Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 2,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Ponadto sa piece z dodatkowym paleniskiem, co oznacza, że w przypadku braku prądu można czymś innym awaryjnie palić....Zobaczcie taki piec, o którym pozytywnie wypowiada się mój kolega....Uważam, że takie dodatkowe palenisko to świetna sprawa.

 

http://bielskobiala.olx.pl/piece-kotly-kociol-piec-ekon-pid-podajnik-tlokowy-szufladkowy-na-mial-i-groszek-do-4-cm-iid-20856015

 

Pozdrawiam

MW

a jak zasilisz pompkę która wymusza obieg gorącej wody przez układ ????

w wypadku braku prądu pozostaje tylko kominek i pootwieranie wszytskich drzwi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Orasto na Ciebie zawsze można liczyć, jeno ze szczegółami poproszę :oops: Czy to jest listwa? A co po bokach?

 

Po bokach listwa przypodłogowa, a to srebrne to listwa samoprzylepna służąca do maskowania łączeń różnego rodzaju podłóg. No i jeszcze jedno, nie wyszło to na zdjęciu , ale ta listwa nie przylega bezpośrednio do futryny. Pozostawiona jest przerwa ok. 0,5 cm, która jest wypełniona sylikonem w kolorze okien. Tak to u mnie chłopaki od wykończeniówki wymyślili i w realu wygląda to całkiem, całkiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponadto sa piece z dodatkowym paleniskiem, co oznacza, że w przypadku braku prądu można czymś innym awaryjnie palić....Zobaczcie taki piec, o którym pozytywnie wypowiada się mój kolega....Uważam, że takie dodatkowe palenisko to świetna sprawa.

 

http://bielskobiala.olx.pl/piece-kotly-kociol-piec-ekon-pid-podajnik-tlokowy-szufladkowy-na-mial-i-groszek-do-4-cm-iid-20856015

 

Pozdrawiam

MW

a jak zasilisz pompkę która wymusza obieg gorącej wody przez układ ????

 

No właśnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie odnośnie górnej łazienki, kazałam murarzom przesunąć ściankę szczytową w łazience ta z prawej strony o szerokość komina, tak żeby powstała wnęka ale... teraz się zastanawiam czy to był dobry pomysł, ponieważ planuję obok podwieszane wc tak więc wnęka będzie bardzo spora. czy ktoś ma podobne rozwiązanie? chętnie zobaczę zdjęcia.

/Orasta - na Ciebie zawsze można liczyć :wink: /

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

orasta wielkie dzięki- jestem bardzo kontenta ..... z opisu

Musze pomolestować mężula o wykończenia paneli, bo chce zostawic tymczasowo tak jak jest. A wiadomo, jeśli teraz tego nie zrobimy to po wstawieniu mebli nie będzie sie chciało.

 

efi26 - ja co prawda nie orasta i wnęki w łazience nie posiadam, ale mam ja w garderobie i zapewniam, że wcale taka duża nie jest

A ponieważ mam podwieszany wc to zmierzę u siebie w łazience, gdzie wypadałaby wnęka i postaram się wrzucic fotke

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

efi26

Obiecałam i słowa dotrzymuję.

Nasza wnęka ma szerokość 140 cm (jest większa niż mi się wydawało).

Teraz rzuć okiem na fotkę: wnęka kończy się mniej więcej w miejscu, w którym zaczyna się przycisk geberitu.

http://lh4.ggpht.com/_S5vq_8MdNnA/Sx9YjBUYVyI/AAAAAAAAAX8/UCvb8gu2qRQ/s640/PICT7905.JPG

i z innego ujęcia

http://lh3.ggpht.com/_S5vq_8MdNnA/Sx9Yk5RwEfI/AAAAAAAAAYE/Ehzjoagh5fk/s640/PICT7906.JPG

Trochę mało miejsca. Ale...... dużo zależy od tego co, oprócz wc, będzie na tej ścianie. No i oczywiście od szerokości twojej wnęki.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lekkie opóźnienie, przepraszam.

