Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Rekuperator "tymi ręcami" robiony


adam_mk

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Jako że nikt nie podejmuje się organizacji zakupów wentylatorów to trochę sam poszukałem i okazuje się że niedaleko mnie jest przedstawicielstwo EBM i po wstępnej rozmowie telefonicznej udało się ustalić ciekawe rabaty przy zakupie większej ilości :)

Jeśli ktoś jest zainteresowany to proszę się dopisywać do listy

Jak będzie parę osób (sensowne rabaty powyżej 10 sztuk) to podam na PW konkretne ceny na poszczególne modele.

Wprawdzie kurs nie zachęca do zakupów ale śledząc wcześniejsze zakupy to zanim zbierze się odpowiednia liczba osób trochę czasu mija ;) więc zobaczymy co wtedy będzie

 

To ja zaczynam :

 

pioos 2x R3G 175

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jakie siłowniki w przepustnicach stosujecie lub będziecie

ja dziś dostałem od szwagra zestaw rur, trójników i innych ale:

na razie dał mi Belimo BLF230 - ale wyczytałem że:

- jest to jakiś siłownik przeciwpożarowy, ze wskazaniem jak jest otwarty i wogule na wypasie, ale po co mi taki??

- siłownik taki ma sprężynę w środku więc podczas pracy czyli np. otwarcia ciągnie prąd, a ponieważ u nas połowę roku tak, połowę tak (np. GWC) to trochę prądu zeźre to to

a może są takie z pozycją spoczynkową tzn dojedzie i cisza

hę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jakie siłowniki w przepustnicach stosujecie lub będziecie

ja dziś dostałem od szwagra zestaw rur, trójników i innych ale:

na razie dał mi Belimo BLF230 - ale wyczytałem że:

- jest to jakiś siłownik przeciwpożarowy, ze wskazaniem jak jest otwarty i wogule na wypasie, ale po co mi taki??

- siłownik taki ma sprężynę w środku więc podczas pracy czyli np. otwarcia ciągnie prąd, a ponieważ u nas połowę roku tak, połowę tak (np. GWC) to trochę prądu zeźre to to

a może są takie z pozycją spoczynkową tzn dojedzie i cisza

hę?

Od koloru do wyboru -co tylko chcesz.

http://www.distech.pl/dok_techniczna/GLB331.1E

Edytowane przez kkdarch
brak linku
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak na razie zamówienie nie ruszyło o krok. Mi się nie spieszy, więc na razie czekam. Przekonajcie kszew-a do GS25/350 to będzie można zamawiać :-)

 

Ja tez sie nie wychylam, bo póki co mi sie nie pali, montował będę dopiero we wrześniu, ale oczywiście moja przynależność do klingenburgowców stale aktualna ;)

 

pioos mozesz mnie dopisac na R3G 220 - 2 sztuki

pzdr

paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pochwalę się jeszcze trójnikiem, rozdzielaczem bardziej bo trójnik to to nie jest :)

widziałem różne szwagier zaś uraczył mnie takim oto sprzętem

dwie połówki w środku mechanizm połączony i dwie żaluzje

nie wiem czy lepsze to to czy gorsze, mi sie baaardzo podoba :)

 

http://images40.fotosik.pl/289/aeb219900d209b76m.jpg

http://images47.fotosik.pl/293/899a769ffda55b2fm.jpg

 

i ktoś coś wspominał o skrzynkach rozdzielczych - ja taka sobie zarzyczyłem :)

 

http://images44.fotosik.pl/294/edcee455653afbb8m.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro mam już blachę, pomyślałem że kupię przekładki do wymiennika jaki Adam zaprezentował. Przekładki z "chłodnicówki", które można dostać w sklepie fabrycznym Huty Będzin. Otóż ta huta już nie produkuje tego, w ogóle nic nie produkuje, jest w stanie upadłości. W tym sklepiku takich przekładek już nie kupię. Człek mówił coś o rurkach miedzianych jedynie. Pytanko czy wie ktoś gdzie takie można dostać, czy trzeba szukać zamiennika?

Jarek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Mam pytanie do szczęśliwych użytkowników WM a w szczególności do osób wcześniej zamawiających wentylatorki w poprzednich grupach.

Zapewne mało kto jeszcze śledzi ten wątek ale zalezy mi na opinii co do wentyli R3G 225...

Czy ktoś takie ma u siebie i do jakiej kubatury pracują. Zależy mi na opinii jakiegoś użytkownika.;-)

pzdr

Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli mamy następujących chętnych :

 

pioos - R3G 175 - 2 sztuki

p@blo - R3G 220 - 2 sztuki

matematyk - R3G 220 - 2 sztuki + 2 inlet ringi

kszew - R3G 190 - 2 sztuki

 

Zapraszam kolejnych im nas więcej tym taniej !!

 

byłbym zainteresowany dla kumpla R3G133-AE07-02 -2 szt + inlet ringi tylko wcześniej muszę poznać cenę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Mam pytanie do szczęśliwych użytkowników WM a w szczególności do osób wcześniej zamawiających wentylatorki w poprzednich grupach.

Zapewne mało kto jeszcze śledzi ten wątek ale zalezy mi na opinii co do wentyli R3G 225...

Czy ktoś takie ma u siebie i do jakiej kubatury pracują. Zależy mi na opinii jakiegoś użytkownika.;-)

pzdr

Paweł

 

no ja jestem jednym z niewielu posiadaczy tych wentyli, ale niestety jeszcze nie odpaliłem reku, wcześniej olałem bypas, a teraz się główkuje jak go tu dołożyć, ale mam nadzieję niedługo całość odpalić to dam Ci znać. Powiem Ci tylko, że jak odpalałem je na biurku to bałem się dopuścić do pełnych obrotów, bo przeciąg był zajebiaszczy, ale co ciekawe są niesamowicie wyważone moje mają już ciężarki wyważające i nawet nie drgnęły na boki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...