Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Rekuperator "tymi ręcami" robiony


adam_mk

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Witam wszystkich zainteresowanych zakupem wymienników klingenburg.

Zgodnie z obietnicą dostalem ofertę i faktycznie rabat jest symboliczny.

dla wymiennika gs45 (dane na stronie producenta)

cena wyjściowa 404e

6-10szt 378e :-?

11... 340e :D

 

Ja i tak zamawiam 2 jeżeli są chętni to dobre i troche rabatu szczególnie ze kurs niekorzystny. Jezeli są zainteresowani to prosze pisać na mail. prześle ofertę którą otrzymalem.

 

 

Depi jak tam nasze wentylatory?

 

Rozmawialem z kolega handlowcem z Balexu i robią plyty jakie pasowaly by nam na obudowy ale jest to specjalna produkcja dla jakiejś firmy z branży chlodniczej. Przestawiają maszyny raz w roku specjalnie dla nich :-?

Ma podrążyć temat :D

Pozdrawiam Michal

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam identyczne wentylatory, nawet kosztowały podobnie, kupiłem je z obawą że osiowe nie poradzą sobie z sprężem, wszędzie zalecają promieniowe, ale po podłączeniu okazało się że działają z wymiennikiem Siwickiego przyzwoicie

 

nawet regulator napięcia z tej aukcji u mnie identyczny

 

A jak zachowują się przy regulacji napięcia? EBM-y jako silniki prądu stałego dają się fajnie regulować, a tutaj? Cena jest dość dobra i są tak z 2 razy bardziej ciche niż EBM-y. Może pomyślę o tym ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam identyczne wentylatory, nawet kosztowały podobnie, kupiłem je z obawą że osiowe nie poradzą sobie z sprężem, wszędzie zalecają promieniowe, ale po podłączeniu okazało się że działają z wymiennikiem Siwickiego przyzwoicie

 

nawet regulator napięcia z tej aukcji u mnie identyczny

 

A jak zachowują się przy regulacji napięcia? EBM-y jako silniki prądu stałego dają się fajnie regulować, a tutaj? Cena jest dość dobra i są tak z 2 razy bardziej ciche niż EBM-y. Może pomyślę o tym ?

 

Też mnie to ciekawi bo to buczenie to chyba decybeli nie tworzy :D

 

Gość ma też takie dospela z wiekszym sprężem http://www.allegro.pl/item512167290_wentylator_kanal_dospel_wk150_pcv_510m3_h_fra_vat.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zwolnijcie ten wentylator jakim ściemniaczem... :lol:

 

I nie opowiadajcie, że Wy głusi z natury i urodzenia i że nie przeszkadza...

Adam M.

 

Co do sterowania to zgoda nie jest tak dobre jak przy pradzie stałym ale i tak byłby bardziej cichy od Twoich EBM-ów :D Wątpliwości są bo nie wiadomo czy spręż bedzie wystarczajacy. Przy wymienniku krzyzowym na pewno tak przy przeciwprądowym siwickiego nie wiem :D

 

np taki ile ma dB ??? http://www.allegro.pl/item517602187_wentylator_kanalowy_dil_200_max_910_m3_h_f_ra_vat.html

 

dospel montuje w swoich centralach chyba takie http://www.allegro.pl/item523050441_wentylator_kanalowy_dospel_wk150_500m3_h_f_ra_vat.html lepszy spręż ale prawie dwa razy głośniejsze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"ale i tak byłby bardziej cichy od Twoich EBM-ów"

 

Stoisz przy napędzie, w którym siedzą 2 EBMy i pracują ustawione tak, jak trzeba.

 

Pytanie do iwestora:

Działa to czy nie?

 

Namysł... Nasłuch...

:o :o

NIE WIEM!

Zdejmujemy pokrywę - kręcą się!

 

Rozumiem, że masz jeszcze lepiej?

:o :o :o :o :o

Jak Ty to robisz? Dasz lekcję?!

Adam M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzie by ich nie dać i jak by ich nie kręcić - nie słychać ich!

Naprawdę!

Ostro podkręcone powodują świst powietrza.

Ale to dlatego, że na łopatach zdrowo przekracza te 5m/sek.

Każdy wentylator to ma.

Niektóre jeszcze warczą, buczą, zgrzytają....

Adam M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

można je tez podłączyć z opcja 2 biegów wyłącznikiem krzyżowym popularnie zwanym schodowym bez potencjometru, pierwszy bieg to ok 60% mocy
Łącznik schodowy różni się od łącznika krzyżowego.

Tu masz przykład zastosowania obu typów :

http://obrazki.elektroda.net/50_1203546129.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Publikuję wstępna listę spoleczną na wymienniki klingenburg.

