Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 2,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Nie wyobrażam sobie dolnej łazienki bez prysznica.

 

majako- .... Cegła modularna jest wyposażona w okrągłe pionowe otwory, rozmieszczone w taki sposób, aby ułatwić dzielenie cegły na mniejsze

elementy. Jest produkowana w wersji zwykłej i licowej, które różnią

się wyglądem bocznej powierzchni. Można z niej budować także ścianki

działowe Wymiary cegły modularnej są następujące

 

długość: 18,8; 23,8; 28,8 cm

 

szerokość: 8,8 lub 12 cm

 

wysokość: 10,4; 13,8; 18,8; 22 cm ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem nowym iskierkowiczem,jestem na etapie załatwiania kredytu....

czy jest ktoś z łódżkiego,chciałbym zobaczyć dom w realu...

 

jeśli chodzi o łazienkę na dole to zastanawia mnie po co wszyscy usilnie wciskają tam prysznic...kto będzie z tego korzystał?

Żeby się specjalnie nie rozwijać odpowiem króciutko: JA.

Ale można też, jak betina71, prysznica w dolnej łazience nie umieszczać.

Uzasadnień dla jednego jak i drugiego rozwiązania można znaleźć całe mnóstwo, cały pic polega na tym żeby sobie wybrać na tyle świadomie, by się później ciągle w czoło nie pukać i nie mruczeć pod nosem o "pustej pale".

 

Ja z łódzkiego, 70 km od Piotrkowa. Jeśli chcesz jakieś dodatkowe informacje, pisz na priv.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tiaaaaaaaa.....

Jako, żem wywołana do odpwiedzi .....

Ludzieńkowie! Z tym prysznicem jest tak samo jak z poszerzaniem Iskierki lub nie, z podnoszeniem ścianki kolankowej lub nie. Każdy robi tak jak mu pasuje.

 

A wracając do braku prysznica na dole. Na razie nie narzekam.Chłopcy nie sa jeszcze "wiekowi", więc bywa, że jeden bierze prysznic a drugi też tylko w wannie. A i rodzice ........

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Majako,

 

Ja też ścięłam róg i nawet z hydraulikiem umówiłam się na prysznic w tym rogu, jednak po dłuższych przemyśleniach.... myślę o prysznicu pod oknem - widziałam u kogoś takie rozwiązanie. Chcieliśmy mieć kwadratowy prysznic ze szklanymi drzwiami...

 

krisbjc - my na ten przykład prowadzimy życie wyjazdowe - mamy różnych znajomych w Polsce, których od czasu do czasu odwiedzamy. I z tego oto powodu dokonałam różnych zmian w projekcie - tak, byśmy teraz my mogli ich zaprosić (na razie mamy kawalerkę). I tak np. zamieniłam kotłownię na dole na pokój (tak czy tak mam ogrzewanie gazowe, więc teoretycznie piec może być wszędzie), a kotłownio-pralnio-suszarnio-grajdołek mam w miejscu garderoby. Wsadzę sobie tu też kuwetę dla kota - dzięki temu goście w łazience nie będą mieć "widoków".

Zależy mi na prysznicu na dole z tych samych względów ;o) A poza tym może kiedyś któreś z rodziców z nami zamieszka... Dla każdego jest coś innego ważne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
A kanalizacja z górnej łazienki którędy?

Kanaliza dokładnie tą samą drogą. Wszystko ładnie ze spadkami schodzi do kotłowni. Tylko że nie w bruzdach. Tu potrzebna była przedścianka na grubość rury 110.

 

A tak z innej mańki ... W komentach u betiny71 , pojawiła się pewna kwestia. Chodziło o to czego iskierce brakuje? Czy wybierając projekt braliście pod uwagę jego niedoskonałości? Czy przeważyła jego prostota i wynikające z niej mniejsze koszty. I do tych co już zbudowali - wybralibyście ten projekt jeszcze raz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A kanalizacja z górnej łazienki którędy?

Kanaliza dokładnie tą samą drogą. Wszystko ładnie ze spadkami schodzi do kotłowni. Tylko że nie w bruzdach. Tu potrzebna była przedścianka na grubość rury 110.

 

A tak z innej mańki ... W komentach u betiny71 , pojawiła się pewna kwestia. Chodziło o to czego iskierce brakuje? Czy wybierając projekt braliście pod uwagę jego niedoskonałości? Czy przeważyła jego prostota i wynikające z niej mniejsze koszty. I do tych co już zbudowali - wybralibyście ten projekt jeszcze raz?

 

U mnie tak samo jak u Tomkwasa.

Zdecydowały Prostota i koszt wybudowania.

Gdybym miał więcej grosza postawiłbym parterówkę-ale dzisiaj jesteśmy bardzo zadowoleni.Co bym zmienił:

ścianka kolankowa 90 do 100 cm

a reszta wyszła według założeń i po 1,5 roku mieszkania sprawdza się nieźle.

Z czego najbardziej jesteśmy zadowoleni:

wyjście na taras z klamką- korzystamy z niego więcej niż z drzwi wejściowych-nawet znajomi walą od razu przez taras.

palimy ekogroszkiem i piec co przewyższył nasze oczekiwania--nie sam piec , ale jego sterownik i ustawianie-tylko tem wody -bez przerw , przedmuchów itp

Wiata zamiast garaż-rewelka. Garaż służy za pralnię , graciarnię , piwnice , warsztat i składzik plonów i przetworów.

:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pestor- cy macie już wybudowany taras??? Nie znalazłam na fotkach, a ciekawi mnie na co się zdecydowaliście. My myślimy o deskach tarasowych, ale taras nie jest zadaszony więc trochę się obawiam :-? :-? :-?

 

Taras częściowo zrobiony- ze starej poniemieckiej cegły wykopanej spod naszego domu.

Zobaczymy jak będzie wyglądał po zimie.

Postaram się zrobiś\ć zdjęcia jak oddtaje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

palimy ekogroszkiem i piec co przewyższył nasze oczekiwania--nie sam piec , ale jego sterownik i ustawianie-tylko tem wody -bez przerw , przedmuchów itp

 

co to za cudo? za chwilę czeka mnie wybór pieca...

 

Piec OPAL z firmy Sekom Łuck ze sterownikiem PID firmy elektromiz.

My mamy powiększony dom i 25KW jest z zapasem.

Zdjęcia pieca w galerii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego Iskierka????

1.Stosunkowo nieduży koszt budowy

2.Metraż

3.Trzy sypialnie

4.Garaż w bryle domu

5.Kotłownia połączona z garażem, ale mająca również osobne wejście

6.Łazienki z oknami

7.Wejście do kuchni z korytarza

8.Kuchnia a nie aneks

9.Garderoba

10.Prosty, ale miły dla oka wygląd

 

 

Nie oszukujmy się szczyt marzeń to nie jest, ale biorąc pod uwagę konieczność zaciągnięcia kredytu, ,brak możliwości posiłkowania się kasą ze sprzedaży mieszkania, spadkiem czy pomocą rodziny wybierasz to na co cię stać.

W przeciwnym razie poszedłbyś do architekta i zamówił projekt indywidualny, dostosowany do twoich wymagań i zachcianek.

 

I jeszcze może dodam, że dokonując wyboru projektu nie jesteś w stanie przewidzieć jak potoczy się życie. Czy nie powiększy ci się rodzina? Czy nie będziesz musiał zająć się rodzicami. Czy nie zdarzy się tak , że zdrowie nie pozwoli domownikowi korzystać z pokoju na górze. Tego niestety nie wiesz i wybierasz domek trochę w ciemno.

 

To tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...