Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Co do dachu, to moja architektka była zdziwiona że na poddaszu nie ma nic co podtrzymuje tak dużą powierzchnię. Mówi że to trzeba zrobić.

Czy ktoś z budujących iskierkę zastanawiał się jak przenieść łazienkę nad łazienkę. Dochoszę do wniosku, że się nie da :( Pokoje brzydko wychodzą

 

Czemu chcesz przenosic łazienke nad łazienke?

By budowac 1 pion kanalizacyjny mniej? - to są żadne koszty

Górna łazienka jest blisko kotłowni wiec i straty na dostarczenie tam ciepłem wody sa mniejsze niz do dolnej łazienki.

 

Co do poddasza.

Masz na mysli ta mieszkalna czesc poddasza, czy tez może mikro-stryszek nad pieterkiem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Chodziło jej o to, że dla tak dużej powierzchni dachu nie ma na poddaszu żadnego wzmocnienia i że musi je nanieść na projekcie, chociaż jedno po środku. Nie potrafię tego inaczej wytłumaczyć ;) W każdym razie mówi że jest obawa że dach się zapadnie.

A co do lazienki to chciałabym je mieć jednak w jednym pionie, ale nie za bardzo da się to w iskierce zrobić. No trudno, chyba zostawię łazienki tak jak są.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodziło jej o to, że dla tak dużej powierzchni dachu nie ma na poddaszu żadnego wzmocnienia i że musi je nanieść na projekcie, chociaż jedno po środku. Nie potrafię tego inaczej wytłumaczyć ;) W każdym razie mówi że jest obawa że dach się zapadnie.

 

Mój dom ma wymiary 13x9,6 i jako wzmocnienie dachu dekarz dołożył dwie belki 20x20 po długości dachy na jętkach dodam , że jętki są podwójne.

Mieszkamy ponad rok niedaleko morza i wszystko jest ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czym grzejesz i jakie masz zuzycie gazu/wegla?

Ogrzewam wodę i dom kotłem gazowym kondensacyjnym. Nie sprawdzam zużycia gazu tylko koszty. Średni koszt zużycia gazu w pierwszym roku mieszkania wyniósł 240 miesięcznie. W lecie za gaz do c.w.u. płaciłem 65 zł miesięcznie - w miesiącach zimowych za gaz do c.o. i c.wu. maks. 400 zł miesięcznie. Minimalną temperaturę pomieszczeń w okresie grzewczym utrzymuję na na poziomie + 20 oC.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Mam prośbę, czy ktoś kto ścianki kolankowej nie podnosił w iskierce, mógłby mi przesłać zdjęcia dwóch mniejszych pokoi na poddaszu i w sypialni? Mój mail [email protected]

 

A co do zmian w projekcie, to zdecydowałam się na:

-wyrównanie dwóch małych pokoi na górze (większy korytarzyk)

-likwidacja balkonu

-wyrównanie stropu nad garażem

-okno poddaszowe tylko w łazience

-powiększenie okien w ścianach na poddaszu

-likwidacja komina z kuchni (zamiast tego otwór wentylacyjny, nie wiem dokładnie jak to sie nazywa)

-powiększenie o jedno skrzydło wyjścia z salonu na taras

I to tyle, mam nadzieję, że będzie ładnie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam prośbę, czy ktoś kto ścianki kolankowej nie podnosił w iskierce, mógłby mi przesłać zdjęcia dwóch mniejszych pokoi na poddaszu i w sypialni? Mój mail [email protected]

 

A co do zmian w projekcie, to zdecydowałam się na:

-wyrównanie dwóch małych pokoi na górze (większy korytarzyk)

-likwidacja balkonu

-wyrównanie stropu nad garażem

-okno poddaszowe tylko w łazience

-powiększenie okien w ścianach na poddaszu

-likwidacja komina z kuchni (zamiast tego otwór wentylacyjny, nie wiem dokładnie jak to sie nazywa)

-powiększenie o jedno skrzydło wyjścia z salonu na taras

I to tyle, mam nadzieję, że będzie ładnie :)

 

podpowiem tylko ze warto dac okno polaciowe jeszcze na klatce schodowej,ja tak zrobilem to byla bardzo dobra decyzja bo mam jasna klatke schodowa!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie do wszystkich budujących iskierkę, dostałem wycenę robocizny za całą hydraulikę i C.O./podłogówka, podłączenie pieca gazowego, kominka z płaszczem wodnym/ na 8 tys.

Proszę wszystkich o wypowiedź na temat tej ceny, wydaje mi się że to cena z górnej półki, co Wy na to?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

monika cieślak - zgadzam sie z Toba, ze podniesienie scianki kolankowej rzutuje na wygladzie zew domu - to tajakby miec dom z czapka - mnie osobiscie to takze sie nie podoba. A pokoje bez podnoszenia scianki kolankowej wyszly bardzo przytulne - uwazam, ze wiecej nie potrzeba. Jak ktos chcialby miec wieksze pokoje to proponuje inny projekt :)

 

Co do dachu - mam zrobione jak w projekcie. Dom stoi juz 2 lata i nic sie niedzieje. NIda na poddaszu nie peka co swiadczy o tym, iz dach az tak bardzo nie pracuje. A jak sie zapadnie to Pani projektant bedzie odpowiadac :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

efi26 - ja za swoja hydraulike CWU oraz Co wraz z podlogowka w clym salonie, kotytarzu i kuchni nie zaplacilem nic. wszyztko sam robilem i chodzi bez zarzutów.

