Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Rekuperator "tymi ręcami" robiony


adam_mk

Recommended Posts

Kolego idaredy2017

 

300Pa wydaję mi się że trochę za mało weź pod uwagę reku instalację plus filtry które naprawdę przydławią system lepiej ten spręż przewymiarować i nie mieć problemów ja przynajmniej tak zrobię popatrz na ten wentyl https://pl.rs-online.com/web/p/dmuchawy/9209206/

 

spręż w tym przypadku jest powyżej 600Pa i to powinno wystarczyć głównie bym się tym parametrem zajmował w wyborze wentyla no i oczywiście mocą ten ma 100W nie jest to tak dużo do zaakceptowania tylko wentyle DC mogą ci to zapewnić wysoka proporcja jak moc do sprężu oczywiście twój wybór :wiggle:

 

PaxSeries RER190TD_001.pngSeries RER190TD_001.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Spokojnie wystarczy do mojej instalacji. Liczyłem kiedyś i wychodziło mi poniżej 300Pa dla 300m^3 (wymiennik GS35/300 100Pa@300m^3). Te wentyle tak jak pisałem są jeszcze z zapasem bo dają prawie 400Pa przy 300m^3. Z obserwacji wpisów na forum wnioskuje, że reku większość czasu i tak będzie śmigał na 100 - 150m^3 więc zapasu jest sporo.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak wygląda sprawa zasilania przy wentylach 24W? Totalnie nie mój temat. Tu jest schemat http://docs-europe.electrocomponents.com/webdocs/14e4/0900766b814e42b8.pdf Wiem że robimy to na potencjometrze i zasilaczu 24 ale jak to połączyć?

 

TomekKisiel wentyle bardzo mi się podobają tylko ta cena 1 626,65 zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja powiem tak: bym uważał. Zwróćcie uwagę na to, że ten wentylator RER190 osiąga większy spręż i przepływ przy podobnej konstrukcji a dodatkowo jest mniejszy. R1G225 ma 225mm a RER 190. Skąd zatem większa moc? Zwróćcie uwagę na speed oraz sound presure level. 3900rpm kontra 2700rpm oraz 79dB kontra 67dB. Sound presure level jest przedstawiony w skali logarytmicznej co oznacza, że wzrost o każde 3dB oznacza zwiększenie hałasu dwukrotnie. Dla mnie to dyskwalifikacja - rekuperator ma być nie słyszalny (przynajmniej taki jest plan :) Edytowane przez idaredy2017
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zwykly styropian 10 lub osb jest o tyle lepsze ze na pierwszy sezon na probe mozna zrobic i nie ma kosztow. po roku bedzie wiadomo czy to ma tak zostac czy trzeba cos poprawic i wowczas zrobie nowy z xps docelowo...tak to chyba rozwiaze

To się nie uda, prowizorka zostanie na zawsze :) Przynajmniej ja tak mam. Xps nie jest taki drogi wystarczą 3 płyty.

 

Panowie co z wentylatorami???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zwykly styropian 10 lub osb jest o tyle lepsze ze na pierwszy sezon na probe mozna zrobic i nie ma kosztow. po roku bedzie wiadomo czy to ma tak zostac czy trzeba cos poprawic i wowczas zrobie nowy z xps docelowo...tak to chyba rozwiaze

 

Ale po co eksperymentowac i co niby ma nie wyjść jak robić to od razu dobrze albo Styrodur albo gotowe płyty z blachą lub pcv po obu stronach trochę droższe ale ja teraz tak bym zrobił i w narożniki jakieś kątowniki bo uszczelniacz poliuretanowy w narożnikach wewnętrznych odszedł miejscami od pvc bo to najgorszy materiał do klejenia gładki i śliski

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

reku.jpg

dobra plan ze styropianem nie wypalil. kiepsko sie to klei i nie tnie tak idealnie. jutro jade po XPS

jest tylko z frezem ale jakos to przelkne.

powiedzcie mi, kleic to bede mniej wiecej jak na rysunku. wentylatory mam na zewnatrz wiec robie tylko puche na wymiennik.

jaki wymiar tej przegrodki (zaznaczonej na czerwono ) zrobic?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...
Jaki wymiennik wybrać?

Dom to parter + poddasze.

Około 300m3 kubatury.

Z klingenburga dają mi do wyboru kilka modeli:

GS 25/440

GS 30/400

GS 35/440

4 osoby, wentylatory EBM z past, te które były dostępne na allegro 2 czy 3 lata temu po 9zł.

Nie pamiętam oznaczenia. Sprawdzę później.

 

Dla takiej kubatury brał bym 25/400 większego nie warto bo wg programu doboru będzie za mały przepływ w wymienniku. Ja taki zamówiłem 5 grudnia wysyłka 9 stycznia. Kubaturę mam delikatnie większa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...