Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Rekuperator "tymi ręcami" robiony


adam_mk

Recommended Posts

Witam. Uważnie czytam wasze forum i jestem pod pełnym wrażeniem, również lubię sobie trochę podłubać. Mam pytanie odnośnie tych wentylatorów " R3G 220 AD 11-02:" po ile sobie za nie krzyczą? i czy ewentualnie mógłbym się jeszcze przyłączyć do zakupu?

Pozdrawiam

Mabram

 

W sprawie wentyli zgłoś się na priv do robdk , z tego co sie orientuję powinno coś sie znaleźć.

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

witam,

dopisuję się do listy potencjalnych zainteresowanych:

robdk - 2 szt. + 2 kierownice

panel - 2 szt. + 2 kierownice (inlet ringi)

GL35 - 2 szt. + 2 kierownice

Jahani - 2 szt. + 2 kierownice

dar_ko - 2 szt. + 2 kierownice

art_boss - 2 szt. + 2 kierownice

suj - 2 szt. + 2 kierownice

Roman - 2szt. + 2 kierownice

detom - 2szt. + 2 kierownice

elcorro -2szt. + 2 kierownice

fileminion 2 szt + 2 kierownice

jablo - 2szt. + 2 kierownice

zlotook - 2 szt. + 2 kierownice

Mr_Mabram - 2szt. + 2 kierownice

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam,

dopisuję się do listy potencjalnych zainteresowanych:

robdk - 2 szt. + 2 kierownice

panel - 2 szt. + 2 kierownice (inlet ringi)

GL35 - 2 szt. + 2 kierownice

Jahani - 2 szt. + 2 kierownice

dar_ko - 2 szt. + 2 kierownice

art_boss - 2 szt. + 2 kierownice

suj - 2 szt. + 2 kierownice

Roman - 2szt. + 2 kierownice

detom - 2szt. + 2 kierownice

elcorro -2szt. + 2 kierownice

fileminion 2 szt + 2 kierownice

jablo - 2szt. + 2 kierownice

zlotook - 2 szt. + 2 kierownice

Mr_Mabram - 2szt. + 2 kierownice

 

Witam ponownie.

Ze względu na trudności z identyfikowaniem użytkowników i ich maili proszę o pisanie tytułów maili w schemacie WENTYLATORY/(twój nick).

Korespondencję z zainteresowanymi prowadzę za pomocą poczty email

 

UWAGA WAŻNE!!!

 

Proszę osoby które jeszcze nie wpłaciły przelewów o kontakt ze mną przed wpłatą. Nastąpiła zmiana ceny ze względu na moją pomyłkę w wycenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

W dniu wczorajszym dokonałem przelewu całości kwoty za Wentylatory na konto dostawcy. Z tego też względu zamykam listę.

Do dnia dzisiejszego jeszcze nie mam wszystkich przelewów od zainteresowanych więc musiałem pokryć część z własnych funduszy.

Mając na uwadze, że nie mam żadnej prowizji z tej transakcji a musiałem wyłożyć własne środki proszę o dobrowolne datki ;).

Podkreślam, że DOBROWOLNE i bez określenia kwoty ;).

 

Lista zamknięta:

 

robdk - 2 szt. + 2 kierownice

panel - 2 szt. + 2 kierownice (inlet ringi)

GL35 - 2 szt. + 2 kierownice

Jahani - 2 szt. + 2 kierownice

dar_ko - 2 szt. + 2 kierownice

art_boss - 2 szt. + 2 kierownice

suj - 2 szt. + 2 kierownice

Roman - 2szt. + 2 kierownice

detom - 2szt. + 2 kierownice

elcorro -2szt. + 2 kierownice

fileminion 2 szt + 2 kierownice

jablo - 2szt. + 2 kierownice

zlotook - 2 szt. + 2 kierownice

Mr_Mabram - 2szt. + 2 kierownice

 

Gdyby jakieś chętne osoby z poza listy się znalazły to proszę o kontakt na priv.

Na dzień dzisiejszy mam 1 kpl. wolny (2 wentylatory + 2 inlet ringi).

Z racji braku kilku przelewów może się okazać, że ktoś zrezygnował więc może być coś więcej. Ale to będzie wiadomo dopiero po wysyłce.

 

EDIT:

 

UWAGA!!!

 

W dniu dzisiejszym jest szykowana spedycja wentylatorów do mnie.

Wszystkim którzy mają wpłaconą całość będę wysyłał paczki w jak najszybszym terminie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Dzięki za info - tyle, że te wszystkie włókniny mają tylko 6-12mm grubości, a u mnie jest przewidziana 20-30 mm i aktualnie jest 20 mm (rozstaw prowadnic) - chyba pozostanie mi dać je podwójnie :-?