 

Cena 8 tys to mysle ze dosc dobra cena. W moich okolicach chcieli po 30 - 40 tys zl za robote + mat (gdzie material wyniosl mnie 7000 + piec 5000)

 

Takze moze warto wziasc goscia i sie potargowac :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mysle, ze podniesienie scianki kolankowej jest dobrym pomysłem lecz 1 pustak to max. aby nie zrobic z domku potworka (ale o gustach sie nie dyskutuje).

Jednym ze sposobow na "zaoszczedzenie" kilkunastu cm jest wylanie stropu betonowego lub wrecz zrobienie filigranu. Taki strop ma 10-15 cm grubosci i mamy 20 cm wyzsze poddasze przy zachowaniu takich samych wymiarow zewnetrznych. Strop terriva to porażka - ani to tanie ani funkcjonalne i jeszcze grube jak skurczybyk.

 

efi26 w moich okolicach za samo podłaczenie kotła gazowego chca 1000 zl, tak wiec 8000 zl wydaje sie patrzac z mojej perspektywy dobra cena.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam prośbę, czy ktoś kto ścianki kolankowej nie podnosił w iskierce, mógłby mi przesłać zdjęcia dwóch mniejszych pokoi na poddaszu i w sypialni? Mój mail [email protected]

 

A co do zmian w projekcie, to zdecydowałam się na:

-wyrównanie dwóch małych pokoi na górze (większy korytarzyk)

-likwidacja balkonu

-wyrównanie stropu nad garażem

-okno poddaszowe tylko w łazience

-powiększenie okien w ścianach na poddaszu

-likwidacja komina z kuchni (zamiast tego otwór wentylacyjny, nie wiem dokładnie jak to sie nazywa)

-powiększenie o jedno skrzydło wyjścia z salonu na taras

I to tyle, mam nadzieję, że będzie ładnie :)

 

podpowiem tylko ze warto dac okno polaciowe jeszcze na klatce schodowej,ja tak zrobilem to byla bardzo dobra decyzja bo mam jasna klatke schodowa!

 

 

Dałam to okno, architektka mnie namówiła. A co do podnoszenia ścianki kolankowej w iskierce to zgadzam się że psuje to wygląd zewnętrzny domu, jak za krótka grzywka ;) Ale każdy lubi co innego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

A ja mam do Was małą prośbę. Za chwilę będziemy stawiac ścianki działowe na poddaszu i ciągle się zastanawiam nad wejściem z sypialni do garderoby - czy wstawic normalne drzwi czy suwane , 90 czy szersze? Jakbyście mogli pokazac jak Wy to rozwiązaliście w Waszych Iskierkach byłabym bardzo wdzięczna. I jak zaprojektowaliście garderobę? Pozdrawiam serdecznie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

A ja mam do Was małą prośbę. Za chwilę będziemy stawiac ścianki działowe na poddaszu i ciągle się zastanawiam nad wejściem z sypialni do garderoby - czy wstawic normalne drzwi czy suwane , 90 czy szersze? Jakbyście mogli pokazac jak Wy to rozwiązaliście w Waszych Iskierkach byłabym bardzo wdzięczna. I jak zaprojektowaliście garderobę? Pozdrawiam serdecznie

ja zamierzam wstawić "drzwi" jako przesuwane lustro ..........

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

A ja mam do Was małą prośbę. Za chwilę będziemy stawiac ścianki działowe na poddaszu i ciągle się zastanawiam nad wejściem z sypialni do garderoby - czy wstawic normalne drzwi czy suwane , 90 czy szersze? Jakbyście mogli pokazac jak Wy to rozwiązaliście w Waszych Iskierkach byłabym bardzo wdzięczna. I jak zaprojektowaliście garderobę? Pozdrawiam serdecznie

 

Ja dałem zwykłe drzwi takie jak do pokoi w rozmiarze 80. na scianie obok drzwi mam w planach powiesic TV.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cineck - co masz na mysli mowiac - jak wyglada u was sytuacja z ociepleniem sciany szczytowej ? mozesz rozwinac mysl ?

 

A co do garderoby to ja planuje wstawic drzwi azurowe - takie zwykle sosnowe polakierowane i bejcowane.

Lustro bedzie w garderobie - w sypialni nie !!!!.

Nie jestem przesadny ale zgodnie z Feng Shui nie powinno sie montowac lustra w sypialni - a dlaczego to prosze doczytac :)

 

Zdjecia z garderoby wysle jutro - pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...