Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Rekuperator "tymi ręcami" robiony


adam_mk

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

a byłeś na stronie producenta? tam wszystko znajdziesz.

 

link do programu: http://heatexselect.heatex.com/

 

Widzę, że jest nowa wersja 5.0. Ja korzystałem z poprzednich 4.9.2 i 4.9.3 tam standardowo było zablokowane korzystanie z danych do wymienników przeciwprądowych.

Aby to odblokować trzeba skontaktować się z producentem i prześlą kod. Nie wiem jak jest w nowej wersji.

Edytowane przez tomx_krk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a byłeś na stronie producenta? tam wszystko znajdziesz.

 

link do programu: http://heatexselect.heatex.com/

 

Widzę, że jest nowa wersja 5.0. Ja korzystałem z poprzednich 4.9.2 i 4.9.3 tam standardowo było zablokowane korzystanie z danych do wymienników przeciwprądowych.

Aby to odblokować trzeba skontaktować się z producentem i prześlą kod. Nie wiem jak jest w nowej wersji.

 

tak wcześniej byłem na tej stronie, ale myślałem żeby mieć taki program bez korzystanie ze strony WWW no i nie widzę tam przeciwprądowców

Edytowane przez montixe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie ma przeciwprądowców bo są defaultowo zablokowane w programie - są jedynie krzyżowe i obrotowe.

Musisz skontaktować się z firmą i prześlą Ci kod odblokowujący do programu i wtedy pojawią się przeciwprądowe.

 

Jak chcesz program z netu to nic prostszego - wyguglaj Heatex Select 4.9.3 download i pojawi się kilka miejsc skąd można zassać ale i tak musisz się skontaktować z firmą o kod odblokowujący dla przeciwprądowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wygugla, wyguglaj ....... wcześniej już guglałem, ale zawsze przekierowuje na stronę HATEXa ..... myślałem ze ktoś ma instalkę na kompie i może po prostu podesłać. Ale jeśli to jakiś problem, to zrobię ten register na stronie Hatexa.... skoro i tak potrzebny jest kod.

 

edit:

Znalazłem na ruskiej stronie. Na nich zawsze można liczyć :D

Edytowane przez montixe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Źle to narysowałeś. Prądy powinny iść przez wymiennik przeciwnie względem siebie, a skropliny płynąć w kierunku przeciwnym niż wlot zimnego powietrza. Pomijając fizykę to można to wytłumaczyć sobie tak "na chłopski rozum". Przy takim układzie i dość wydajnym wymienniku masz szansę na wlocie do pomieszczeń uzyskać taką temperaturę jak na wylocie(w rzeczywistości troszeczkę niższą). Przy takim układzie jaki rysujesz nie masz szans na wysoką temp. bo To ciepłe powietrze na dzień dobry pokaźnie schładzasz zimnym. Jeśli to zrobisz dobrze i podłączysz potem jeszcze GWC to będzie to działać tylko lepiej.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...