Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

a czy może ktoś z Was założył kolektory słoneczne do ogrzewania ciepłej wody, zastanawiam się nad tym i nie wiem czy warto.

Najbardziej chodzi mi o koszty i czy nie trzeba palić w piecu w okresie od kwietnia do września

mz jeszcze nie warto, są po prostu za drogie i inwestycja bardzo długo sie zwraca, mz juz lepiej te 18.000 przeznaczyć na dopłatę do rachunków i kupić zasobnik z grzałką lub jeszcze oszczędniej (tak jak ja mam) z węzownicą a piec chodzi w trybie letnim. Wbrew pozorom eksploatacja pieca latem jest bardzo banalna, o wiele rzadziej trzeba zasypywać zasobnik i wywalać popiół (ok raz na 3 tyg). Dla przykładu powiem że obecnie z żonąna ogrzewanie i ciepłą wode wydajemy ok 300 zł, z tymn że grzejemy tylko dół i łaz na górze a kąpiemy sue codziennie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Ja budujĘ w zachodniopomorskim Iskierka wydŁuŻona od strony kuchni o 0,5 metra a dolna Łazienka podzielona na 2 czĘŚci z wejŚciem z wiatroŁapu do spiŻarki i z holu do wc. JesteŚmy na etapie murowania Ścian parteru i juz maly zarys jest widoczny a w ciĄgu tygodnia 2 zalejemy strop. Jesli ktos ma ochote zobaczyc IskierkE na Żywo to dokladne informacje podam na priv.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiola13 .

 

Moim zdaniem bez wzg na rodzaj gruntu warto ocieplic fundamenty.

Ja mam sciany fundamentowe ocieplone 10 cm styropianu a sciany porotherm 30cm ocieplone 15 cm styropianu i zaluje, ze nie dalem 20 cm.

 

Ale trudno i tak jest dosc cieplo.

Pozdrawiam

w Poznaniu chcesz dać 20 cm ??? mz nie ma to sensu, ja dałem standardowe 12 cm i jest baardzo ciepło ............

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam sledze to forum juz dłuzszy czas. My wkoncu zaczynamy budowe iskierki dokladnie za miesiac. I chetnie poznam koszty jakie poniesliscie na dane etapy budowy jak i na calosc.

Z góry dziekuje za odp

My bedziemy dudowac w województwie pomorskim i chetnie podyskutuje na temat tego projektu:)

Zmiany jakie wprowadzilismy to praktycznie jak wiekszosc z was :

*podniesieni scianki o 2 pustaki

*wyrówna niepoziomu stropu nad garazem

*wyrownanie pokoju celem powiekszenia klatki schodowej przy czym przeniesienie okna dachowego tak aby oswietlal ten korytarz na poddaszu

*powiekszenie okna tarasowego do 210cm

Czekam na odp i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam nowych forumowiczów :D

 

My róznież budujemy w pomorskim tyle że zaczymy za rok.Teraz tylko formalności,umówiony murarz za rok,no i materiały kupiliśmy.Projekt oddany do adaptacji i czekamy za pozwoleniem :D Zmieniliśmy jak wyżej tyle że ścinana kolankowa na pustak,likwidacja balkonu,no i miałam ochotę okno kuchni z przodu na większe zamienić tylko mnie projektant przekonał no i wszyscy budujący żebym jednak zostawiła takie jak w projekcie.

 

Sama jestem ciekawa kosztów i ceny,ale to myśle sprawa indywidualna jedni sami dużo swoją pracą zaoszczędzą inni wezmą ekipę i zapłacą za całość.Materiały wykończeniowe tez mają swoje ceny płytki Tubądzin można mieć za 100zł za mkw a Opoczno za 60zł za mkw także są cenki i ceny :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...