzy dom.

 

No wiesz...na papierze mozna pokombinowac ;) Nic to nie kosztuje, a mozna np sie przekonac ze sypialnia 30m to "troche" za duzo ;)

 

Pestor, dla mnie ważniejsza jest funkcjonalność niz wygląd zewnętrzny. Myśle, ze przy takiej sciance kolankowej jak u Ciebie udałoby mi sie zrobić garderobe i łazienke w sypialni bez zbytniego wydłużania domu.

 

Czy dobrze widze, ze masz wentylacje mechaniczną? Z rekuperatorem czy bez? Jak sie sprawuje? Warto inwestowac?

 

Napisz prosze, jesli to nie tajemnica, gdzie mozna ta "stodole" :p zobaczyc na zywo ;)

 

Pozdrawiam

 

Mieszkam 40 km od Gdańska jest załaczona mapa przy zdjęciach.

Reku działa- przez miesiąc mieszkałem bez i to było odczuwalne-in minus.

Teraz jest OK , ale musze go jeszcze ustawić pod siebie( czasy pracy i moc)

Chyba sporo ciepła oszczędza( ale jak to sprawdzić?) spalam niecały worek ekogroszku na dobę+200l ciepłej wody.

Sypialnia jest faktycznie olbrzymia 36qm i spoko można by wydzielić małą łazienkę i garderobę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wysłany: Wto, 25 Listopad 2008 23:05 Temat postu:

.......

Do - piękna elewacja i dach!!! Twoja Iskierka jest naprawdę urokliwa.

.

 

Dzięki - większość pomysłów na wykończenie Iskierki zasugerowała nam pani architekt, która adaptowała projekt do działki.

To właśnie dzięki niej zdecydowaliśmy się na płaską dachówkę, a także taki układ i wielkość okien ( okna balkonowe po obu stronach domu i wąskie okienko do kotłowni na ścianie od strony tarasu). Kolejnym pomysłem, który podsunęła nam pani architekt na bazie jednej ze swoich realizacji jest brama i bramka wejściowa. Na razie są na etapie produkcji - jak będą skończone to wkleję zdjęcia.

A swoją drogą współwłaścicielka naszej Iskierki czyli moja małżonka pochodzi z Mielca :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sypialnia jest faktycznie olbrzymia 36qm i spoko można by wydzielić małą łazienkę i garderobę.

 

Rozumiem, ze takie wymiary ma po poszerzeniu (wydłuzeniu) o 1m i bez stawiania scianki na garderobe?

Jesli tak to faktycznie duuuzo. Mysle ze w zupelnosci wystarczy. Dzieki za informacje.

 

A moze masz jakies rzuty swojej Iskierki po przeróbkach? Moze i zdjecie sypialni by sie znalazlo? ;)

 

Pozdrowionka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sypialnia jest faktycznie olbrzymia 36qm i spoko można by wydzielić małą łazienkę i garderobę.

 

Rozumiem, ze takie wymiary ma po poszerzeniu (wydłuzeniu) o 1m i bez stawiania scianki na garderobe?

Jesli tak to faktycznie duuuzo. Mysle ze w zupelnosci wystarczy. Dzieki za informacje.

 

A moze masz jakies rzuty swojej Iskierki po przeróbkach? Moze i zdjecie sypialni by sie znalazlo? ;)

 

Pozdrowionka.

 

Na oryginalnym projekcie zmieniono tylko wymiar 11m na 13 m.

Cały środek pozostał bez zmian.

W sypialni faktycznie nie stawiałem ścianki , jak zbuduję będzie konstrukcją drewnianą.

