Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Rekuperator "tymi ręcami" robiony


adam_mk

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Pierwszy jest poprawny. Oczywiście czerwony to wywiew a niebieski to nawiew. Na drugim woda spływa przez mroźną część i po drodze zamarza.
no właśnie, skąd taka różnica, że w 1 nie będzie tak zamarzać? Mam u siebie 2 rozwiązanie. W zimie wymiennik ulegał oblodzeniu, myślałem że to normalne, rozmrażałem go cyklicznie przy użyciu sterownika (nawiew wyłączony na jakiś tam czas aby wywiewane ciepłe powietrze rozmroziło wymiennik). Możesz to wyjaśnić?

 

to cena spoko, a dużą masz kubaturę domu? i jak procentowo wygląda wymiana? musi być bardzo dobra jak piszesz że "sprawuje się super"

Kubatura około 500m3. Mam czujniki temperatury w skrzynce wymiennika, sprawność samego wymiennika oscyluje 85-95%

 

trochę nie jasno jak dla mnie, i co ma za zadanie ten filtr?

oj zdziwiłbyś się jak się brudzi szybko, sam nie wiem skąd, chyba kurz , filtr chroni wymiennik

Edytowane przez kulca
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

trochę nie jasno jak dla mnie, i co ma za zadanie ten filtr?

 

no jak to co? a jak anemostat wciągnie muchę czy jakis kurz czy pył.. jak nie dasz filtra od strony wlotu do rekuperatora powietrza wyciąganego to taka mucha w wentylu sie lekko "uszkodzi" a reszta poleci w wymiennik..

czyli najprosciej - filtry powinny być tam gdzie reku ssie a nie dmucha, zaraz przy rurze wlotowej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No bo woda spływa po mroźnej stronie wymiennika i zamarza, jak dasz odwrotnie to woda spływa po ciepłej stronie wymiennika. Woda płynie grawitacyjnie.

Co do filtra i muchy, hmmm, czy aby taka siateczka nie wystarczy? Dodatkowy filtr to dodatkowa moc potrzebna do przepchania powietrza.

 

po pierwsze to siateczkę masz na WLOCIE do rekuperatora od ZEWNĄTRZ - od czerpni/GWC.. siateczka nie wystarczy na kurz i pyłki..

po drugie od strony WYCIĄGÓW domowych (w kuchni, WC itp.) siateczek na anemostatach przecież nie masz.. i o tym pisałem.. filtry powinny być na obu WLOTACH powietrza do rekuperatora..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No bo woda spływa po mroźnej stronie wymiennika i zamarza, jak dasz odwrotnie to woda spływa po ciepłej stronie wymiennika. Woda płynie grawitacyjnie.

Co do filtra i muchy, hmmm, czy aby taka siateczka nie wystarczy? Dodatkowy filtr to dodatkowa moc potrzebna do przepchania powietrza.

Nie rozumiem, woda kondensuje się tam gdzie ciepłe zużyte powietrze, czyli w ciepłych kanałach. Spływa więc zawsze po stronie ciepłej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...