Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Cała prawda o piasku kwarcowym - czy warto ?


Recommended Posts

Przecież chyba każdy piasek jest kwarcowy? Dlaczego miałby być szkodliwy? :o

Niestety nie każdy jest kwarcowy. Piaski leśne, kopalniane o dużej zawartości organicznej są w budownictwie nieprzydatne.

 

No tak, ale piasek już nie jest stuprocentowym piaskiem. Stuprocentowy piasek składa się chyba z kwarcu?

 

Piasek to mieszanka minerałów plus zanieczyszczenia o przewadze krzemionki

Kwarcyt to m.in.to czysta krzemionka->piach kwarcowy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 months później...

Mam tynki tradycyjne kończne piaskiem kwarcowym.

 

Niczym to się nie różni od gładzi gipsowej.

Zapraszam na moje oto w linkach

 

A tak poza tym, to piasek kwarcowy jest bardziej obojętny chemicznie od gipsu więc jest zdrowszy.

Pylicy możesz nabawić się czymkolwiek, łącznie z pudrem do nosa, więc bez histerii.

 

A poza tym wszystko jest szkodliwe, jak b dokładnie pogrzebać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I.W. napisał

 

 

Darth napisał:

Czy wiecie gdzie można kupić taki piasek Dzwonie po swoich olsztyńskich hurtowniach i nikt nie wie o co chodzi, nigdy tego piasku nie sprzedawali.

 

Widziałem w leroy merlin w workach 25 kg takich jak zaprawy po bardzo niekorzystnej cenie ale jakby ktoś musiał kupić ....

Ja kupiłam piasek kwarcowy nie w hurtowni, tylko na składzie piachu, kamieni, czarnej ziemi itd. Luzem, na tony - nie w workach. Za tonę tego piachu luzem zapłaciłam 140 zł (+transport) a w workach tona kosztuje 240 zł. Dlatego w workach można kupić na wykończenie, kiedy niewiele zabraknie .

 

pozdrawiam

justa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I.W. napisał

 

 

Darth napisał:

Czy wiecie gdzie można kupić taki piasek Dzwonie po swoich olsztyńskich hurtowniach i nikt nie wie o co chodzi, nigdy tego piasku nie sprzedawali.

 

Widziałem w leroy merlin w workach 25 kg takich jak zaprawy po bardzo niekorzystnej cenie ale jakby ktoś musiał kupić ....

Ja kupiłam piasek kwarcowy nie w hurtowni, tylko na składzie piachu, kamieni, czarnej ziemi itd. Luzem, na tony - nie w workach. Za tonę tego piachu luzem zapłaciłam 140 zł (+transport) a w workach tona kosztuje 240 zł. Dlatego w workach można kupić na wykończenie, kiedy niewiele zabraknie .

 

pozdrawiam

justa

 

:o :o :o :o :o :o :o

Ja płaciłem 60zł/tona na składzie t na kopalni będzie jeszcze taniej

może otworzymy jakiś interes :D ?????????????????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo podobaja mi sie tynki wykonczone piaskiem kwarcowym (sa wg mnie duzo ladniejsze od gladzi gipsowej) czy moglibyście mi podpowiedzieć jakie jest zuzycie tego piasku na 1 m2 sciany? Jak policzyc sobie ile go potrzeba do robienia tynkow? I czy wykonczenie tynkow c-w tym piaskiem jest w cenie tynkowania czy wykonawcy licza sobie extra kasę tak jak przy gladziach?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo podobaja mi sie tynki wykonczone piaskiem kwarcowym (sa wg mnie duzo ladniejsze od gladzi gipsowej) czy moglibyście mi podpowiedzieć jakie jest zuzycie tego piasku na 1 m2 sciany? Jak policzyc sobie ile go potrzeba do robienia tynkow? I czy wykonczenie tynkow c-w tym piaskiem jest w cenie tynkowania czy wykonawcy licza sobie extra kasę tak jak przy gladziach?

 

Filcówka to tak mniej więcej 2 zł do metra , przynajmniej tak u mnie wołali 12zł tynki z filcowaniem 14

Koniec końców poszło bez filcowania za to piach kwarc do betoniary i jest pięknie.Trochę bluźnili ,że ciężko rzucać i że nie chce się urabiać ale pomarudzili i przestali a tynki są śliczne :D :D :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...