 

Albo zrobię taki myk, że złożę ze sobą EU5 i EU9 (12+4 mm) ?

 

Napiszę krótko - do dupy ten sprzedawca !

 

Dobrze, że na początek wziąłem tylko trochę ( zwykłej EU2), która wg opisu miała mieć 8 +-2 mm.

Nie dość, że wysłali mi zamówiony kawałek około 20 dni po wpłaceniu pieniędzy to przyszła włóknina o grubości 4 mm !!!

 

Facet tłumaczył się, że wyjechał, a grubość podaje taką jak deklaruje producent - słowem rżnie głupa.

Grubszych nie ma, więc dałem sobie z nim spokój.

 

Znalazłem za to właściwe włókniny grube na 22 mm i próbuję zamówić kawałek - jak wszystko będzie ok to podam Wam gdzie i po ile są dostępne - jak nie będzie ok też napiszę :wink:

 

Podpowiem Wam, że takie włókniny są stosowane w kabinach lakierniczych jako maty sufitowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Dzięki za info - tyle, że te wszystkie włókniny mają tylko 6-12mm grubości, a u mnie jest przewidziana 20-30 mm i aktualnie jest 20 mm (rozstaw prowadnic) - chyba pozostanie mi dać je podwójnie :-?

 

Albo zrobię taki myk, że złożę ze sobą EU5 i EU9 (12+4 mm) ?

 

Napiszę krótko - do dupy ten sprzedawca !

 

Dobrze, że na początek wziąłem tylko trochę ( zwykłej EU2), która wg opisu miała mieć 8 +-2 mm.

Nie dość, że wysłali mi zamówiony kawałek około 20 dni po wpłaceniu pieniędzy to przyszła włóknina o grubości 4 mm !!!

 

Facet tłumaczył się, że wyjechał, a grubość podaje taką jak deklaruje producent - słowem rżnie głupa.

Grubszych nie ma, więc dałem sobie z nim spokój.

 

Znalazłem za to właściwe włókniny grube na 22 mm i próbuję zamówić kawałek - jak wszystko będzie ok to podam Wam gdzie i po ile są dostępne - jak nie będzie ok też napiszę :wink:

 

Podpowiem Wam, że takie włókniny są stosowane w kabinach lakierniczych jako maty sufitowe.

 

 

Sorki SUSPENSER, wkleiłem tego linka bo znalazłem na Allegro ale nie kupowałem od nich jeszcze niczego i wygląda,że nie kupie :) Dzięki za ostrzeżenie!

 

Pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Proszę członków grupy którzy nie dokonali dopłaty (+ ew. datek ;) ) aby dokonali płatności, gdyż opóźni to wysyłkę wentylatorów do nich.

 

Brak mi danych do wysyłki od:

@jablo

@fileminion

@Jahani

@art_boss

@detom

 

Proszę wymienionych o uzupełnienie danych na mojego maila.

 

Dziękuję jednemu userowi za datek 30zł który zmniejszył mój deficyt przy tej transakcji. Niestety przygotowanie paczek nie jest za darmo, a cena była wyliczona bardzo na miarę.

Jeśli wymieniony user wyrazi zgodę zostanie publicznie wymieniony.

 

PS

Jak można się domyśleć z info o pakowaniu - wentylatory już są u mnie i wysyłka I partii będzie prawdopodobnie jutro a reszta w poniedziałek. Paczki będą wysyłane Pocztą.

Odbierających proszę o potwierdzenie odebrania paczki drogą mailową.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich "tymi rencami robiących" po długiej nieobecności!

 

Odkręciłem się już z róznymi tematami i wracam do gry ;)

 

Przepraszam wszystkich, którym nie odpowiadałem albo robiłem to z opóźnieniem - byłem naprawde ciężko zakręcony przez ostatnie tygodnie.

 

Prosze o kontakt tez wszystkich, którym do tej pory nie przelałem resztówki z zamówienia - pogubiłem się już trochę.

 

Co do filtracji, to może wrócimy do wspólnego zamówienia beli?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

agraf - ja też znalazłem go w Allegro nawet zanim podawałeś namiar, więn nie ma problemu - potrzebowałem włókniny na już i t ja musiałem go sprawdzić ;-)

 

Ale nie ma tego złego - po dalszych poszukiwaniach dotarłem do firmy profesjonalnie podchodzącej do klienta (nawet tam małego).

