Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

W kwestii kosztorysu. W moim przypadku, nie było dla banku istotne na jakie kwoty opiewał, tylko kto pieczątkę na nim przybił. I oczywiście trzeba było za nią zapłacić. A i jeszcze jednio. Nie każdą pieczątkę byli skłonni zaaprobować.

pluszku Odkąd myśleliśmy z małżonką o budowie domu, ja mocno lansowałem opcję brodzika i ścianki z luksferów. Małżonka się nie zgodziła. Dopiero jak zobaczyła zdjęcia w twoim albumie, stwierdziła że jednak mogło by być. Dzięki ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

W kwestii kosztorysu. W moim przypadku, nie było dla banku istotne na jakie kwoty opiewał, tylko kto pieczątkę na nim przybił. I oczywiście trzeba było za nią zapłacić. A i jeszcze jednio. Nie każdą pieczątkę byli skłonni zaaprobować.

pluszku Odkąd myśleliśmy z małżonką o budowie domu, ja mocno lansowałem opcję brodzika i ścianki z luksferów. Małżonka się nie zgodziła. Dopiero jak zobaczyła zdjęcia w twoim albumie, stwierdziła że jednak mogło by być. Dzięki ;)

Brodzika nie bedzie. Łazienka w stylu bałkańskim - na dole kratka sciekowa i płytki to efekt uboczny naczytanie sie w innych watkach o problemach z utrzymaniem czystosci kabin prysznicowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pluszku.... extra lazienka.

 

Ja chcialem rowniez wymurowac w gornej lazience kabine prysznicowa z luksferow i bez brodzika - tylko zamontowac kratke sciekowa.

 

Nie wiem tylko jak zrobic poprawnie uszczelnienia by woda nie przedostala mi sie na strop oraz czy strop wytrzyma ciezar pustakow szklanych.

 

Jesli moge Cie prosic poprosze o kilka zdjec dolnej lazienki - chcialbym cos podpatrzec.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pluszku.... extra lazienka.

Ja chcialem rowniez wymurowac w gornej lazience kabine prysznicowa z luksferow i bez brodzika - tylko zamontowac kratke sciekowa.

Nie wiem tylko jak zrobic poprawnie uszczelnienia by woda nie przedostala mi sie na strop oraz czy strop wytrzyma ciezar pustakow szklanych.

Jesli moge Cie prosic poprosze o kilka zdjec dolnej lazienki - chcialbym cos podpatrzec.

Pozdrawiam

1 pustak szklany to 2 kg, u mnie poszło 50 sztuk - czyli 100 kg + 40 kg zaprawy. Zdjecia beda w ciagu paru dni - w sobote najpozniej.

Podłoge smarowałem folia w płynie.

Jak to zrobic na pietrze? Ciezko bedzie. Musiałbys w stropie troche podkuc - nie wiem czy to dobry pomysl. Kratka sciekowa z syfonem ma ok 8-10 cm wysokosci. Od tej kratki musi byc jeszcze odpływ ze spadkiem. Uwzgledniajac grubosc rurki musisz miec min. 15 cm do dyspozycji.

U mnie bylo to tak przygotowane:

http://lh3.ggpht.com/_1kJOboEBDD0/R902Qmdnm0I/AAAAAAAAAdM/903rH8LinEk/s800/DSCF0011.JPG

Calosc ukryta w 12 cm styro oraz 7 cm wylewki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pluszku...

 

 

Ja juz mam ukryta kratke sciekowa wraz z syfonem w posadzce (5cm styro + 6 wylewki. Dodatkowo calu brodzik bedzie lekko podwyzszony wzg posadzki w lazience. Pytajac jak zrobic taki prysznic na pietrze mialem na mysli jak poprawnie zaizolowac posadzke w miejscu prysznica by czasami nie przeciekla mi woda przez fugi a nastepnie dostala sie na posadzke i powoli po murze do salonu...

 

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Próbowałam negocjacji ale nie ustępują, mówią, że w tym jest obudowa geberitu itp.

Mam następny problem! W grudniu zrobiliśmy tynki maszynowe, niestety b. słabo schną, działa centralne, podłogówka i w salonie grzejemy "kozą", ale mimo to ściany nie wysychają, nie da się wiele zrobić a ja muszę się wprowadzić do maja. Poradźcie coś!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem powinno sie najpierw zrobic tynki a jak wyschna ocieplenie.

 

Jak ocieplimy styropianem ciezko bedzie wilgoci wyjsc przez mur. TYLKO i wylacznie do srodka - a w srodku to ucieknie tylko wentylacja. Ja robilem tynki w czerwcu i mialem przez miesiac otwarte okna. NON stop. Pomimo, iz tynk po wierzchu byl suchi i zamknalem okna to na drugi dzien bylo widac kropelki wody na scianie. Takze potrzeba czasu aby woda odparowala. W tym sezonie mysle ze bedzie to trwalo dluzej.

Ale moge sie myle....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Próbowałam negocjacji ale nie ustępują, mówią, że w tym jest obudowa geberitu itp.

Mam następny problem! W grudniu zrobiliśmy tynki maszynowe, niestety b. słabo schną, działa centralne, podłogówka i w salonie grzejemy "kozą", ale mimo to ściany nie wysychają, nie da się wiele zrobić a ja muszę się wprowadzić do maja. Poradźcie coś!!!

w tej materii nie mozna wiele poradzić, tynki mają to do siebie że długo schną, nawet w środku lata tak jak u mnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
Do instalacji się przymierzam. Na razie elektrycznej. I pytanie zadać chciałem. Gdzie Iskierkowicze umieścili w Iskierkach skrzynkę z bezpiecznikami?

 

ja mam 3 rozdzielnie. w garazu mam główne zabezpieczenie+ ochronniki,pod schodami(bo mam betonowe i pod nimi spizarka)mam rozdzielnie na parter i na pietrze w garderobie mam rozdzielnie na gorna instalacje.

instalacje mam dosc mocno rozbudowana i jest tego sporo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...