Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam wszystkich!

Też zakupiłem projekt ISKIERKA i planuję pod koniec marca ruszyć z budową ale tak jak każdy robię zmiany o których wyżej mowa plus poszeżenie domu od strony garażu +30cm, holl +30cm i kuchnia +30cm. Materiał na ściany to Ytong 24cm + 15 syropian.

Mam też kilka dylematów:

- czy ławy w tym projekcjie nie są zbyt przesadzone zwłaszcza ta na środku budynku 90 cm (ja bym je odchudził jak by to było możliwe)

- ciemna klatka schodowa

- czy podniesienie ścianki kolankowej do 80 cm nie zniekształci za bardzo proporcji szerokość a wysokość budynku

czekam na opinię i pozdrawiam. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Witam wszystkich!

Też zakupiłem projekt ISKIERKA i planuję pod koniec marca ruszyć z budową ale tak jak każdy robię zmiany o których wyżej mowa plus poszeżenie domu od strony garażu +30cm, holl +30cm i kuchnia +30cm. Materiał na ściany to Ytong 24cm + 15 syropian.

Mam też kilka dylematów:

- czy ławy w tym projekcjie nie są zbyt przesadzone zwłaszcza ta na środku budynku 90 cm (ja bym je odchudził jak by to było możliwe)

- ciemna klatka schodowa

- czy podniesienie ścianki kolankowej do 80 cm nie zniekształci za bardzo proporcji szerokość a wysokość budynku

czekam na opinię i pozdrawiam. :D

 

ja zmniejszam troszke pokoj na gorze zeby dac okno polaciowe nad schodami zeby doswietlic klatke.

wydaje mi sie ze podniesienie scianki do 80 nie powinno byc nawet zaowazalne bo w orginale ma 63..ja zwiekszam do okolo 100cm(3 bloczki+wieniec+murłata)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja chcę dać 3 bloczki Ytong wysokości 20cm każdy + wieniec 20cm + murłata 14cm to razem daje 94cm, ale od tego trzeba odjąć 8cm styropian +podzadzka i ocieplenie dachu + 2x płyta RG to zostanie po wykończeniu jakieś 80cm wysokości myślę że to będzie taki kompromis pomiędzy wyglądem budynku z zewnątrz a funkcjonalnością w środku.

A co do tego okna na klatce to dobry pomysł tylko pokój nr 2 trzeba zrównać z pokojem nr 3 żeby było przejście między ścianą a schodami do okna i w takim razie sypialnię bym musiał przenieść z pokoju nr 2 do pokoju nad garażem tylko boję się że ten pokój będzie zimny gdyż ma go od strony północno-wschodniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja chcę dać 3 bloczki Ytong wysokości 20cm każdy + wieniec 20cm + murłata 14cm to razem daje 94cm, ale od tego trzeba odjąć 8cm styropian +podzadzka i ocieplenie dachu + 2x płyta RG to zostanie po wykończeniu jakieś 80cm wysokości myślę że to będzie taki kompromis pomiędzy wyglądem budynku z zewnątrz a funkcjonalnością w środku.

A co do tego okna na klatce to dobry pomysł tylko pokój nr 2 trzeba zrównać z pokojem nr 3 żeby było przejście między ścianą a schodami do okna i w takim razie sypialnię bym musiał przenieść z pokoju nr 2 do pokoju nad garażem tylko boję się że ten pokój będzie zimny gdyż ma go od strony północno-wschodniej.

 

Ja u siebie robie w ten sposob ze okno z łazienki zostanie troche przesuniete na srodek zeby krokwie pasowały i zmiescic okno po srodku korytaza. Pokoj nr 2 pomniejszam tak jak na fotce a dojscie do okna korytazowego bedzie małymi drzwiczkami z pokoju 2(tam i tak bedzie sie zadko chodziło. Usowam tez nad schodami ten mały kawałek stropu zeby miec klatke schodowa prostokatna,chodzi przedewszystkim o to ze idac po schodach strop bedzie wystawal na okolo 1,9m czyli dosc nisko i mimo ze mam niecale 180cm wzrostu to bedzie dziwne uczucie ze sie zachaczy i czlowiek bedzie sie schylał odruchowo.

http://images20.fotosik.pl/31/9ae5028a10521e11.gif

Usowam boczne okno z kuchni bo to bedzie poludniowe okno i zastanawiam sie czy przednie okno wystarczy?

