Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Rekuperator "tymi ręcami" robiony


adam_mk

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

U mnie do zasilania dv6224 służy uniwersalny zasilacz do laptopów (taki co ma wiele końcówek do wyboru), regulacja 12-24V stopniowana ale spełnia swoje zadanie, cena zasilacza na allegro z wysyłką 26zł.

 

romano78 ma zasilacz buforowy, czyli z możliwością podłączenia baterii podtrzymujących pracę wentylatorów przy zaniku zasilania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zabralem się za demontaz mojego reku.

Oto efekt dzisiejszej pracy - dwie skrzyneczki do filtrów z obudowy z reku (pvc-xps-pvc).

Jeszcze dekle do nich dorobie i siatke do trzymania filtra.

Obudowa do wymiennika po niedzieli cdn..

estetyczne te skrzynki bardzo.

sam ciales formatki?

ile kosztuje mniejwiecej 1m2 takiego materialu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

estetyczne te skrzynki bardzo.

sam ciales formatki?

ile kosztuje mniejwiecej 1m2 takiego materialu?

Formatki sam pociąłem ale nie powiem ci ile kosztował materiał bo parę ładnych lat temu już kupowałem i nie pamiętam po prostu ale nie jest on za tani. Teraz znalazłem w necie to chyba coś koło 77zł 1m2.

Kleiłem je na klej montażowy SOUDAL T-REX ale jeszcze nie mogę nić powiedzieć o wytrzymałości bo za świerze wszystko. Mama nadzieję że będzie trzymać.

Edytowane przez Mr_Mabram
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zabralem się za demontaz mojego reku.

Oto efekt dzisiejszej pracy - dwie skrzyneczki do filtrów z obudowy z reku (pvc-xps-pvc).

Jeszcze dekle do nich dorobie i siatke do trzymania filtra.

Obudowa do wymiennika po niedzieli cdn..

A czemu demontowałeś obudowe z reku?

Ja ma zamówienie jeszcze na dwa rekuperatory od 2 osób z rodziny i chyba tego materiału użyje troche drogo wychodzi ale dla kogoś to pasuje zrobic ładnie i estetycznie ,nie widac dokładnie na zdjęciu czy ścinałeś rogi pod kontem 45stopni?

I jaką grubośc masz tych płyt ja myśle ze 2cm to spokojnie wystarczy.

Edytowane przez romano78
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czemu demontowałeś obudowe z reku?

Ja ma zamówienie jeszcze na dwa rekuperatory od 2 osób z rodziny i chyba tego materiału użyje troche drogo wychodzi ale dla kogoś to pasuje zrobic ładnie i estetycznie ,nie widac dokładnie na zdjęciu czy ścinałeś rogi pod kontem 45stopni?

I jaką grubośc masz tych płyt ja myśle ze 2cm to spokojnie wystarczy.

 

Krawędzie ciałem pod kontem 45st. Płyta jest 24mm. Sztywnosc konstrukcji była bardzo dobra.

Zdemontowalem obudowę bo chciałem nieco podnieść sprawnosc bo coś od paru miesięcy jakoś marnie było u mnie.

Wymiennik obracam w układzie Tihellmana w jak kolega Barth3z. wentyle też przenoszę na zewnątrz, robie z nich turbiny, filtry też na zewnątrz bo chce podłączyć nagrzewnica chłodnice gwc.

Edytowane przez Mr_Mabram
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciales pilarka czy jakims nozem?

 

Szczerze ci powiem, że ciąłem wyrzynarką przy prowadnicy ale podejrzewam, że pilarką tez ładnie utniesz.

Krawędzie 45st. nacinałem nożykiem do tapet przy prowadnicy ale łatwo nie jest. Przejedziesz nożykiem parę razy przy czymś prostym a potem wysuwasz ostrze tylko trochę i chwytasz go w garść jak byś chciał coś rozpruć i ładnie idzie przeciąć PCV po wcześniej naciętej lekko linii.

 

Poniżej zdjęcie wentyli gotowych do włożenia w obudowy i w obudowach.

Powiem wam że wentylatory mimo filtrów były ładnie zasyfione, czszególnie ten wyciągowy aż obrośnięty wilgocią i pleśnią.

Będę musiał częściej zmieniać filtr przynajmniej raz w miesiącu albo zamienić na filtry EU4 bo obecnie mam chyba włókninę EU3

Obudowy z wentylami nie są lekkie, będę musiał chyba zrobić jakieś podparcia żeby nie wyskoczyły z rury spiro ;)

WP_20160229_003.jpg

WP_20160301_002.jpg

WP_20160301_001.jpg

Edytowane przez Mr_Mabram
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mr_Mabram, dlaczego zdecydowałeś się na turbiny zamiast klasycznych skrzynek wentylatorów? Jakie są zalety i wady tego rozwiązania?

 

Konkretnie to nie podam ci mocnego argumentu dlaczego tak a nie inaczej. Uważam ze troche lepiej i efektywniej wykorzystam potencjał tych wentylatorów.

Chciałem cos zmienić w moim reku, zrobić je bardziej "kompaktowych wymiarów i chce dolozyc chlodnice do GGWC dlatego tez osobne skrzynki do filtrów.

Zależało mi tez na by-passie ale takim z "grubej rury"w pełni automatycznym a moja obudowa mi to uniemozliwiala troche i do niego tez robię mala skrzynka w kształcie trójkąta z klapa i kroccami fi 200.

Chciałem tez podnieść sprawność wymiennika bo cos ostatnio bylo nie tak juz dłuższy czas

Materiału mi starczyło ze starej obudowy, dokupilem tylko te redukcje, trojnik i pare kroccow przylaczeniowych.

Może jutro wrzucę foty jak obudowalem wymiennik.

Edytowane przez Mr_Mabram
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze ci powiem, że ciąłem wyrzynarką przy prowadnicy ale podejrzewam, że pilarką tez ładnie utniesz.

Krawędzie 45st. nacinałem nożykiem do tapet przy prowadnicy ale łatwo nie jest. Przejedziesz nożykiem parę razy przy czymś prostym a potem wysuwasz ostrze tylko trochę i chwytasz go w garść jak byś chciał coś rozpruć i ładnie idzie przeciąć PCV po wcześniej naciętej lekko linii.

 

Poniżej zdjęcie wentyli gotowych do włożenia w obudowy i w obudowach.

Powiem wam że wentylatory mimo filtrów były ładnie zasyfione, czszególnie ten wyciągowy aż obrośnięty wilgocią i pleśnią.

Będę musiał częściej zmieniać filtr przynajmniej raz w miesiącu albo zamienić na filtry EU4 bo obecnie mam chyba włókninę EU3

Obudowy z wentylami nie są lekkie, będę musiał chyba zrobić jakieś podparcia żeby nie wyskoczyły z rury spiro ;)

 

Te redukcje to z jakiego fi na jakie ? Mi z obliczeń wyszło z 500 mm na 200mm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...