Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

dlaczego iskierka?

U nas odpowiedź jest bardzo prosta, mamy wąską działkę (19m) i z niewielu projektów gotowych przystosowanych do takiej szerokości działki wybraliśmy właśnie iskierkę. Podoba nam się przede wszystkim rozkład pomieszczeń, duży salon, mała kuchnia-dla mnie to zaleta, garaż w bryle budynku i kotłownia z wejściem z domu ale z dala od pomieszczeń mieszkalnych. Szukaliśmy też domku z dachem dwuspadowym i trzema sypialniami na górze. Iskierka spełnia wszystkie te punkty.

Generalnie bardzo chciałam budowac parterówkę ale nie zdecydowaliśmy się ze względu właśnie na rozmiary działki, nie chciałam by dom wyglądał jak długi tramwaj.

Trudno następnym razem będzie parterówka...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

o raju ale moja wypowiedź namieszała.

chodziło mi o parterówkę, która wyglądałaby jak długi tramwaj na mojej wąskiej działce. do wyglądu iskierki nic nie mam. zresztą z biegiem czasu coraz bardziej przekonuję się, że użytkowe poddasze to dobre rozwiązanie. iskierka też nas jakoś urzekła, niby mały domek a bardzo funkcjonalny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o raju ale moja wypowiedź namieszała.

chodziło mi o parterówkę, która wyglądałaby jak długi tramwaj na mojej wąskiej działce. do wyglądu iskierki nic nie mam. zresztą z biegiem czasu coraz bardziej przekonuję się, że użytkowe poddasze to dobre rozwiązanie. iskierka też nas jakoś urzekła, niby mały domek a bardzo funkcjonalny

już wszystko zostało wyjaśnione :wink: :wink: :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I ja jestem zdania, że pod schodami masz za mało miejsca na wc. rozwiązaniem byłoby inne poprowadzenie schodów. Ktoś juz o tym pisał i pokazywał. Zdaje się że były to schody ze spocznikiem i wchodziło się na górę przy sypialni.

Osobiście jestem przeciwniczką łazienek czy toalet bez okna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To już chyba ostatni "pomysł" a może rozpaczliwe szukanie pomysłu na powiększenie kuchni i upchanie toalety.

Choć toaleta w wiatrołapie nie jest najlepszem rozwiązaniem, to gdzieś ją muszę ulokować. Napiszcie co można poprawić bo muszę kończyć adaptację i uzyskać PnB do kwietnia. Liczę na Was...

 

http://img229.imageshack.us/img229/4420/iskra2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie myślałeś o tym aby poszerzyc dom od strony kuchni?

Ja za wiele nie zmieniałam w projekcie , ale teraz wiem, że jedyną rzeczą którą zmieniłabym na pewno jest właśnie "delikatne"poszerzenie domu.

A i salon by na tym zyskał :wink:

Tak wygląda moja wnęka pod schodami.

Wyobrażasz sobie tam łazienkę???

http://img205.imageshack.us/img205/4583/dsc09070g.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak się skałda, że moja działka jest bardzo wąska. Jej szerokość wynosi dokładnie 19m więc, nie mogę poszerzyć domu nawet o jeden centymetr bo inaczej stracę okna na bocznej elewacji. Projekt domu Iskierka jest idealnie dopasowany.

Tak jak sama zauważyłaś, kuchnia jest odrobinę za wąska, dlatego szukam tych 50 cm dla niej i znalazłem likwidując łazienkę lecz szukam miejsca dla samej toalety bez natrysku. Jadalnię chcę urządzić między salonem a kuchnią lub w samej kuchni tak, aby salon wizualnie był duży bez dodatkowego stołu, tym bardziej, że chcę wybudować kominek tradycyjny z dodatkowym płaszczem wodnym.

Przejście między kuchnią a salonem powiększam od 2,2 do 2,5 m ( najchętniej zlikwidowałbym tą ścianę całkowicie ale ona jest ścianą nośną ).

Tak wię kombinuję z WC pod schodami lub...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...