Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

zapomnialem dodac.... jesli mozecie nie podnosci scianki - sa tego plusy - ja mam dokladnie jak w projekci - mniejsze koszty ogrzewania a i przestrzenie sa bardziej przytulne. Jesli ktos chce wysle fotki jak wygladaja pomieszczenia (sypialnia i pokoj corki - narazie bardzo malej :) )

a o co chodzi z tymi mniejszymi kosztami ogrzewania ??? przecież podnosząc ściankę nie podnosisz jednoczesnie sufitu :)

Jak najbardziej się zgadzam. Podnosząc ścienkę zmieniasz jedynie kąt nachylenia skosu.

A przy okazji: dom wcale nie będzie wyglądał głupio, pod warunkiem, że wydłużysz trochę krokwie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

NIe zauwazyłem kurzenia sie czy niszczenia ubran ulokowanych w całkowicie niezamykanej garderobie.

http://images39.fotosik.pl/223/2e74ba19fc810d54med.jpg

http://images50.fotosik.pl/227/9b9b45b3460bcb90med.jpg

http://images37.fotosik.pl/222/6134a4946a3ad1acmed.jpg

 

Sorry za jakosc, ale robiłem zdjecia na szybko

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym chciała już chociaż salon tylko zamieszkiwać

Łapie mnie ostatnio dół emocjonalny.........czy podołam lat 30 żyć z kalkulatorem w dłoni????Co mnie może spotkać za rogiem?aaaaaaa trudna sprawa :-?

Niech mnie ktoś pocieszy z tym kredytem na 30 lat Ile macie i ile spłacacie?Dajecie radę egzystować?

Dziś byłam oglądać w real Iskierkę i powiem szczerze.....kocham ten domek i śnię o nim codzień!!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłam ostatnio oglądać Iskierkę na żywo i bardzo ładny z niego domek:))

Ja zostawiłam okno w sypialni i te dwa z frontu,ale teraz mam takie mięszane uczucia czy aby dobrze to sobie skombinowałam????Myslę że lepiej można wstwić do garderoby to z sypialni żeby można tam było przewietrzyć i poprasować dla rozrywki :D a zrezygnować tego z sypilani chodzi o dachowe.Czytałam wiele o skraplaniu sie pary i zeby tego uniknąc konieczny jest grzejnik pod oknem.....a grzejnik za łózkiem......troche skacowana sie mogę budzić :lol: zwłaszcza w sezonie grzewczym:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zostawiłam okno w sypialni i te dwa z frontu,ale teraz mam takie mięszane uczucia czy aby dobrze to sobie skombinowałam????Myslę że lepiej można wstwić do garderoby to z sypialni żeby można tam było przewietrzyć i poprasować dla rozrywki :D a zrezygnować tego z sypilani chodzi o dachowe.Czytałam wiele o skraplaniu sie pary i zeby tego uniknąc konieczny jest grzejnik pod oknem.....a grzejnik za łózkiem......troche skacowana sie mogę budzić :lol: zwłaszcza w sezonie grzewczym:)

 

 

tez własnie mam ten dylemat, jestem przed wstawianiem okien dachowych i blachodachówką!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WITOJCIE ....

 

mistelka82 - co do grzejnika pod oknem i skraplaniu sie pary wodnej.

Ja mam zastosowany kociol kondesacyjny i obecnie mam ustawiona temperature na piecu 34'C.

 

W kazdympokoiku u gory mam po dwa grzejniki

Jeden 600x600 a drugi 500x500

 

Oba sa to modele 22 zasilane od dolu firmy HENRAD. Nie czuje jakos dyskonfortu jesli grzejnik chozi. Temperaura jest dosc niska wiec tego sie az tak nie czuje. No chyba, ze przyjda mrozy po 20' to wtenczas na pewno bede musial podniesc do 45'

 

