Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 2,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

o raju udało się :D :D :D :D

To jest widok z salonu na schody. Jak widzisz u mnie wchodzisz jakby z boku tego korytarza, (schody są jakby odwrócone) a prosto z salonu. Tam gdzie było przejście z korytarza do kuchni to je zamurowałam i zrobiłam tam małą pralnię.

Niestety jednak wiatrołap jest malusi ale wole miec wygodniejsze schody

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Projekt Iskierka bez większych zmian. Wprowadzone zmiany nawet winny obnizyć koszt - brak balkonu. Firma wstepnie dokonala mi wyceny budowy, która obejmuje również robociznę i tak:

 

1. Fundament (w tym stal i drewno na całość budynku, geodeta, kanalizacja, papa,robocizna) - oszacowano na 55000 PLN.

 

2. STROP ( 2w tym: schody z betonu, belki, stemple) - oszacowano na 38500 PLN

 

3. DACH ( w tym: dachówka ceramoiczna, rynna Marley, 2 okna dachowe i cała reszta klamotów dachowych) oszacowano na 52500 PLN

 

4. Ściany i kominy ( w tym pustaki ceramiczne, kominy systemowe i kanały wentylacyjne) - oczasowano na 50000 PLN

 

5. Wykonanie posadzek, okien PCV z parapetami, podbitki, tynków, brama garażowa, drzwi wejściowe, ocieplenie i obicie poddasza, wykonanie instalacji wodnej i kanalizacyjnej oraz piec VIESSMAN) - oszacowano na 115200 PLN

 

Co razem daje około 311 tys. PLN. ( czyli wszystko bez armatury, podłog, płytek i robocizny z tym związanej)

 

Co o tym sądzicie. Wiem, że moje informacje mogą być zbyt ogólne, i i tak Was prosze o opinie...

Dziękuję z góry.

 

A może Ktoś z Was iskierkowiczów może mi przysłać inną wycenę? To juz może być na mój prywatny adres, za co równiez z góry dziekuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Projekt Iskierka bez większych zmian. Wprowadzone zmiany nawet winny obnizyć koszt - brak balkonu. Firma wstepnie dokonala mi wyceny budowy, która obejmuje również robociznę i tak:

 

 

 

Co razem daje około 311 tys. PLN. ( czyli wszystko bez armatury, podłog, płytek i robocizny z tym związanej)

 

Co o tym sądzicie. Wiem, że moje informacje mogą być zbyt ogólne, i i tak Was prosze o opinie...

Dziękuję z góry.

 

A może Ktoś z Was iskierkowiczów może mi przysłać inną wycenę? To juz może być na mój prywatny adres, za co równiez z góry dziekuje.

 

 

Cóż, Wrocław - wszytko jasne.

Budowałem Iskierke w czasach tzw. boomu czyli 2007/2008 i wyszło taniej.

Dokładna rozpiska w moim dzienniku.

Dach wykonywała ekipa gorali, gdy kiedys przy kieliszku zagadałem ile by chcieli za całosc robocizny takiego domku od fundamentu az po kominu to powiedzieli 30.000 zl. Dokładasz 100.000 zl na materiały i masz SSO za 130.000 zl. NIe mam na nich namiarow, ale może wycieczka na Podhale spowodowałaby znaczne oszczednosci?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Projekt Iskierka bez większych zmian. Wprowadzone zmiany nawet winny obnizyć koszt - brak balkonu. Firma wstepnie dokonala mi wyceny budowy, która obejmuje również robociznę i tak:

 

 

Co razem daje około 311 tys. PLN. ( czyli wszystko bez armatury, podłog, płytek i robocizny z tym związanej)

 

Co o tym sądzicie. Wiem, że moje informacje mogą być zbyt ogólne, i i tak Was prosze o opinie...

Dziękuję z góry.

 

A może Ktoś z Was iskierkowiczów może mi przysłać inną wycenę? To juz może być na mój prywatny adres, za co równiez z góry dziekuje.