Jak rozwiazaliscie wentylacje w iskierce?

pion wentylacyjny w kuchni jest ok,ale zastanawiam sie nad potrzeba dawania wentylacji do salonu? i czy w garderobie na gorze tez jest potrzeba?

Z tego co wiem to w garazu podobno wystarczy kratka przez sciane?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie długo myślałem o tej klatce schodowej, że ciemna, że schody dość niewygodne i właśnie ten strop nad głową (PLT). Z likwidacją tego stropu do dobry pomysł a do tego z racji, że poszeżyłem klatkę schodową o 30cm to na nabiegu i wybiegu schodów zyskam razem 60cm i chcę zrezygnować z tych dwóch schodków w połowie długości schodów i chcę zrobić tak, że nabieg z wybiegiem będą się stykać i w ten sposób powiększe trochę wiatrołap. Na górze natomiast w pokoju nr 2 pociągnę ścianę tak jak w pokoju nr 3 i w ten sposób powstanie taki mały korytarzyk z dojściem do okna, aha i w pokoju nr 2 przesunę może drzwi w kierunku skosu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marcin_u

Z tego co piszą fani Marysi (siostra iskierki) to bez okna bocznego dom traci na wyglądzie zewnętrznym i podobno jest trochę ciemno w kuchni.

 

Napewno troche traci elewacja na wygladzie ale chyba wazniejsza jest uzytecznosc kuchni i chyba nie jest przyjemne jak latem w poludnie slonce grzeje na maxa do kuchni..wiec jednak rezygnuje z tego okna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może ma ktoś z was rozrysowaną kuchnię po powiększeniu. My planujemy tak zrobić kosztem ograniczenia na dole łazienki do WC, ale nie wiem jak z wentylacją. Pozostanie komin w kuchni wentylacyjny w połowie blatu, a WC bez wentylacji, przesuwać to wszystko na ścianę, boję się aby na górze coś nie zepsuć. Jak toś przez to przchodził to proszę o pomoc
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie do Iskierkowiczów czy już wybraliście materiał na ściany zewnętrzne, bo ja zaczynam się wachać pomiędzy Ytong-iem a Solbetem.

 

to sie nie wachaj tylko bierz co tansze (Ytong jest mniejszy).Jezeli budujesz sciane 2W to nie ma znaczenia co wybierzesz a nie warto przeplacac tylko za nazwe. Ja wybrałem BK24 Solbet i dostałem na niego cene ostateczna z transportem 6,40 (bez faktury)...na to pojdzie 12 styropianu.

 

Strop zmieniam z teriwy na płyty kanałowe (tzw zeranskie)..wychodzi troche taniej od teriwy i znacznie mniej roboty przy tym bo dzwig w 2godziny ułozy strop i jedynie trzeba zrobic wience i łaczenia płyt.

Jezeli chodzi o wience to wykonawca daje mi 2 mozliwosci deskowany i wylany beton lub obmurowane brzegi z BK 6 (a moze 12) i pomiedzy bloczkami a stropem wylanie z betonu wiencow...te rozwiazanie wydaje mi sie ciekawsze bo troche cieplejsze wience. co o tym sadzicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że obmurowanie 6-tką jest lepszym wyjściem.

Apropo tej ceny, to kiedy kupowałeś bo na stronie solbetu BK 24 mają po 9,20 zł netto. I jeszcze jedno ten solbet to będziesz na klej dawał czy na zaprawę

 

kupiłem okolo 3tyg temu..ale to był ostatnia szansa ze starych zapasów.

Bede murował na klej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w poludnie slonce grzeje na maxa do kuchni..wiec jednak rezygnuje z tego okna.

 

Buduje Maryskę i sory , że wtracam się co do okna w kuchni ale warto abyś zastanowił się dobrze nad tym , gdy robi sie szaro to okienko naprawdę daje dużo światła a przecież zima u nas trwa pól roku , co lepsze okno czy wieksze zużycie prądu.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w poludnie slonce grzeje na maxa do kuchni..wiec jednak rezygnuje z tego okna.

 

Buduje Maryskę i sory , że wtracam się co do okna w kuchni ale warto abyś zastanowił się dobrze nad tym , gdy robi sie szaro to okienko naprawdę daje dużo światła a przecież zima u nas trwa pól roku , co lepsze okno czy wieksze zużycie prądu.

 

Pozdrawiam

 

Tylko ze moze lepiej w szare dni zapalic swiatlo w kuchni niz latem miec problem z wytrzymaniem w kuchni?!

Ale chyba dam tylko okno przednie ale powieksze je do 120x150.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...