Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 2,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Dałam to okno, architektka mnie namówiła. A co do podnoszenia ścianki kolankowej w iskierce to zgadzam się że psuje to wygląd zewnętrzny domu, jak za krótka grzywka ;) Ale każdy lubi co innego.

 

Bez przesady, nie wygląda wcale tak źle. Przynajmniej jeden pustak...

 

 

Lustro bedzie garderobie - w sypialni nie.

Nie jestem przesadny ale zgodnie z Feng Shui nie powinno sie montowac lustra w sypialni - a dlaczego to prosze doczytac :)

 

Zdjecia z garderoby wysle jutro - pozdro

 

Tak, tak, tak - zgadzam się ;-) Nie jestem niewolnicą Feng-Shui, ale niektóre zasady są naprawdę rozsądne!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dałam to okno, architektka mnie namówiła. A co do podnoszenia ścianki kolankowej w iskierce to zgadzam się że psuje to wygląd zewnętrzny domu, jak za krótka grzywka ;) Ale każdy lubi co innego.

 

Bez przesady, nie wygląda wcale tak źle. Przynajmniej jeden pustak... Więcej może być rzeczywiście dziwne...

 

 

Lustro bedzie garderobie - w sypialni nie.

Nie jestem przesadny ale zgodnie z Feng Shui nie powinno sie montowac lustra w sypialni - a dlaczego to prosze doczytac :)

 

Zdjecia z garderoby wysle jutro - pozdro

 

Tak, tak, tak - zgadzam się ;-) Nie jestem niewolnicą Feng-Shui, ale niektóre zasady są naprawdę rozsądne!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cineck - co do ocieplenia szczytu.

 

Sa rozne metody. Niektorzy daja tam styropian (bo widze ze masz szczyt wymurowany nizej niz krokiew)

 

A inni wypelniaja to pianka poliuretanowa - ja wlasnie tak zrobilem. Od wewnatrz nasikalem dosyc sporo - ale nie az tyle by wyszedl na zewnatrz.

 

Podczas ocieplania od zewnatrz dosikalem reszke i narazie jest SI.

 

Pozdrawiam

W razie pytan watpliwosci sluze pomoca. Mieszkam juz 4 miesiace i juz wiem, czego nie zrobilbym ponownie w budowie domu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,

Agent Poznan ja też chętnie poczytam czego ponownie byś nie zrobił w iskierce.

Ja niestety jeszcze nie mogę się na ten temat wypowiedziec.

Co do omawianej tu ścianki kolankowej to jestem za podnoszeniem. My mamy na wysokośc 1,1m i pokoje są naprawdę ustawne i funkcjonalne. U nas nie rzutuje to na wygląd zewnętrzny domu, bo zamówiliśmy o wiele dłuższe krokwie i wszystko wygląda proporcjonalnie. Fakt faktem zwracałam na to uwagę, bo też nie podobał mi się wygląd domu "grzybka".

A drzwi do garderoby to planuję dac normalne, chociaż suwane z lustrem od strony garderoby to fajny pomysł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na poczatek powiem tak.

 

TARAS drewniany - zadne plytki - lepiej to wyglada i chyba bardziej estetyczne - plytki oklepane

 

Schody mam bukowe w kolorze naturalnym - teraz zrobilbym w kolorze ciemnym

 

Wylacznik schodowy w sieni - niby mala odleglosc - ale wylacznik schodowy by sie przydal.

 

Strop w garazu nie mam narazie ocieplony - a na dworze jest temp 5'C a w sypialni mam zima podloge - wiec bede ocieplac 15 cm styropianu. Moze to przedada - ale powinno byc cieplo w zimie

 

Koniecznie porzerzony dom od strony kuchni o 60 cm - mam taka i uwazm, ze jest super funkcjonalna - nie wiem jak to by bylo z garazem poszerzonym o 60 cm - bo nie zorbilem

 

Nie zrobilem podlogowki z kibelku na dole - i to moj blad - teraz bym robil - drabinka nie nagrzeje tak jak powinna - tym bardziej,ze mam piec kondesat 0 tem wody 38- 40' no i na drabince zawsze cos wisi

 

 

to by bylo narazie na tyle - ide wypic piwko przy kominku :) jak przypomni mi sie to dopisze :)

 

Pssssssssss............. PIFKO bezalkoholowe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dwa pokoje sasiadujace ze soba na poddaszu ma prawie takiej samej wielkosci - tzn - scianka dzialowa miedzy korytarzem a pokojami jest na jednej plaszczyznie - dzieki temu zyskalem dodatkowe pomieszczenie na jakis komputer- graciarnie, czy nawet suszenie ubran w ziemie.

 

Narazie mam jedno dziecko - ale bedzie dwojka -wiec drugi pokoj odpadnie z wolnego uzytkowania.

