Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 2,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Pestor- ogromnie mi się podobają drzwi tarasowe no i łuki w kuchni i w wejściu do salonu. U mnie w kuchni nie ma łuku, za to jest w wejściu do salonu ( małżonka chciała chociaż jeden), no i wyszło eklektycznie .

 

To pomysł mojej "lepszejszej" połowy.

Luk zawsze można wyprostować , z prostego podciągu łuk zrobić trudno( chyba , ze w dół - zbrojona belka górna)

 

Mały łuk został obniżony ( wypłaszczony aby miał podobny kształt do tego dużego)

Był problem-jednakowa wysokość , czy podobny kształt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak ;o) Każdy coś zmienia, my zmieniliśmy tył domu... Z przodu podobna do Waszych ;o)

 

http://img513.imageshack.us/img513/1557/front2d.jpg

 

A z tyłu nieco zmieniona - ja po prostu lubię okna: (na zdjęciu przed wstawieniem okien)

 

http://img683.imageshack.us/img683/2883/ty2.jpg

 

Pozdrawiam ciepło!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

crassulofilka bardzo ładne i odważne zmiany.

Mam nadzieje, ze od strony "akwarium" nie bedziecie miec blisko żadnego sąsiada bo wtedy "latanie na golasa" odpada.

 

Ja jeszcze w sprawach panujacej nam ostatnio zimy. To Betinie chyba ostatnio marzyły sie białe swieta z mrozikiem. To ja juz wiem gdzie wyśle najblizszy rachunek za "białe świeta" jaki mi z PGNiGie przyjdzie :wink: :D :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje okna w iskierkowym salonie :D Marzy mi się czas świąteczny,kiedy na kanapie będziemy przed nimi siedzieć. Może już za rok...

 

http://img191.imageshack.us/img191/6241/p1060598c.jpg

 

http://img689.imageshack.us/img689/2750/p1060599.jpg

a nie obawiasz sie ze zimą będzie przez szkło uciekać sporo ciepła a latem będzie się za bardzo nagrzewać ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Efi - nam wyszło:

1155 szt. H+H 24/25/62,5

560 szt. H+H 12/25/62,5

 

Ścianę kolankową podnosiliśmy o jeden pustak, ale za to na dole na razie nie mamy ścianki dzielącej wiatrołap od holu, bo będzie z kartongipsu (wmontujemy w nią kasetę do drzwi przesuwnych)

 

Hey, u nas wygląda to tak:

 

wineberger 24 - ok 1830 szt.

wineberger 12 - ok 660 szt.

 

Ścianka kolankowa podniesiona o 3 sichty :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A generalnie to zażalenia odnośnie białych świąt sproszę wysyłać do Tomkwasa. albowiem to jego proroctwo sie spełnia.

 

Oby, oby... chociaż w zasadzie to jest koszmarrrrrrrrnie zimno. Już dawno takich mrozów i śniegów nie mieliśmy. Tomkwas wyrasta na forumową wróżkę :)

Hmmmm.... mówiąc o Świętach w bieli, nijak nie miałem na myśli śniegu ...Właściwie szło o to, że śniegu ma właśnie nie być .... :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A generalnie to zażalenia odnośnie białych świąt sproszę wysyłać do Tomkwasa. albowiem to jego proroctwo sie spełnia.

 

Oby, oby... chociaż w zasadzie to jest koszmarrrrrrrrnie zimno. Już dawno takich mrozów i śniegów nie mieliśmy. Tomkwas wyrasta na forumową wróżkę :)

Hmmmm.... mówiąc o Świętach w bieli, nijak nie miałem na myśli śniegu ...Właściwie szło o to, że śniegu ma właśnie nie być .... :o

 

Ja to wiem .... ale i tak mi pasuje.

Biorąc pod uwagę wieści meteorologiczne wcale nie jest pewne czy będzie biało....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

crassulofilka tylko nie schrzan ogrzewania tego "akwarium".

Tam nie ma miejsca na grzejnik, wiec bedzie pewnie podłogowka, ale masz tylko 2 cegły wysokosci. Szyba gorzej izoluje od sciany wiec w "akwarium" potrzebny bedzie osobny obieg podlogowki z gesciej ulozonymi rurkami. Ale ....

12 cm styro to teraz standard, przy takim ciepłochlonnym "akwarium" pewnie przydałoby sie nie 12 a 15 cm styro w podłodze. Do tego 7 cm wylekwa + jakies płytki czy deski. Mamy wiec potrzebe na 23 cm a mamy 13 cm wysokosci.

Dasz mniej styro - straty na podlogowce bede duze, dasz duzo styro - podłoga skonczy sie nad profilem okiennym. Trzeba tu sie mocno zastanowic co zrobic.

Pomysl z oknami swietny, ale Polska to nie Holandia czy Anglia, czesciej u nas chlodniej niż -10 niż tam +2. Chyba, ze to u Ciebie już po ociepleniu w podłodze i z wylewka na poziomie zero.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...