Zdjęcia postaram się wkleić niedługo -na stronę albumu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DO, świat jest bardzo mały ;o) Strasznie mi się ten Twój domek podoba - my myśleliśmy o drewnianych wstawkach na elewacji, ale takie wykończenia też są kapitalne. Na dach chcemy położyć gont bitumiczny w prostokątach. Myśleliśmy też o takim wąskim wysoko oknie w gabinecie, ale zrezygnowałam, mamy dużo przeszkleń i gdzieś w końcu trzeba mieć kawałek ściany. Zamiast kotłowni - mamy gabinet z oknem 180x150, w salonie mamy wyjście na taras 240x235 (tam, gdzie jest okno), w miejscu, gdzie standardowo w Iskierce jest wyjście tarasowe mamy mini-oranżerię - też jest to wersja oszczędnościowa, bo na razie bez szklanego dachu i na murowanych słupkach, ale jest ;o) Zatem z tyłu domu - prawie samo szkło. Chcieliśmy powiększyć okno w salonie do 180cm, ale dzięki Bogu przystopowałam.... Już jest mało ścian...

 

Oglądam i oglądam te Twoje zdjęcia.Super pomysł. Może mógłbyś wkleić zdjęcie od frontu? Ciekawa jestem bardzo przodu.

 

A czy planujesz wstawić do tych okien balkonowych barierki?

Ale Cię umęczyłam...

 

Pozdrawiam serdecznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, co myślicie o Iskierce powiekszonej o drugi garaż? Mniej wiecej tak by to wyglądało....

 

http://images30.fotosik.pl/299/cda32cacc6d7b62a.jpg

 

 

http://images31.fotosik.pl/408/3e23137d9cb8080d.jpg

 

Kombinuje bo chce dodatkowy pokój na dole plus "apartamencik" na górze dla rodzicow ;) Prosze o opinie

 

Pozdrawiam.

mz fatalnym pomysłem jest robić tak duze zmiany w iskierce, ona po prostu jest dla ciebie za mała i radze odpuścić sobie ten projekt, przeciez są setki innych projektów które spełną twoje oczekiwania, no chyba ze chcesz mieć najbardziej szpetny dom w okolicy .............

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Iskierka to taki mały, zgrabny domek.

I faktycznie jeżeli się przedobrzy z poszerzaniem, podwyższaniem to jej proporcje ulegaja zachwianiu. Potwierdzają to zdjęcia na tym forum.

Z przykrością to stwierdzam, ale kolega Pestora ma rację, mówiąc o stodole.

Zgadzam sie z centurem - jest tyle projektów, że z pewnością znajdziesz coś dla siebie.

A tak na marginesie: W wiatrołapie na twoim planie, po prawej stronie jest szafa. W rzeczywistosci w tym miejscu jest komin wentylacyjny z kuchni i łazienki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za miłe słowa :lol:

Jedna rzecz myślę warta jest dokładniejszego opisu.

W oryginalnym projekcie jest rozwiązanie, które nie do końca współgra z pozostałymi elementami domu - mam tu na myśli drzwi wejściowe.

Żeby zrównać drzwi z górną krawędzią okien, należałoby zrobić je z górnym doświetlem. Problem w tym , że takie drzwi tracą cały urok. Dlatego też nad drzwiami mamy element z płytek, który wizualnie niweluje tą różnicę.

Podobna sytuacja ma miejsce w przypadku okienek od łazienki i wiatrołapu - tutaj znowu płytki pod parapetem porządkują dolną linię okien na tej ścianie. Ale to już nie jest taki problem jak z drzwiami, bo te małe okienka same w sobie mają sporo uroku.

I kolejna sprawa - jaskółka. Też już ktoś wspominał na tym forum, że jest tak trochę na siłę doklejona do projektu. Nie pełni żadnej funkcji użytkowej i trudno nawet powiedzieć, że osłania wejście do domu przed deszczem.

Jest ona jednak na tyle duża, że potrzebuje czegoś, dzięki czemu nie będzie sprawiać wrażenia elemntu przypadkowego.

W większość projektów jest to element z belek drewnianych, który bardzo fajnie się w niej komponuje.

My, w nawiązaniu do pozostałych elementów domu zdecydowaliśmy się zamiast drewna użyć płaskownika z ocynku.

 

PS.

Zdjęcia wnętrz będą troszeczkę poźniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...