Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 2,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Tomek

Przypominasz sobie ten obrazek?

http://www.superfoto.pl/zdjecia/foto/t/5/6/1/44412620_d.jpg

 

Po zastosowaniu takiego młota moje ściany wyglągały, uwierz mi ,dużo, dużo gorzej. Nawet nie chciałam robic zdjęć.

 

Trzeba tylko speców uświadomić że każda demolka będzie rozliczana oddzielnie, bo młotem można też delikatnie.

 

Boję się , że usłyszę "My wcale nie musimy tego robic". Za słaba jestem w negocjacjach :oops:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wkleję zdjęcie tego pustaka po wylewkach. Wcale a wcale nie jest tak źle. Trochę siatki trochę tynku i śladu nie będzie. A młot był użyty niezgorszy. Właściwie to taki z tych większych.

Prawda jest taka że albo się kuje bruzdy, albo puszcza rury po wierzchu. Obie opcje mają sporo minusów. Fakt też, że szkoda tych tynków i czasami dziur w ścianach, ale inaczej sie po prostu nie da. Więc albo majstry będą uważać przy robocie, albo tynkarz będzie miał więcej do łatania. Ale to nie jest katastrofa. Za miesiąc, dwa nie będziesz nawet pamiętać ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam ponownie.

Przepraszam, za nieczytelne opisanie procedury...

 

Oczywiscie chodzilo mi o zrobienie dodatkowych rowkow poprzecznych miedzy jednym rowkiem a drugim danej bruzdy - tak jak to nazwaliscie trzeba zrobic dwie drabinki jedna dla rurki zasilajacej- druga dla powrotnej...

 

 

Mam nadzieje ze teraz jest czytelnie..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mam pytanie, czy mógł by mi ktoś napisać ile zużyliście prętów zbrojeniowych na cały dom. Nie wiem ile mam kupić a nie chce płacić dwa razy transportu

pręt fi 6

pręt fi 8

pręt fi 12

pręt fi 16

Z góry bardzo dziękuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Scianka kolankowa wg projektu ma 45 cm + murlata.

 

Ja osobiscie scianki kolankowej nie podnosilem.

Scianke z nidy mam wysokosci 70 cm a to z tego wzg - aby dac miedzy nida a murem dodatkowa warstwe welny. Uwazam, ze i tak niezle to wyglada i miejsca jest tez ok.

 

I jeszcze jedna wazna sprawa. Dajac scianke kolankowa 70 cm zmiescilem grzejnik 500 x 500 pod oknami dachowymi co by nie parowaly zima i z nich nie kapalo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

mam skonczoną elektryke i tu mam pytanko czy to drogo>?? bo mi sie troszke wydaje ze tak.

za robocizne dalem 3200 i jest to wszystko kompletna elektryka z domofonami, pod brame, kino domowe itd.

a za materiał mi wyszło 2800 zł i tu jest skrzynka, wszystkie kable, puszki, bezpieczniki ALE bez gniazdek i bez włączników

wyszło 122 punkty z 27 zł za punkt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy duzo ? Chyba tak - ja sam robilem elektryke wiec wydalem tylko na material. Oczywiscie nie wariowalem z iloscia bezpiecznikow. Mam 7 obwodow.

Gniazdka na parterze podzielone na dwa obwody, gora tak samo, swiatlo gora i dol osobno oraz oswietlenie zew.

 

Nie ma sensu inwestowac wiecej bo mija sie to z cele. Najwazniejsze by roznicowki trojfazowej nie uzywac do zasilania urzazdzen jednofazowych.

 

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

mam skonczoną elektryke i tu mam pytanko czy to drogo>?? bo mi sie troszke wydaje ze tak.

za robocizne dalem 3200 i jest to wszystko kompletna elektryka z domofonami, pod brame, kino domowe itd.

a za materiał mi wyszło 2800 zł i tu jest skrzynka, wszystkie kable, puszki, bezpieczniki ALE bez gniazdek i bez włączników

wyszło 122 punkty z 27 zł za punkt

mz bdb cena

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...