Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Rekuperator "tymi ręcami" robiony


adam_mk

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Piotr, a jaki jest koszt przesyłki i to w kilka miejsc??

 

Towar wysyłają kurierem. Koszt przesyłki krajowej to jakieś 60-70 zł (przesyłka do 30 kg). Zamówienie może być na kilka adresów dostawy. Taśmę mogą przesłać w kręgu lub pociętą na arkusze (np. 120cm długości) :)

Sumaryczna ilość zamówionej taśmy nie może być mniejsza niż 100 kg.

Pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jaki masz patent na zrobienie TEGO?

Tan. z czego przekładki, itd.

 

Patent jest wyraźnie opisany i obfotografowany w tym wątku.

Przekładki z chłodnicówki 17x3,5x0,25. Gość w sklepie fabrycznym huty Będzin podał mi aktualną cenę: 49,50 zł netto :( i przelicznik metrów na kilogramy: 0,084 m/kg. Powyżej 500,- zł brutto dają 2% rabatu. Przykładowo: 200m -> 16,8kg -> 815,- netto / 994,- brutto po rabacie. Sporo.

Aha, rurki mają długość 90,5 cm. Pasują idealnie do wymiennika o wymiarach płyt 30 x 120 cm. :)

 

To jak, manieq, piszesz się na taśmę?

 

Pozdr

 

hmm jakoś tak na szybko nie mogę znaleźć, sie wątek rozrósł, :roll:

Ciekawa propozycja, dam znać niebawem ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dobre to to i za normalną kaskę to się piszę

chodzi mi o tego pur-a

 

a jeśli chodzi o wymienniki to racja - żeśmy się ociągnęli, i temat jakoś zapadł

 

sam się zastanawiam na co się zdecydować

ełro drogie, tu blaszki proponują - trza przeliczyć - kasę i siłę własnego zaparcia :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za ile jeszcze nie wiem. Ile - ile trzeba, jak sądzę. Przynajmniej źródło nic nie wspominało o ograniczeniach ilościowych.

 

jwbrzezinski O jakie parametry Ci chodzi? U? Policz sobie dla pianki, bo PCW to możesz w tym pominąć.

 

piotrmw Raczej o całe płyty, choć zapewne jakieś wstępne docięcie jest możliwe (na mniejsze kawałki).

 

Płyta jest ładna i sztywne, ale wkręty raczej nie chca w tym siedzieć. Trzeba raczej zrobić stelaż z profili i do tego przyłapać te płyty. Jak się ładnie zrobi, to efekt może być całkiem profi. Już przemyśliwuję, jaki zrobię sobie szablon z logo na reku:

 

"Depi 1?" "RekuDep"? "DepiVent"?

 

:lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sam się zastanawiam na co się zdecydować

ełro drogie, tu blaszki proponują - trza przeliczyć - kasę i siłę własnego zaparcia :D

 

Jak już pisałem - ja wymiennika raczej nie skręcę sam, więc w blaszki mnie nie liczcie. Ze swej strony jednak proszę, żebyście się powoli decydowali, bo ja bym już zamawiał.

 

Właśnie - zapomniałem Ci napisać, ale skoro mi się przypomniało, to może walnę tutaj.

 

Rozmawialiśmy z kolegą mańkiem nt. sterowania tym ustrojstwem. Ja mam taki pomysł, żeby może udać się (najlepiej też grupowo) do jednego z wytwórców pół-garażowych sterowników, których kilku jest obecnych choćby na allegro. Mają know-how i doświadczenie i po drobnych przeróbkach ich produkty mogłyby służyć jako "yntelygencja" naszych wyrobów. Np. taki AdaRex ( http://www.adarex.com.pl) z mojej wsi - robią różne regulatory temperatury, w tym róźnicowe. Może coś nam sklecą za tanią kase?

 

PS. Czy ktoś ze szczęśliwych posiadaczy wentyli już zrobił dla nich budki? Ja właśnie przystępuje do klecenia testowej wersji, więc doświadczenia i fotsy będą mile widziane. Podobnie jak podłączenia - czym np. sterujecie? Potencjometrem czy PWM? Jak dokładnie to zrobiliście?

 

Dawać jakieś info - to forum, a nie tylko portal grupowych zakupów! ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piotrze,

a ja się zapiszę na blachę - trochę dłubaniny i będzie piękne reku, model "Adam_mk 2009" maid in garaż Rembertów :wink:

Wezmę 25 kg, czyli jak wyliczyłeś ok 81 arkuszy. Może zdecyduje się ktoś jeszcze z okolic Warszawy, to możemy połączyć transport - zawsze to parę zł taniej :wink:

 

Jacek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak zrobisz drugi dla mnie to mogę się dopisać :)

 

Mam jeszcze jedną propozycję - może się ktoś zrzuci ze mną na bele maty filtracyjnej? Całość kosztuje 700 PLN w hurtowni u mnie (pewnie można gdzieś dorwać taniej) i ma 30m2, czyli parę filtrów można z tego wykroić :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piotrze,

a ja się zapiszę na blachę - trochę dłubaniny i będzie piękne reku, model "Adam_mk 2009" maid in garaż Rembertów :wink:

Wezmę 25 kg, czyli jak wyliczyłeś ok 81 arkuszy.

 

No to mamy 50 kg zagospodarowane. :) Zapraszam następnych śmiałków. Jeszcze dwie osoby i puszczamy zamówienie.

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...