Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

KOSA SPALINOWA - jaki model wybrać? Opinie, modele


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 553
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

My mamy od 4 lat Stila i uwazam ze, jest super. Na początku kosilismy 14 arow nieuzytkow, teraz mamy trwaniczki i domek ale nadal kosimy skarpy i row.

Model taki za 1500 zl. Dokupilismy noz stalowy bo karczowalismy maliny.

Ale warto bylo, to zakup na lata.Spisuje sie swietmie, polecam kazdemu.

Muffi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też mam STIHL-a co prawda tylko 45 ale używam wyłącznie jako podkaszarki więc wystarcza. Nie sprawia problemów spisuje się dobrze. Wcześniej miałem kupione "z oszczędności" jakieś g... firmy hommelite. Kupiłem bo tańsze było choć wcale nie całkiem tanie. myślałem że jak tylko do podkaszania zakamarków i niezbyt wielkiej skarpy to wystarczy. okazało się że to wyrzucone pieniądze. Raz źle zaprojektowana głowica przy ciut wyższej trawie ciągle się owijała zielskiem (Stihl jakoś się nie owija) a dwa pod koniec pierwszego sezonu zaczęła się psuć i po kilku naprawach w połowie drugiego sezonu padła definitywnie.

20 arów nieużytków to spore wyzwanie dla kosy więc chińszczyzna za 500-600 zł to wyrzucanie pieniędzy w błoto.

Teraz z tego co widzę kosy potaniały więc powinno dać kupić się coś przyzwoitego od 1000-1200 zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...

Witam.

Plecam SOLO 130 - 1495 zł. Długo szukałem kosy spalinowej i przejrzałem mnóstwo ofert na internecie. W końcu zdecydowałem się na SOLO, choć troszkę słabszy model.

Podaje stronę. Tam też można ściągnąć pełny cennik.

http://www.solo.krakow.pl/index1.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też szukałem i kupiłem Husqvarne 333R - 2,2 KM. W chwili obecnej jest ona w promocji 1699 do końca czerwca (normalnie ok 2 tys). Wachałem się pomiędzy nią a Stigą - Stihl za drogi. Proponowano mi Stigę 44 Pro za 1600 - 2,5 KM, ale nie zdecydowałem się ponieważ:

1. Do serwisu mam 20 km dalej

2. Jest ona o 2 kg cięższa - ponad 8 kg w stosunku do 6 husqvarny

3. Zdaje się że jest to dość stary model na zachodzie go nie oferują

4. Husqvarna to jednak sprawdzona firma na naszym rynku.

2-konna Stiga to model 40 w internecie znajdziesz ją za ok 1450 pln ale sprzedawca odradził mi ją ze względu na cieńszy drązek 26mm w stosunku do 28 mm i przy wycinaniu większych krzewów drzewek ma to znaczenie.

uważam iż dokonałem jedynego słusznego wyboru :D :D :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Plecam SOLO 130 - 1495 zł. Długo szukałem kosy spalinowej i przejrzałem mnóstwo ofert na internecie. W końcu zdecydowałem się na SOLO, choć troszkę słabszy model.

Podaje stronę. Tam też można ściągnąć pełny cennik.

http://www.solo.krakow.pl/index1.html

 

W tej cenie kupiłem dwa dni temu stihla FS-85. Co prawda 1.3KM, ale nie zauważyłem braku mocy mimo koszenia metrowych chaszczy. Kosiłem tylko żyłką (około 20 arów).