 

Ja .............x 2

Marek T..... x 2

Rafal K....... x 1

Marcin O......x1

Manieq........x1

 

Wychodzi że jest 7 sztuk. Jeżeli jest ktoś jeszcze zainteresowany to

!!!!!!!!!ZAPRASZAMY!!!!!!!!!!!!

 

Ceny i warunki kilka postów niżej.

Pozdr.

Michal

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Się na forum spytam bo pewnie większość interesuje:

A jak z dystrybucją tych wymienników - wyślą na kilka adresów czy do jednej osoby ta później lista wysyłkowa? ...

 

Jeszcze tego nie dyskutowalem. Kwestia jednej rozmowy telefonicznej.

 

Mogą przyjść do mnie. Jestem z Pionek/k Radomia wiec Ty i Depi jesteście w zasięgu 100-120km. Mogę je nawet odebrać i wam rozwieść po pokryciu kosztów paliwa. Musieli byśmy się tylko ustawic na jeden dzień abym mógl objechać wszystkich.

Jeżeli nie można nadać na kuriera.

 

Ile czasu chcecie czekać na więcej chętnych.Mnie się nie "pali" więc

może uda się zebrać zamówienie na 11 szt.

Jestem otwarty na wszelkie propozycje i w razie potrzeby mogę się dostosować do większości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Publikuję wstępna listę spoleczną na wymienniki klingenburg.

 

Ja .............x 2

Marek T..... x 2

Rafal K....... x 1

Marcin O......x1

Manieq........x1

 

Witam

Chetnie się dołącze do zamówienia chociaz mam nadal watpliwości czy Heatex duo nie bedzie lepszym rozwiązaniem tzn. Napewno tańszym.

 

Tak wogóle to jestem tu nowy. Nosze się z zamiarem budowy własnego Reku

Mam przed sobą mase obliczeń i mam nadzieje że pomozecie mi w tym bo nie ukrywam w niektórych sprawach jestem zielony A żeby w miare dostosowac sie do waszego zamówienia musze na szybko coś wymyślec ;)

 

Wg programu doboru wymiennika klinderbur potrezbował bym GS 18

Wg Heatexa potrzeboiwał bym 200x200x180

A teraz podam do czego to ma być.

Małe mieszkanko na poddaszu około 50 m2, 3 osoby, 2 pokoje przedpokuj, kuchnia ślepa, łazienka ślepa. DOcelowo mam zmienić w łazience piec na zamknieta komorę spalania, ale w kuchni i łazience ma pozostać wentylacja grawitacyjna, (takie wymogi) Wiec musze założyc nadcisnienie. Wg moich szybkuich wyliczeń poitrzebuję około 150m3/h (jezeli trezba było by mnie to lepiej)

Myślę że mój pomysł na obudowę troche zrewolucjionuje ten watek co do tego zagadnienia ponieważ wymyśliłem ze obudową będzie chłodziarka (taka zwykła lodówka bez zamrazalinika) Kupiona na złomie za grosze, ma dobrą izolacje. Do mojego reku kupię taką mała uszkodzoną chłodziarke dorobie zatrzaski na drzwiach porobię odpowiednie przegrody i bedzie jak znalazł Przy dobrych wiatrach nawet odwodnienie będzie orginalne.

Mój dylemat to wentylatory.

Potrzebuje wposmniane nadcisnienie

odległosci kanałów od reku do anemostatów będa małe

raczej zamontuje nagrzewnice wodną.

i chce sterowac tymi wentyalrtorami

 

Wiec z tego co piszecie to EBM,

A jak miało by zastosowanie kanałowy http://TD-160/100 firmy Vent ma dwa biegi wiec jeden mógly chodzic na 180m3 a 2 wentylator na 160m3 i podłaczone do jednego regulatora (tylko podobno bedzie buczało) bo tak maja takie regulatory Gadałem z kolesiem z Vent-V mówił że bartosz zaopatrujke się w wentylki Vent pod nazwą "Vent"

 

Prosze was pomóżcie mi w doborze wymiennika miedzy tymi dwoma firmami

Oraz bardzo wazny temat dla mnie to te wentylatory.

 

reansumując jeżeli reku własnej roboty ma mi wyjść około 2000z ł to czy nie lepiej kupić dospela economic 120 ??

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę że mój pomysł na obudowę troche zrewolucjionuje ten watek co do tego zagadnienia ponieważ wymyśliłem ze obudową będzie chłodziarka...

 

Eee tam zrewolucjonuje - o obudowie z lodówki pisałem pareset postów wcześniej...;)

Decyzje o wymienniku musisz podjąć sam, proponuje przeczytać cały wątek od początku, nie ma tego aż tak dużo.

 

Pozdrowienia

Darek M

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...