Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Rekuperator "tymi ręcami" robiony


adam_mk

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Tego nie mam czym sprawdzić.

 

to trzeba by zmierzyc, chociaz najprostszym anemometrem, bo obstawiam na 100% ze uklad nie chodzi jako zrownowazony i dlatego masz takie wysokie sprawnosci. uprzedzajac tych co zaczna polecac wklejanie foli w oknach- to nie jest skuteczna metoda bo birze pod uwage nieszczelnosci budynku a nie tylko to co idzie przez wymiennik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie powinno. Nawiewasz suche powietrze o małej pojemności cieplnej, a wyrzucasz wilgotne, dużą ilością bardzo bogatej w ciepło wody. Dlatego też nawet reku o 100% sprawności temperaturowej będzie miał dużo niższą sprawność rzeczywistą, czyli entalpiczną - uwzględniającą energię zawartą w wilgoci.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy wentylatory ebm papst 6224n wyrobia na reku dla domu 300 m3?

Wentylatory o których piszesz są fajne ale mają niskie sprężanie przy w miarę sensownym przepływie (m3/h) Zależy jakie masz opory w instalacji itd, jaki wymiennik, filtry.

 

Zapytaj tego gościa czy oferta jest jeszcze aktualna. Ma bdb cenę i jest EC a to zupełnie inna liga.

https://www.olx.pl/oferta/wentylator-ebm-papst-ec-k3g190-rg19-01-ebmpapst-CID619-IDimMZw.html

 

Chciałbym jeszcze dodać że zakupiłem te wentylatory od niego i potrafią zrobić niezłe tornado. Przy ponad połowie mocy zasysanie powietrza jest tak silne ze wentylatory unoszą się do góry. Trzeba uważać i je trzymać w czasie testów.

Edytowane przez hudy14777
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wentylatory o których piszesz są fajne ale mają niskie sprężanie przy w miarę sensownym przepływie (m3/h) Zależy jakie masz opory w instalacji itd, jaki wymiennik, filtry.

 

Zapytaj tego gościa czy oferta jest jeszcze aktualna. Ma bdb cenę i jest EC a to zupełnie inna liga.

https://www.olx.pl/oferta/wentylator-ebm-papst-ec-k3g190-rg19-01-ebmpapst-CID619-IDimMZw.html

 

Chciałbym jeszcze dodać że zakupiłem te wentylatory od niego i potrafią zrobić niezłe tornado. Przy ponad połowie mocy zasysanie powietrza jest tak silne ze wentylatory unoszą się do góry. Trzeba uważać i je trzymać w czasie testów.

 

podpytam, ale bardziej z ciekawosci bo 4 krotnie "wyzsza polka"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich.

Własnymi ręcami to powinno być tanio, a dobijają mnie ceny tych wentylatorów EBM. A nie zadziałała by wersja mega oszczędnościowa?:

Wentylator

Regulacja obrotów

Mam mieszkanie 54m2 co daje 140m3 i większej wydajności nie potrzebuję. Polećcie jakiś wymiennik na ten metraż. Czy taka wersja ekonomiczna zadziała?

Pozdrawiam.

Edytowane przez Tom1000k
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A gdzie w mieszkaniu chcesz umieścić reku? Wydajność wentylatorów jest ok ale obawiam się że będą głośne. Parę postów wyżej pisałem z użytkownikiem o wentylatorach dc. 24v. Są tańsze bo kosztują 100zl za sztukę a powinny chodzić ciszej. Wymiennik jakiś najmniejszy od klingenburga. GS16 mają obecnie najnowszy model i przy okazji najmniejszy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te z linka są po cztery stówy ;]. Te moje nie są takie głośne, a na pół gwizdka w ogóle ich nie słychać i ciągną tylko kilkanaście wat. Jak będą na strychu za rekuperatorem i elastycznymi rurami to nie będzie ich słychać w ogóle. Ten wymiennik klinngeburga jest aluminiowy czy z jakiegoś plastiku?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...