Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 2,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Witajcie, tak Was cały czas podczytuję, bo my dopiero zaczynamy. projekt jest teraz adaptowany i dzieją się formalności do pozwolenia na budowę...

 

Jeden z potencjalnych wykonawców podał nam pierwszą wycenę: 130 k za stan surowy otwarty bez dachy (tzn. tylko więźba). Co Wy na to? W tym jest 40k robocizny...

 

Liczę na rozsądną ocenę :-)

 

Aha - budujemy w kujawsko-pomorskiem :-)

O cenach mozesz poczytam w moim dzienniku - tam sa szczegoły.

Ogolnie to chca troche duzo od Ciebie.

Ja placiłem 140k PLN ale działo sie to w AD 2007 czyli roku boomu budowlanego oraz budowa miała miejsce na Slasku - czyli jedna z drozszych lokalizacji w Polsce.

10 stron wczesniej w tym watku trafisz na "starych" Iskierkowiczow ktorzy postawili stan surowy z dachem za 120 k PLN a podobno ceny materialow teraz spadły i przy robociznie mozna sporo utargowac. Teraz przy wykonczeniowce niektore prace mam wykonywane za 70% ceny jaka fachowcy chcieli jeszcze wiosna.

W kuj-pom powinienes znalesc tansza ekipe. Gorale ktorzy robili u mnie dach wyszacowali calosc robocizny od fundamentu az po dach za taki domek na 30 k PLN + 5 flaszek w kazdy piatek.

Co rozumiesz pod pojeciem "elewacja"?

Bo jesli te 130 k PLN za dom w stanie surowym z ociepleniem i tynkiem to sprawy wyglada znacznie lepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki za wskazówki, będę szukać :-)

 

rzeczywiście wycena dotyczy fundamentów, murów, stropów, więźby (bez pokrycia) oraz elewacji (ocieplenie i tynk)...

 

a Wasz dziennik śledzę, a jakże :lol:

ogolnie to koszt dachu jest wiekszy od kosztu ocieplenia

Robocizna dachu to 50 zl x 176 m2

Robocizna ocieplenia + tynku to 40 zl x 176 m2 (Iskierka ma podobna powierzchnie dachu co i scian bocznych).

Materiała na dach - dobra dachowka ceramiczna to 15.000 zl plus jaka folia czy deskowanie i rynny.

Dodaj jeszcze koszt obrobek blacharskich i obłozenia komina.

Materiał na ocieplenie 22 m3 styropianu (po 100 zl/m3) czyli 2200 zl + klej z siatka i listwami startowymi oraz naroznikami 1000 zl i tynk ~ 3500 zl.

Wychodzi na to ze ocieplenia jest tansze od dachu o 9000 zl - ale moze inni Iskierkowicze maja inne ceny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Ja chcialem sie pochwalic swoja lazienka w Iskierce na parterze.

 

Jak sie podoba ??

 

http://x.screeny.pl/ga9147/14e512ae4056b4bbf3090111/30901.jpg

 

http://x.screeny.pl/ga1618/5a639b85a46bdd27f3090011/30900.jpg

 

fajna obmurówka umywalki, moze troche zgapie :lol: ale do górnej łazienki

płytki dawales do wysokosci drzwi ......

mielismy zagwózdke i dajemy do wysokosci gornej krawedzi okna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

agent-poznan napisał:

Witam. Ja chcialem sie pochwalic swoja lazienka w Iskierce na parterze.

 

Jak sie podoba ??

http://x.screeny.pl/ga9147/14e512ae4056b4bbf3090111/30901.jpg

 

Mnie też się podoba obmurowanie umywalki. Generalnie bedę miała podobną łazienkę (chodzi o układ), ale postaram sie jeszcze wcisnąć pralkę przy drzwiach.

Grzejnik masz na drugiej ścianie czy tytlko podłogówka?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grzejnik bede miec drabinke. Podlogowka w calym salonie, korytarzu i w kuchni (ale tylko w czesci gdzie sie chodzi - pod szafkami nie bedzie). Mam nadzieje ze to dogrzeje salon tym bardziej, ze rurki mam gesto - co 10 cm a w strefahc pod okiennych co 5 cm.

 

Pralka bedzie w pom gospodarczym tam gdzie piec.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grzejnik bede miec drabinke. Podlogowka w calym salonie, korytarzu i w kuchni (ale tylko w czesci gdzie sie chodzi - pod szafkami nie bedzie). Mam nadzieje ze to dogrzeje salon tym bardziej, ze rurki mam gesto - co 10 cm a w strefahc pod okiennych co 5 cm.

 

Pralka bedzie w pom gospodarczym tam gdzie piec.

Ale mieszacz masz?

Rurki masz bardzo gesto wiec bede one wymagac niskiej tem. zasilania, bardzo niskiej - ponizej 30 stopni. Tymczasem grzejniki na pietrze beda wymagały min. 50 stopni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oczywiscie ze mam mieszacz. obecnie mam ustawione na 35'C. W domu mam 13'C a to z tego wzg ze mam ocieplone tylko skosy na poddaszu. Nida nie jest przykrecona do jetek wiec z gory wieje tak mocno jakby bylo otwarte okno u gory.

Powoli zaczynam juz konczyc poddasze wiec niebawem powinno sie unormowac - choc tej zimy nie bede wiedziec faktycznych kosztow ogrzania domku.

A ocieplenie moje to

Poddasze 15cm+10cm welny na skosach i jetkach, 15 cm styropian na scianie i mur 30cm porotherm, w garazu sufit ocieplony 10cm, podloga rowniez 10cm. Sciany fundamentu 8 cm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cala instalacje c.o. robilem w technologo TECE.

 

Rurki ogrzewania podlogowego oczywiscie rura grzewcza 16mm - poszlo 600m (podlogowka i zasilanie grzejnikow) - nie stosowalem rurek oslonowych peszla tylko oslonki te szare z pianki.

Woda zrobiona z rurek sanitarnych rowniez w TECE. przylacze 30 pozniej 25 i to rozdziela sie na 20mm do zasobnika c.w.u i woda zimna.dalej idzie 20mm a podejscia do bateri mam 16mm (troszke postopniowalem)

 

Technologia moze droga ale raczej pewna no i szybko sie robi. Podlaczenie do kotla tradycyjnie miedziane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...