Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Rekuperator "tymi ręcami" robiony


adam_mk

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Witam

 

Dzięki za cennik (w końcu doszedł). Będę trochę niegrzeczny i zapytam: skąd taka cena za R3G220-AD17-02? W poprzednich zamówieniach cena była zbliżona do R3G190 i kształtowała się na poziomie 130EUR netto. Osobiście się dowiadywałem o cenę R3G220 przy zakupie 10 sztuk i podano mi cenę 129,57EUR. Zwracam na to uwagę, bo większość osób chyba chce kupić właśnie ten wentylator, a cena jest istotnym czynnikiem.

 

Przy okazji, skontaktowałem się z przedstawicielem firmy Ziehl-Abegg Polska i oto co otrzymałem:

 

RH19V-6IP.0B.1R nr art. 113246 cena: 107,00 €/szt.

+dysza wlotowa nr art. 00407897 cena: 4,20 €/szt.

 

Podane ceny są cenami netto, loco nasz magazyn w Piasecznie.

 

Płatność następuje w złotówkach wg średniego kursu NBP z dnia wystawienia faktury.

 

Warunki handlowe: przedpłata przelewem przed odbiorem towaru na podstawie faktury proforma.

 

Ogólne warunki dostępne są na naszej stronie.

 

Wentylator i dysza są aktualnie dostępne „od ręki”

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Ja dostałem coś takiego

 

Ceny n/p wentylatorów przedstawiają się następująco:

 

 

 

RH19V-2EP.W6.1R nr art. 113234 cena: 25,00 €/szt.

 

 

 

RH22V-2EP.WA.1R nr art. 113235 cena: 33,00 €/szt.

 

 

 

RH19L-2EP.W6.1R nr art. 113035 cena: 28,00 €/szt.

 

 

 

RH22L-2EP.WA.1R nr art. 113036 cena: 41,00 €/szt.

 

 

 

Są to ceny netto dla Pana, loco nasz magazyn w Piasecznie.

 

 

Co prawda nie jest to wersja Pro wentylatorów ale mimo wszystko coś podejrzanie tanio.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Ja dostałem coś takiego

 

Ceny n/p wentylatorów przedstawiają się następująco:

 

 

 

RH19V-2EP.W6.1R nr art. 113234 cena: 25,00 €/szt.

 

 

 

RH22V-2EP.WA.1R nr art. 113235 cena: 33,00 €/szt.

 

 

 

RH19L-2EP.W6.1R nr art. 113035 cena: 28,00 €/szt.

 

 

 

RH22L-2EP.WA.1R nr art. 113036 cena: 41,00 €/szt.

 

 

 

Są to ceny netto dla Pana, loco nasz magazyn w Piasecznie.

 

 

Co prawda nie jest to wersja Pro wentylatorów ale mimo wszystko coś podejrzanie tanio.

 

Nic w tym dziwnego. To nie są wersje elektronicznie-komutowane tylko zwykłe wentylatory na prąd zmienny. Będziesz jeszcze potrzebował jakiegoś sterowanika który poda odpowiednie napięcie ~1-230V i z odpowiedni wejściem (0-10V lub PWM).

 

Zobacz na link: http://www.ziehl-abegg.com/pl/download-1737.html

 

pozdrawiam,

Andrzej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic w tym dziwnego. To nie są wersje elektronicznie-komutowane tylko zwykłe wentylatory na prąd zmienny. Będziesz jeszcze potrzebował jakiegoś sterowanika który poda odpowiednie napięcie ~1-230V i z odpowiedni wejściem (0-10V lub PWM).

 

Zobacz na link: http://www.ziehl-abegg.com/pl/download-1737.html

 

pozdrawiam,

Andrzej

 

Rzeczywiście teraz widzę, że patrzyłem w nieodpowiedni katalog.

Zwykłe silniki stąd i ta cena.

Faktycznie w tym przypadku bez dodatkowego sterowania się nie obejdzie a dodawanie jakiegoś trafa albo falownika mija się z celem.

Lepiej dołożyć trochę kasy i mieć problem z głowy a i oszczędności dużo większe.

Pytanie tylko ile w końcu kosztują te z elektroniką bo jak cena jest zbliżona do EBM to gra nie warta świeczki i lepiej postawić na EBM.

Ma ktoś jeszcze jakąś informacje na temat cen tych modeli?

Dokładnie mam na myśli RH19V i RH22V.

Wysłałem zapytanie i czekam ale jakoś się doczekać nie mogę.

Edytowane przez _marmic_
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mamy 20 więc czas decydować jak widzę część zamawiających zainteresowana była ebm 220 jak jednak napisał Pioos

"R3G 220 AD 11-02 158,20 Brak na magazynie w Warszawie. Minimalne zamówienie 10 szt.Termin realizacji 10-12 tygodni."

No ja aż tyle nie mogę czekać pytanie tylko czy brać mocno droższy EBM 225 czy zejść do poziomu 190-tek.

ok500m3 (200m2 z poddaszem użytkowym) wentylowanej powierzchni 6 wiewów i 6 wywiewów wszystkie kanały poprowadzone osobno bez trojników i skrzynek rozprężnych przewodami spiro fi125

reku klingenburger 45 lub twórczość własna na wzór adama jeśli nie stworzy się grupa zakupowa, do tego gwc wodne1.

Pytanie brzmi czy 190 pociągną czy lepiej przewymiarować i dać 225 (tyko ta różnica w cenie trochę sporawa).

Może nie ja jeden mam ten dylemat.

CO o tym myślicie

Z góry dziękuję za podpowiedzi

pozdrawiam

Edytowane przez krybka20
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich

Jeszcze raz zaatakowałem sprawę cen dla ludzi z forum i okazało się ze udało się uzyskać identyczne ceny co we wcześniejszych zamówieniach !!

Szczegóły każdy dostaje na PW

 

UWAGA !!!

 

Jeszcze raz proszę aby wszyscy zainteresowali napisali najlepiej na prywatnego maila (podaje w wiadomości z cennikiem) w celu potwierdzenia oferty

Tym razem czas jest istotny i daje na to każdemu tydzień. !!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WITAM.

Ciężko przeczesać to forum bo takie trochę obszerne.

Szukam wskazówek jak zaprojektować dystrybucję powietrza ( nawiew i wywiew z pomieszczeń) ?

proszę o informację gdzie był poruszany ten istotny temat .

 

 

Tutaj:

http://forum.muratordom.pl/showthread.php?75360-Wentylacja-mechaniczna-czy-kto%C5%9B-sam-policzy%C5%82

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...