 

W salnie mam 3 rodzaje siwatel - nad jadalnia - nad salonem wypoczynkowym i kinkiety po stronie jadalni wlaczane osobno i przy kominku wlacznae rowniez osobno. Mialem w planach zrobic swiatlo (8 punktow) pod sufitem - dajacych swiatlo na sufit - i dodatkow taki maly gzyms aby zamaskowac zrodlo swiatla - fajnie by to wygladalo - zrodla nie widac - a swiatlo odbite od sufitu miekkie i przyjemnie - nastrojowe

 

 

Ostatnia rzecz jaka mi przeszkadza to cyrkulacja c.w.u.

Poczytalem za duzo i koledzy mi podpowiedzieli, ze cyrkulacja to zbedne koszty.

Moze tak - ale jak sie dobrze ja zrobi to bedzie fajnie funkcjonowac.

Teraz zrobilbym tak. W kuchni kolo zlewozmywaka dalbym przycisk ktory wlaczalby mi pompe cyrkulacji.

 

np. ide myc - naczynia, naciskam przycisk - w ciagu 20s powinna woda ciepla byc w kranie - to moment - a odpuszczac to cholera moze czlowieka wziasc

 

W wc dalbym jakis czujnik ruchu - ide - siusiu - czujnik wylapuje ruch - wlacza pompe na 30s - zanim skoncze - woda w kranie ciepla :)

tak samo w lazience.

 

Oczywiscie sa to oszczednosci w porownaniu do normalnej cyrkulacji, ktora non stop chodzi - nie wiadomo kiedy pojdziemy do WC czy do kuchni. Nawet zaprogramowanie czasowe nic nie daje - nie zwesze regularnie chodzi sie na strone .....

 

 

 

To chyba co obecnie pamietam i najbardziej rzucilo mi sie w oczy jak mieszkam...

W miare czasu bede na pewno dopisywal

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zapomnialem dodac.... jesli mozecie nie podnosci scianki - sa tego plusy - ja mam dokladnie jak w projekci - mniejsze koszty ogrzewania a i przestrzenie sa bardziej przytulne. Jesli ktos chce wysle fotki jak wygladaja pomieszczenia (sypialnia i pokoj corki - narazie bardzo malej :) )

a o co chodzi z tymi mniejszymi kosztami ogrzewania ??? przecież podnosząc ściankę nie podnosisz jednoczesnie sufitu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie boisz sie że ciuchy będą sie kurzyć i szybciej niszczeć, tez mam na razie taką prowizorkę ale nie wyobraam sobie aby szafy w garderobie nie były zamykane

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,

Agent Poznan ja też chętnie poczytam czego ponownie byś nie zrobił w iskierce.

Ja niestety jeszcze nie mogę się na ten temat wypowiedziec.

Co do omawianej tu ścianki kolankowej to jestem za podnoszeniem. My mamy na wysokośc 1,1m i pokoje są naprawdę ustawne i funkcjonalne. U nas nie rzutuje to na wygląd zewnętrzny domu, bo zamówiliśmy o wiele dłuższe krokwie i wszystko wygląda proporcjonalnie. Fakt faktem zwracałam na to uwagę, bo też nie podobał mi się wygląd domu "grzybka".

A drzwi do garderoby to planuję dac normalne, chociaż suwane z lustrem od strony garderoby to fajny pomysł.

 

Ja też jestem za podniesienie ścianki. My mamy o dwa pustaki. Pokoje na górze są naprawdę duże i pod skosami można niskie meble ustawić. Nasze krokwie są również dłuższe, przez co dom z zewnątrz nie stracił na uroku. Nad wejściewm nie mamy daszku, jest prosty dwuspadowy dach, a dzięki dłuższym krokwiom nie będzie padać na czekających pod drzwiami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cineck - co do ocieplenia szczytu.

 

Sa rozne metody. Niektorzy daja tam styropian (bo widze ze masz szczyt wymurowany nizej niz krokiew)

 

A inni wypelniaja to pianka poliuretanowa - ja wlasnie tak zrobilem. Od wewnatrz nasikalem dosyc sporo - ale nie az tyle by wyszedl na zewnatrz.

 

Podczas ocieplania od zewnatrz dosikalem reszke i narazie jest SI.

 

.

 

Dzięki, ja zamierzam docieplić to miejsce wełną mineralną. Myślę , że też będzie ok. Tak się zastanawiam , że troszkę tej pianki musiałeś zużyć :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zapomnialem dodac.... jesli mozecie nie podnosci scianki - sa tego plusy - ja mam dokladnie jak w projekci - mniejsze koszty ogrzewania a i przestrzenie sa bardziej przytulne. Jesli ktos chce wysle fotki jak wygladaja pomieszczenia (sypialnia i pokoj corki - narazie bardzo malej :) )

 

Agencie prosze wyślij mi fotki góry :) [email protected]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...