 

Witam, budujemy iskierkę na Mazurach, w tym tygodniu zalewamy strop, zmiany wprowadziliśmy niewielkie: poszezenie domu od strony garażu o 1 m, bez okna dachowego w sypialni i muszę przyznac ze nasz kosztorys jest na taka samą kwotę jak Twój z tym że juz z wykończeniem i częsciowym umeblowaniem. :) Dodam jeszcze ze każdy region ma inne ceny. Mysle że kupując samemu materiały przynajmniej wiesz z czego buduja a po drugie taniej wychodzi. Narazie mogę Ci tylko wysłać kosztorys stanu do zalania stropu. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co razem daje około 311 tys. PLN. ( czyli wszystko bez armatury, podłog, płytek i robocizny z tym związanej)

 

Co o tym sądzicie. Wiem, że moje informacje mogą być zbyt ogólne, i i tak Was prosze o opinie...

Dziękuję z góry.

 

kurka wodna ale u was są kosmiczne ceny...

ja za taką cene bede miał domek wykonczony na tip top z umeblowaniem i wszystkim i jeszcze na wycieczke fajna by zostało!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Projekt Iskierka bez większych zmian. Wprowadzone zmiany nawet winny obnizyć koszt - brak balkonu. Firma wstepnie dokonala mi wyceny budowy, która obejmuje również robociznę i tak:

 

( ciach )

 

Co razem daje około 311 tys. PLN. ( czyli wszystko bez armatury, podłog, płytek i robocizny z tym związanej)

 

Co o tym sądzicie. Wiem, że moje informacje mogą być zbyt ogólne, i i tak Was prosze o opinie...

Dziękuję z góry.

 

A może Ktoś z Was iskierkowiczów może mi przysłać inną wycenę? To juz może być na mój prywatny adres, za co równiez z góry dziekuje.

 

Na mój gust jakoś tak dużo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drogo nie drogo .... Porównując z naszą budową drogo (mimo iż my budujemy w mazowieckim - fundament 29 tys - materiały + wykonanie, reszta tez na pewno taniej ). Tak liczę ze w 270 tys się zamkniemy (+meble :-)).

Ale... materiały zamawiam sam, jedna ekipa od stanu surowego inna od wykończeń itd...

 

Reasumując jeśli to system gospodarczy to drogo - jeśli deweloperka pod klucz to wygląda realnie. (każdy chce z czegoś żyć).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Projekt Iskierka bez większych zmian. Wprowadzone zmiany nawet winny obnizyć koszt - brak balkonu. Firma wstepnie dokonala mi wyceny budowy, która obejmuje również robociznę i tak:

 

1. Fundament (w tym stal i drewno na całość budynku, geodeta, kanalizacja, papa,robocizna) - oszacowano na 55000 PLN.

 

2. STROP ( 2w tym: schody z betonu, belki, stemple) - oszacowano na 38500 PLN

 

3. DACH ( w tym: dachówka ceramoiczna, rynna Marley, 2 okna dachowe i cała reszta klamotów dachowych) oszacowano na 52500 PLN

 

4. Ściany i kominy ( w tym pustaki ceramiczne, kominy systemowe i kanały wentylacyjne) - oczasowano na 50000 PLN

 

5. Wykonanie posadzek, okien PCV z parapetami, podbitki, tynków, brama garażowa, drzwi wejściowe, ocieplenie i obicie poddasza, wykonanie instalacji wodnej i kanalizacyjnej oraz piec VIESSMAN) - oszacowano na 115200 PLN

 

Co razem daje około 311 tys. PLN. ( czyli wszystko bez armatury, podłog, płytek i robocizny z tym związanej)

 

Co o tym sądzicie. Wiem, że moje informacje mogą być zbyt ogólne, i i tak Was prosze o opinie...

Dziękuję z góry.

 

A może Ktoś z Was iskierkowiczów może mi przysłać inną wycenę? To juz może być na mój prywatny adres, za co równiez z góry dziekuje.

 

Hey, za takie pieniądze to w moim regionie bym dwie iskierki wybudował :wink: dla przykładu ja stan surowy otwarty zakończę kwotą ok 70 tyś pln. :D ale widać co region kraju to zaraz inne ceny....

