Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam!

Mam pytanie do wszystkich którzy mają już projekt w garści i wizję swojego domu- zastanawia nas sposób poprowadzenia instalacji wodnej i kanalizacyjnej z górnej łazienki na dół - czy te rury przypadkiem nie przebiegają gdzieś przez salon? Wszystkich zorientowanych proszę o pomoc i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Witam!

Mam pytanie do wszystkich którzy mają już projekt w garści i wizję swojego domu- zastanawia nas sposób poprowadzenia instalacji wodnej i kanalizacyjnej z górnej łazienki na dół - czy te rury przypadkiem nie przebiegają gdzieś przez salon? Wszystkich zorientowanych proszę o pomoc i pozdrawiam

 

Ogladam projekt własnie i faktycznie pion idzie przez salon. wydaje mi sie ze wystarczy pion ktory znajduje sie w kotłowni..ale to tez zalezy od aranzacji łazienki gornej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Troszkę wąski garażyk, nieprawdaż. Nie przewidujecie kłopotów z wysiadaniem z samochodu, lub przechodzeniem z domu do kotłowni gdy samochód jest w środku?

 

Kilka dni temu podsypalismy fundamenty takze przeprowadzilismy probe garazu . Moje spostrzezenia sa takie. Na szerokosc raczej nie ma problemy choc otwor wjazdowy moglbyc toche szerszy .Wg mnie wiekszy problem z dlugoscia bo kombi typu mondeo miesci sie na styk:)

ps . jestesmy na etapie wykanczania wnetrza .mamy cicha nadzieje wprowadzic sie w połowie przyszlego roku :) chetnie sluzymy swoim doswiadczeniem sympatykom iskierki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Mam pytanie do wszystkich którzy mają już projekt w garści i wizję swojego domu- zastanawia nas sposób poprowadzenia instalacji wodnej i kanalizacyjnej z górnej łazienki na dół - czy te rury przypadkiem nie przebiegają gdzieś przez salon? Wszystkich zorientowanych proszę o pomoc i pozdrawiam

 

w naszym przypadku sa dwa piony kanalizacyjne i żaden nie przebiega przez salon . takze kaine problem ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, jestem ISKIERKOWICZEM BUDUJĄCYM ;-) tj. mam Iskierkę w budowie na poziomie kończenia prac parterowych. Po świętach zalewanie stopu :-D

zastanawia nas sposób poprowadzenia instalacji wodnej i kanalizacyjnej z górnej łazienki na dół - czy te rury przypadkiem nie przebiegają gdzieś przez salon? Wszystkich zorientowanych proszę o pomoc i pozdrawiam

Rury kanalizacyjne mam w dwóch pionach - tak jak w projekcie, z czego jeden biegnie w kotłowni tuż za ścianką z salonu , drugi biegnie w ścianie zewnętrznej salonu (podkuta jest trochę). Będą one całkowicie schowane, a łączą się ze sobą pod podłogąi tam biegną poprzez łazienkę na zewnątrz budynku.

 

Co do mojego wykonania domq, to również :

- zlikwidowanie schodków w sypialni

- zlikwidowanie okien w garażu (w ich miejsce zamurowałem L-ki na poczet przyszłych drzwi), bo po odbiorze mam zamiar dobudować garaż z pomieszczeniem gospodarczym na opał, a jego daszek będzie tarasem balkonowym z wejściem od sypialni.

Nie wiem, czy sypialni nie przeniesiemy, bo nie chciałbym , by ktoś przechodził nam przez sypialnię na taras.

 

Pozdrawiam!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak wogóle, to z okazji Wigilii Bożego Narodzenia wszystkiego najlepszego wszystkim iskierkowiczom i forumowiczom Muratora , by każdy mógł budować i mieszkać w swoich wymarzonych domach bezstresowo, by jedynymi problemami w Waszym życiu było to gdzie wyjechać na Karaiby , czy do Australii ;-) zdrowia, szczęścia i bogatego Mikołaja.

 

PS. ja w tym roku byłem grzeczny :evil: :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

przygotowujemy sie do zakupu Iskierki, czytamy wasze posty i jestesmy bardzo ciekawi jakie koszty, oczywiscie szacunkowe, poniesliscie na stan surowy zamkniety.

 

pozdrawiamy

Asia i Jarek

 

to co widoczne na zdjeciu obok kosztowalo nas jakies ~100tys

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

to co widoczne na zdjeciu obok kosztowalo nas jakies ~100tys

 

Pytanie w takim razie mam: w tych 100 tysiacach rozumiem że miesci sie:

-wybudowanie fundamentow /podlogi

-sciany nosne zewnetrzne/wewnetrzne oraz dzialowe

-więźba + dachówki

-okna, drzwi

??

Czy to kwota brutto ?

Czy do budowy wybraliście jakąś firmę czy systemem gospodarczym?

Z czego ten domek wybudowaliście? Ja chcę zacząc budowę tego domku w tym roku i kieruję się bardziej w kierunku termorexu do budowy ścian (bo przy termorexie 400 nie trzeba będzie docieplać budynku).

 

P.S. To mój pierwszy post na tym forum - WITAM WSZYSTKICH ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam! na wiosne chce zaczac budowac iskierke..a moze jeszcze tej zimy ktorej wlasciwie nie ma.Ale chce teraz zakupic materiały na stan surowy czyli bloczki fundamentowe,stal,bloczki BK 24,wiezbe,dachowka itp..co jeszcze warto kupic z wazniejszych materiałow? Mam pytanie do tych co juz zrobili zakupy ile czego zakupic zeby nie bylo za duzo,albo za mało? z wazniejszych zmian to poserzam dom o 0,5m (bedzie miał 11,5m) od strony kuchnia-salon i to sobie ewentualnie dodam uwzgledniajac w zakupach.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Projekt oddany już do adaptacji, w przyszłym tygodniu załatwiamy prąd i pozostałe media :) Nasz architekt będzie od razu kierownikiem budowy. Polecali nam go wszyscy nasi znajomi i ludzie z branży i rzeczywiście, w trakcie rozmowy wzbudził nasze zaufanie :) Teraz będzie szybkie szukanie ekipy i mamy nadzieję, że od kwietnia jeżeli pogoda i finanse pozwolą zaczniemy budowę :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...