 

Po krótkiej korespondencji emailowej błyskawicznie przesłali mi kurierem kawałki przycięte na wymiar z dokładnością co do 1 cm, więc od razu wymieniłem wkłady :D

 

Do tego są atrakcyjni cenowo - zobaczcie sami:

 

"Oto dane dotyczące maty filtracyjnej sufitowej ZW600:

 

wzmocniona z jednej strony siatką poliestrową

skuteczność filtracji: 98%

klasa filtracji: F5 / EU5

cena netto: 32zł/m2

gramatura: 600g/m2

grubość: 22 mm

kolor: biały "

 

Podaję namiar i polecam:

 

Katarzyna Klocek

Specjalista ds. Marketingu i Rozwoju

Tel. 017 745 0 133

Faks 017 745 0 128

Tel. kom. 0 668 667 314

E-mail:

[email protected]

[email protected]

 

WF PZL Zakład Doświadczalny Sp. z o.o.

ul. Fabryczna 4, 39-120 Sędziszów Małopolski

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

EU5 22mm - czy to nie przesada? Jakie to ma opory?

 

Takie są oryginalnie w Nikol - nie wiem jakie ma opory, ale dmucha się przez nią łatwo ;-)

 

Dzięki temu, że są grube są bardzo pojemne i wymieniam je co pół roku - sprawdzałem, że syf jest już niemalże w całym przekroju włókniny, ale jeszcze przez nią nie przechodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wpadłem na pomysł aby zrobić wlot powietrza do rekuperatora z przestrzeni zawartej pomiędzy folią paroprzepuszczalną blachodachówką. Blacha właściwie nigdy nie jest zimna, dach dwuspadowy którego jedna połać jest ukierunkowana na południe. Powstanie coś w rodzaju gigantycznego kolektora powietrznego. Myślicie że jest sens stosowania takiego rozwiązania.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wpadłem na pomysł aby zrobić wlot powietrza do rekuperatora z przestrzeni zawartej pomiędzy folią paroprzepuszczalną blachodachówką. Blacha właściwie nigdy nie jest zimna, dach dwuspadowy którego jedna połać jest ukierunkowana na południe. Powstanie coś w rodzaju gigantycznego kolektora powietrznego. Myślicie że jest sens stosowania takiego rozwiązania.

 

Tak, zwłaszcza latem. Dodatkowo nie pachnie tam kwiatami.

 

pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

danielsq Musiałbyś zrobić dwie czerpnie (letnia, i zimowa) co powiększa koszty. Po drugie w zimie przeważnie na dachu jest śnieg... myślisz go zwalać po każdym opadzie... poza tym jakieś przepustnice, siłowniki, dodatkowe przewody. Skalkuluj, a okaże się, że gra nie warta świeczki.

Jakoś nie schłychać, aby ktoś miał tak zrobione, chociaż każdy wie o tych zyskach cieplnych z dachu ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie tak sobie pomyślałem że takie rozwiązanie niekoniecznie musi podnosić koszty ponieważ rekuperator i tak będzie na strychu, czerpnia musi być umieszczona na ścianie szczytowej więc i tak trzeba ciągnąć od reku do czerpni rurkę. A ja pomyślałem sobie zrobić w szczycie dachu na całej jego długości aż do ścianki szczytowej taki kanał ze styropianu o przekroju trójkąta a w ścianie szczytowej na końcu tego kanału czerpnię ale wpadło mi do głowy zaciągać powietrze z przestrzeni pod ciepłą blachą. Chciałem wkleić styropian pomiędzy krokwie i kanał zamknąć od dołu zaraz pod kleszczami. Nie zaobserwowałem aby tam pojawiały sie jakieś nieprzyjemne zapachy. Śnieg też nigdy nie zalega na całej płaszczyźnie połaci, a dach jest ciemny matowy więc łapie promienie słoneczne i nawet w zimne dni blacha jest ciepła, problem stanowić może jedynie pora nocna kiedy słońca brak.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

..., problem stanowić może jedynie pora nocna kiedy słońca brak.

I tu należałoby np. wykonać drugą czerpnię podłączoną do GWC, dochodzi trójnik i sterowanie

Albo nic nie dokładać i ciągnąć również w nocy mroźne powietrze z dachu. Ale przed rekuperatorem należy dać jakąś nagrzewnicę.

Ale i tak musisz mieć drugą czerpnię, bo skąd będziesz brał powietrze w lecie ... z dachu o temp. 70 st.C ?

 

pozdrawiam

kszew

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czasem sie po prostu nie opłaca kombinowac !?

 

Siur - ale jakie tu kombinacje? Wstawić wlot rury pod dachówki i uszczelnić przejście przez memebranę?

 

Bez przesady. Problemem może być jeno sterowanie - bo tu juz trzeba by pilnować, czy w danym momencie najbardziej opłaca się ciągnąć z GWC, spod dachu czy może "po prostu z powietrza".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...