 

P.S. W podanym przez Ciebie linku w cenie 1495zł jest tylko model 129 (130 nie ma w ogóle).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak przygladajac sie ekipom od koszenia to uzywaja Husqvarne lub Stihla z przewaga tego drugiego i innych razej nie kiedys jak cialem drzewa u dla jednego goscia ktory zajmuje si epielegnacja ogrodow to twierdzil ze jezeli chodzi o pilarki to w sumie nie ma znaczenia ktora firma ( z tych dwoch powyzej a przy niezbyt czestym uzyciu mowil ze warto jeszcze sie zastanowic nad pilarka Solo) to zalezy od uzytkowinika ktora mu bardziej lezy w rece natomiast jezeli chodzi o kosy spalinowe to zdecydowanie poleca Stihla. Co do wybrania modelu to wszystko zalezy jakie powierzchnie wchodza w gre i co bedzie koszone ta kosa (przy wiekszych powierzchniach i trudniejszych warunkach pracy ja bym nie kupowal troche tanszej kosy bo taka drozsza na pewno duzlej pochodzi i bedzie mniej awaryjna)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W przypadku mniejmarkowych trzeba dobrze sprawdzić dostępność w przyszłości ostrzętu. Ja lubię Husqvrnę i mimo tego, że pilarka jest już prawie pełnoletnia a kosa ma coś około 8-9 lat nie mam problemu z dokupieniem czegokolwiek. Ostatnio do kosy sokupiłem nową końcówkę na żyłkę gdyż pewne elementy w starej się wyrobiły. Żadnych problemów. Osobiście jesnak od żyłki wolę tarczę z nożami - nie strzępi, lepiej radzi sobie z twardszym zielskiem i nie pryska tak na nogi papką z trawy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście jesnak od żyłki wolę tarczę z nożami - nie strzępi, lepiej radzi sobie z twardszym zielskiem i nie pryska tak na nogi papką z trawy.

 

Ba, ale do tego trzeba mieć w miarę równą powierzchnie :( Ja nieraz wyrżnąłem głowicą z żyłką w kopiec schowany pod trawą i boję się pomyśleć, co by było, gdybym miał założoną tarczę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście jesnak od żyłki wolę tarczę z nożami - nie strzępi, lepiej radzi sobie z twardszym zielskiem i nie pryska tak na nogi papką z trawy.

 

Ba, ale do tego trzeba mieć w miarę równą powierzchnie :( Ja nieraz wyrżnąłem głowicą z żyłką w kopiec schowany pod trawą i boję się pomyśleć, co by było, gdybym miał założoną tarczę...

 

Nic by się nie stało. Tercze są wykonane ze stosunkowo miękkiej stali właśnie po to by przy uderzeniu w kamień nie pękłą i nie doszło do nieszczęścia = co najwyżej się wyszczerbi. Do tego trzeba pamiętać o zakłądaniu odpowiednich osłon - u mnie inna jest do żyłki inna do noża.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście jesnak od żyłki wolę tarczę z nożami - nie strzępi, lepiej radzi sobie z twardszym zielskiem i nie pryska tak na nogi papką z trawy.

 

Ba, ale do tego trzeba mieć w miarę równą powierzchnie :( Ja nieraz wyrżnąłem głowicą z żyłką w kopiec schowany pod trawą i boję się pomyśleć, co by było, gdybym miał założoną tarczę...

 

Nic by się nie stało. Tercze są wykonane ze stosunkowo miękkiej stali właśnie po to by przy uderzeniu w kamień nie pękłą i nie doszło do nieszczęścia = co najwyżej się wyszczerbi. Do tego trzeba pamiętać o zakłądaniu odpowiednich osłon - u mnie inna jest do żyłki inna do noża.

Łożyska tego bardzo nie lubią :cry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Długo wyszukiwałam w necie różnych informacji i opinii nt kos spalinowych. Przypadkiem trafiłam na b. ciekawe forum - dotyczšce maszyn i urzšdzeń ogrodniczych oraz problemów z nimi zwišzanych - prowadzone przez profesjonalistów (oto adres dla zainteresowanych dot. wštku o kosach spalinowych: http://www.fis.com.pl/forum.php?page=&cmd=show&id=1411&category=1).

Wybrałam kosę japońskš Kawasaki 2kM. Jak się sprawdzi? - myœlę, że opiszę wkrótce :)

Kosy Stihl sš troszkę przereklamowane i w zwišzku z tym dużo droższe od innych firmowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...