A oknow sypialni nad lozkiem to cos fajnego.......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ISKIERCE mieszkam od czerwca 2007, więc myślę , że posiadam juz jakieś doświadczenie. Jeżeli chodzi o okna dachowe, to myślę, że im ich mniej tym lepiej. Problem z nimi, to nie tylko skraplanie, ale także nadmiernie przegrzane pokoje w upalne dni. Uważam, że z okna dachowego w sypialni nad garażem spokojnie można zrezygnować. Kaloryfer pod każdym oknem dachowym- koniecznie, ale to nie wszystko. Jeżeli centralne pracuje w trybie nocnego obniżenia temp. to d...a zbita, z reguły temp. w domu nie spada na tyle aby piec w nocy zadziałał i roszonko nad ranem gwarantowane. U mnie od tego roku ( mała awaria przewodu w ścianie :evil: ) kondensat pracuje w trybie ciągłym temp. na kotle 32 st. i roszonko nocne ustało. Wystarczy aby lekko ogrzane powietrze owiewało okno i jest ok. Dość jazdy po oknach, mają też plusy- super doświetlone pokoje no i widok rozgwieżdżonego nieba nad głową. Zresztą do wszystkiego można się przyzwyczaić.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja z kolei jestem zwolennikiem okien, nawet w garderobie mam okno z grzejnikiem i nie załuje. Generalnie z oknami jest tak że to kazdy sam musi zadecydować. Ja uwielbiam po prostu uwielbiam światło. Nawt w zachmurzony dzien w mojej iskrze jest stosunkowo jasno za sprawą 5 okien połaciowych i tego że północ mam od stony garażu a więc w "kuchnio-salonie" słońce mam przez cały dzień. Szczególnie w okresie jesienno-zimowym jest to nie do przecenienia bo po 1. nie nabawiam sie deprechy, po2. oszczędzam na ogrzewaniu i po3 oszczędzam na oświetleniu... a latem..... od czego są rolety i żaluzje ??? no a jak juz jest naprawdę gorąco to w "północnej"sypialni jest miły chłodek i fajnie sie spi................. :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Orasta mam do Ciebie pytanie - widziałam gdzieś na zdjęciach, że z tyłu domu masz tylko jedną rynnę od strony kotłowni odprowadzającą wodę z dachu. Czy jest to wystarczające? Nie ma problemów z przelewaniem się wody przy intensywnych deszczach? Czy dałeś taką rynnę jak w projekcie czy większą? Pytam, bo my zrobiliśmy narożny taras i najłatwiej byłoby nie dawać tam rynny.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie że zaglądam, ale nie jestem zbyt aktywny bo co mam pisać. Budowa już poza mną, teraz mieszkam i tyle. Fajnie że ktoś jeszcze pamięta o starych Iskierkowiczach, Aniu ścielę się do Twych stóp. Co do rynny to spokojnie daje radę, przeżyła już kilka wręcz tropikalnych ulew i nigdy nie nastąpił przelew poza rynnę. Rynna jest standartowa, nie wiem jaki ma wymiar jak trzeba będzie to zbadam sprawę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie

 

W październiku minął rok, odkąd mieszkamy w iskierce. Co prawda zdjęć ostatecznych nie wkleiłem, ale jakoś nie mogę się przemóc by całkowicie umeblowane mieszkanie pokazywać. Poza tym z 4 letnim przedszkolakiem ciężko jest utrzymać taki porządek, by nadawał się do pokazania publicznego.

Oczywiście z wiadomych celów każdego budowniczego została nam do zrobienia podbitka i garderoba.

 

No ale mając już jakieś doświadczenie w pomieszkiwaniu śmiało pomogę rozwiać wątpliwości, jeśli będę tylko mógł.

 

Pozdrawiam

Marek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8)

Naschodziło się mieszkaczy. Ciekawym kiedy pluszku zawita.

No i ula@ coś zapomniała. A ja przez nią pod stołem szczekałem kiedyś. Ciekawe czy i jej sie podłoga nie opuściła, bo ona to chyba rekord świata w szybkości budowania pobiła.

Pozdrawiam wszystkich.

 

p.s.

Ciekawym tez wielce, czy gefrajter, ojciec niniejszego wątku, czasem odwiedza swoje dziecię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8)

Naschodziło się mieszkaczy. Ciekawym kiedy pluszku zawita.

No i ula@ coś zapomniała. A ja przez nią pod stołem szczekałem kiedyś. Ciekawe czy i jej sie podłoga nie opuściła, bo ona to chyba rekord świata w szybkości budowania pobiła.

Pozdrawiam wszystkich.

p.s.

Ciekawym tez wielce, czy gefrajter, ojciec niniejszego wątku, czasem odwiedza swoje dziecię.

 

Nowi Iskierkowicze chyba mnie nie lubią :o

Ignoruja moje posty :cry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...