 

reasumując za 311 tyś pln u mnie można by postawić spokojnie domek ok 200 m, jak nie lepiej :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, budujemy iskierkę na Mazurach, w tym tygodniu zalewamy strop, zmiany wprowadziliśmy niewielkie: poszezenie domu od strony garażu o 1 m, bez okna dachowego w sypialni i muszę przyznac ze nasz kosztorys jest na taka samą kwotę jak Twój z tym że juz z wykończeniem i częsciowym umeblowaniem. :) Dodam jeszcze ze każdy region ma inne ceny. Mysle że kupując samemu materiały przynajmniej wiesz z czego buduja a po drugie taniej wychodzi. Narazie mogę Ci tylko wysłać kosztorys stanu do zalania stropu. Pozdrawiam

 

Efi ja poproszę :wink:

Może na [email protected]

 

Fajnie,że tak bezproblemowo wam idzie.

Budujecie sys.gospodarczym,czy zleciliście firmie??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hey, za takie pieniądze to w moim regionie bym dwie iskierki wybudował :wink: dla przykładu ja stan surowy otwarty zakończę kwotą ok 70 tyś pln. :D ale widać co region kraju to zaraz inne ceny....

 

reasumując za 311 tyś pln u mnie można by postawić spokojnie domek ok 200 m, jak nie lepiej :p

Potrafisz człowieka pocieszyć,my jeszcze "przed" wiec mamy obawy czy nam wystarczy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hey, za takie pieniądze to w moim regionie bym dwie iskierki wybudował :wink: dla przykładu ja stan surowy otwarty zakończę kwotą ok 70 tyś pln. :D ale widać co region kraju to zaraz inne ceny....

Powyzsze to najwazniejsze zdanie z całej dyskusji o cenach.

 

Budowałem sie rownolegle z kolega. Ja za tynki placiłem 20 zl/m2 za robocizne kolega 12 zl/m2. Dzielila nas odleglosc 80 km. Gdy zaproponowałem jego ekipie by u mnie zrobili tynki to "im sie nie oplacało" - woleli miec robote na miejscu po 12 zl/m2 i po pracy 10 minut do domu niz jechac 80 km w busiku do mnie, pracowac za 12 zl/m2 i potem znowu tluc sie w busiku z powrotem.

Za taka kase po prostu im sie nie oplacało a lokalne firmy z ceny zejsc nie chciały.

W swojej okolicy mieli tyle ofert pracy, ze nie byli zmuszeni do szukania roboty poza miejscem zamieszkania.

Cóż teraz tynkarz czy murarz to swietny zawod w duzych miastach.

Mlodzi wola isc na studia, konkurencji brak, wiec ceny winduja.

Moze tez sie wezme za tynkowania jak okaże, sie z juz jestem "za stary do pracy w IT".[/b]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, zdecydowałam się na iskierkę. Jestem na etapie zmian w projekcie: na 100% likwiduje balkon.

Chciałabym też usunąć okna połaciowe oprócz łazienkowego. Mam pytanie do budujących, czy nie jest za ciemno w tych pomieszczeniach na poddaszu gdy nie ma okien? Wjazd mam od północy.

Innych zmian nie robię (przynajmniej na razie nie planuje)

Pozdrawiam i już boję się kosztów:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, zdecydowałam się na iskierkę. Jestem na etapie zmian w projekcie: na 100% likwiduje balkon.

Chciałabym też usunąć okna połaciowe oprócz łazienkowego. Mam pytanie do budujących, czy nie jest za ciemno w tych pomieszczeniach na poddaszu gdy nie ma okien? Wjazd mam od północy.

Innych zmian nie robię (przynajmniej na razie nie planuje)

Pozdrawiam i już boję się kosztów:)

 

Ja zostawilem okna polaciowe tylko w lazience i w korytazu bo zmniejszylem troszke pokoj.w pokojach mam tylko zwykle okna 150x150 i pokoje sa bardzo jasne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...