Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 2,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

  • 3 weeks później...
a po ile ta okazja?

 

A pojęcia narazie nie mam, bo jak pisałem sprawę wywąchał teściu, a z nim jak z pszczołami "... nigdy nic nie wiadomo" :wink: .

Tym niemniej bardzo dziękuję za podpowiedź.

 

Cię gosia888 witam w gronie. Etap na moje oko taki sam jak u mnie,

znaczy się papierki, papierki, papierki i gdzie nie pójdziesz to "DAWAJ KASĘ"

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich.

Jestem pod wrażeniem jak jest was tu wielu. Większość z was już zaczęła a ja dopiero wczoraj byłem w mojej pierwszej hurtowni z materiałami i zastanawiam się co wybrać. Póki co zdecydowałem się na porotherm 25 i do tego pewnie jakiś styropian coś między 10 a 15.

Moglibyście napisać co sądzicie o takim wyborze bo ja jestem zupełnie zielony w tej branży. Napiszcie też z czego stawiacie ścianki działowe bo w hurtowni polecono mi również porotherm i nie jestem pewien czy to najtrafniejszy wybór.

Dzięki za każdą radę

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć "Iskierkowicze".

My już pierwsze wbicie szpadla mamy za sobą.Właśnie zaczynamy kopać pod fundament i na dzień dobry niespodzianka, okazało się że zaczyna podchodzić woda więc już mamy pierwsze problemy ale jesteśmy dobrej myśli.

Dzisiaj zamawialiśmy bloczki i stal ,grucha zamówiona, na ten tydzień mamy zaplanowane dalsze zamawianie czyli materiał na ściany.

Może coś poradzicie.

Zastanawiamy sie nad betonem komórkowym lub nad Ytongiem.

A Wy z czego budujecie????

Na jakim etapie jesteście?

A może ktoś z Was ma już jakieś zdjęcia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej Iskierkowicze!

 

Ja zastanawiam się właśnie nad Iskierką, choć jeszcze nie podjąłem ostatecznej decyzji. Mam taką małą prośbę. Czy ktoś mógłby mi podesłać na maila plan parteru taki, żeby były wymiary pokoi (szerokość i długość), a nie tylko powierzchnia? Będę naprawdę bardzo wdzięczny. Pisałem w tej sprawie do Pani architekt, ale mi nie odpowiedziała na maila.

 

Mój mail: [email protected]

 

Dzięki. Pozdrawiam i życzę powodzenia w budowaniu!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ula fundamenty są a dziennika dalej brak. Widze ze szybko wam ta budowa idzie. A kiedy zamierzacie sie wprowadzac do domu?

 

U mnie budowa sie jeszcze nie zaczela ale wprowadzenie planuje na swieta 2008. Jejku ale by bylo super. A teraz czekamy na mapke oraz z elektrowni okreslenie warunkow. Po swietach powinnismy miec i to i to. Zobaczymy, wtedy kupujemy projekt i architekt musi go zaadaptowac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich

Możecie coś napisać, jaki strop wybraliście? Czy jest to teriva, zgodnie z projektem, czy też monolityczny, czy może jeszcze inny? Z tego co się orientuję, to na strop monolityczny musiałbym uzyskać zgodę pani projektant, projekt musiałby też pewnie być zmieniony.

Czy ktoś może wypowiedzieć się na ten temat pls

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gosia888, idzie nam ok. intensywnie czekam na koniec fundamentówi chcę już dalej...wprowadzić sie muszę we wrzesniu stąd mój doping dla murarzy...wykańczać środek i na zewnątrz będę już mieszkając w nowym domu :wink: ...takie życie... :roll: ale cóz głowa do góry codziennie!

gefraiter, u nas strop jak w projekcie :) pozdr.u.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...