 

betina- potwierdzam słowa Ani, boczne listwy w niczym nie przeszkadzają. Listwa jest z tw. sztucznego, lekko wypukła, troszkę zachodzi na futrynę, dostaniesz takie w każdym markecie budowlanym. Łazienka b. ładna, fajnie dobrane kolory

 

efi- ja nie posiadam takiej wnęki, za wyjątkiem małej wnęczki na wanną. Wydaje mi się, że na taką wnękę trzeba mieć pomysł, a Ty go pewnie masz. Wy kobiety potraficie fantastycznie dopieszczać takie szczególiki. Zawsze możesz wyprostować ścianę płytą g/k ale po co.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie bardzo rozumiem, o co chodzi z tą wnęką... my też zrobiliśmy wnękę, żeby tam umieścić pralkę. jest dość głęboka.

 

Od strony łazienki:

 

http://img46.imageshack.us/img46/8246/dsc0741e.jpg

 

Od strony garderoby:

 

http://img38.imageshack.us/img38/7206/dsc0749p.jpg

 

Teraz widać, jaką piękną łazienkę ma Betina... :lol:

 

Mam teraz inną sprawę. Chcielibyśmy dołożyć na froncie dodatkowy daszek pod jaskółką, żeby trochę osłonić drzwi. Widzicie to jakoś? Trójkątny? Prostokątny? Z drewna? Liczę na inwencję :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie bardzo rozumiem, o co chodzi z tą wnęką... my też zrobiliśmy wnękę, żeby tam umieścić pralkę. jest dość głęboka.

 

Masz trochę inny rodzaj wnęki niz nasza. My tylko przedłużyliśmy sciankę kominową, a wy dodatkowo ja połębiliście.

 

Teraz widać, jaką piękną łazienkę ma Betina...

:oops: Dziękuję ......... piękna to chyba za dużo powiedziane ...

 

Chcielibyśmy dołożyć na froncie dodatkowy daszek pod jaskółką, żeby trochę osłonić drzwi. Widzicie to jakoś? Trójkątny? Prostokątny? Z drewna?.

 

Teraz ja nie bardzo rozumię.... Chcecie przedłużać jaskółkę czy dodać coś pod istniejąca już jaskółkę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dotąd, nie zaobserwowałem potrzeby instalowania dodatkowego daszka. Jaskółka całkiem dobrze spełnia jego zadanie. Przy drzwiach wejściowych za kołnierz nie kapie, a podest jest suchy.

Myślę że problem mógłby sie pojawić, gdyby Iskierkę postawić inaczej w stosunku do kierunków geograficznych. Moja stoi jaskółką na północ. No, może nie jest to całkiem Iskierka, ale ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomkwas - my mamy rzeczywiście zupełnie na przekór kierunkom :lol: Zrobiliśmy to zupełnie świadomie (po prostu zakochaliśmy się w Iskierce, przy Południowej serce już tak mocno nie biło - chciałam mieć kuchnię z przodu). Domek stoi frontem w kierunku pomiędzy południem a południowym-zachodem. Wiatry południowe w Polsce raczej nie wieją, zachodnie i północno -zachodnie częściej.

 

Betina - czy chcemy wydłużać jaskółkę? Raczej nie, raczej coś poniżej... Mamy ścianę kolankową podniesioną o jeden pustak, i jaskółka jest dość wysoko... Myślałam, że może taki daszek jak ma Orasta, ale poniżej jaskółki. Tylko, czy to będzie dobrze wyglądać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

majako-jeżeli to ma być montowane pod jaskółką, to szczerze......... jakoś tego nie widzę. U mnie jaskólka po wielkich przejściach, ale dobrze się spisuje.

 

tomkwas pisze- " ........ No, może nie jest to całkiem Iskierka... "

 

 

E tam, patrzyłem przed sekundą na Twój album, ......Iskierka jak się patrzy.

Jeezzuu,...... tomkwas ale Ci herb zmroziło. W domu nie palisz , czy co ? :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...