Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Rekuperator "tymi ręcami" robiony


adam_mk

Recommended Posts

A mogę prosić, żeby nie robić zamieszania? Mówię tu do hiperaktywnego woykra, który wszędzie musi sam zadzwonić i sprawdzić, czy sam nie da rady lepiej.

 

Jesli się komuś nie podoba, to niech nie zamawia wspólnie, ale nie lubię jak wychodzę na debila przed ludzmi. Ja następnej grupy już nie organizuję, więć będziesz mógł się wykazać, tylko nie mieszaj w tym, co już załatwione.

 

R3G220 jest tańszy o 6 EUR z groszami: 102 vs. 108 EUR netto.

 

@wszyscy: Sorry, że na chwilę zniknąłem, ale czasem ja tez mam coś do roboty :)

 

Oczywiście w wymiennikach się potwierdzam i czekam na konto do wpłaty.

 

Co do wentylatorowej, to myślę, że należy sprawę zamknąć. Poprzednio płaciłem sam z góry, ale z powodu wielkości zamówienia obawiam się, że muszę wszystkich poprosić o wpłaty. Reszta warunków taka, jak na wymienniki.

 

Jako, że EBM ma siedzibę w Wawie, to myślę, że pojadę ktoregoś dnia i odbiorę cały furę i będę rozsyłał/rozdawał. Chyba, że któryś z kolegów stołecznych ma ochotę się ze mną przejechać na Żerań :)

 

 

I uwaga natury ogólnej - chyba totalnie popsuliśmy wątek. Należało założyć oddzielny temat "zamówieniowy". Ten powinien służyć kwestiom technicznym. Czy dałoby się przenieść te posty do nowego wątku, czy za dużo roboty?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

A mogę prosić, żeby nie robić zamieszania? Mówię tu do hiperaktywnego woykra, który wszędzie musi sam zadzwonić i sprawdzić, czy sam nie da rady lepiej.

 

Jesli się komuś nie podoba, to niech nie zamawia wspólnie, ale nie lubię jak wychodzę na debila przed ludzmi. Ja następnej grupy już nie organizuję, więć będziesz mógł się wykazać, tylko nie mieszaj w tym, co już załatwione.

 

R3G220 jest tańszy o 6 EUR z groszami: 102 vs. 108 EUR netto.

 

@wszyscy: Sorry, że na chwilę zniknąłem, ale czasem ja tez mam coś do roboty :)

 

Oczywiście w wymiennikach się potwierdzam i czekam na konto do wpłaty.

 

Co do wentylatorowej, to myślę, że należy sprawę zamknąć. Poprzednio płaciłem sam z góry, ale z powodu wielkości zamówienia obawiam się, że muszę wszystkich poprosić o wpłaty. Reszta warunków taka, jak na wymienniki.

 

Jako, że EBM ma siedzibę w Wawie, to myślę, że pojadę ktoregoś dnia i odbiorę cały furę i będę rozsyłał/rozdawał. Chyba, że któryś z kolegów stołecznych ma ochotę się ze mną przejechać na Żerań :)

 

 

I uwaga natury ogólnej - chyba totalnie popsuliśmy wątek. Należało założyć oddzielny temat "zamówieniowy". Ten powinien służyć kwestiom technicznym. Czy dałoby się przenieść te posty do nowego wątku, czy za dużo roboty?

 

Popieram aby zamykać grupę wentylatorów i finalizować zakupy.

 

Podaj jeszcze dokładną cenę ringów i jaki kurs euro przyjąc do zapłaty.

 

Myślę że należałoby przyjąć jakąś dyscyplinę zamykania grupy i terminu wpłat.

 

Np. ogłaszamy termin zamknięcia i dajemy tydzien na wpłaty.

 

Jak znam życie gdy przyjdzie do spraw finansowych ktoś sie wykruszy. Ale może się mylę.

 

Myslę że wątku nie posulismy, przecież sprawa dotyczy zakupu elementów do rekuperatora tymi recami robionego.

Gdy kupi materiały bedziemy pisać kto co i jak montuje oraz jak sie sprawdzją nasze rekuperatory.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako, że EBM ma siedzibę w Wawie, to myślę, że pojadę ktoregoś dnia i odbiorę cały furę i będę rozsyłał/rozdawał. Chyba, że któryś z kolegów stołecznych ma ochotę się ze mną przejechać na Żerań :)

 

Depi, a w której części Stolycy mieszkasz?? Jak masz po drodze Rembertów i będziesz jechać w godzinach popołudniowych to mogę jechać, wezmę szuflę i pomogę ładować :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zupelności zgodzę się z przedmówcą Jarkiem. W końcu kompletowanie "gratów" to też istotna wskazówka dla przyszlych konstruktorów.

 

Ze swojej strony mogę zapewnić o przedstawianiu na forum postępu prac nad moim reku.

 

Aby nie zaśmiecać wątku będę informowal o otrzymaniu wplat na priv.

 

Michal

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oto oficjalna i zamknięta już lista. Więcej zgłoszeń nie przyjmujemy. Postaram się dzisiaj wszystkim przysłać numer konta. Na wpłaty czekam tydzień.

 

Kwestię przesyłki chyba rozwiążemy później - kosztuje to ok. 40 zł za kurierską. Chyba, ze ktoś chce już z góry zapłacić.

 

PavvelB - 2x R3G 190 AB0702 lub 2x R3G 220 AD1102

jwbrzezinski - 2x R3G 220 AD 11-02 + ringi

mario_k - 2 x R3G 220 AD 11-02 + ringi

dzabij - 2x R3G 220 AD 11-02

Amorphis - 2x R3G 220 AD 11-02 + inlet ringi

tomkat - 2x R3G 220 AD1102 + ringi

Sali - 2x R3G 225 + ringi

jarek-forum - 2x R3G 220 AD 11-02 + ringi

michal wdowski 2x R3G 220 AD 11-02 +ringi

andry 2x R3G 220 AD 11-02 + ringi

boguśpl 2x R3G 190 AB0702 lub 2x R3G 220 AD1102

mrq 4x R3G 220 AD 11-02 + ringi

agraf 2x R3G 220 AD 11-02 + ringi

Pitt 1x R3G 220 AD 11-02 + 1x R3G 220 AD 17-02 + 1x R3G 225 AE11-02 + ringi

woykr 2x R3G 190 +ringi

rkforum 1x R3G 220 AD 11-02 + ring

 

 

Xavieer 2x R3G 220 AD 11-02 + ringi

brachol 2x R3G 220 AD 11-02 + ringi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK, ringi dla dzabija. Proszę też, bo dopiero to zauważyłem, o decyzję tych, którzy się wahali co do wyboru.

 

Już nie pamiętam, z kim rozmawiałem, czy przewymiarowanie nie będzie szkodliwe. Oto odpowiedź z EBM (myślę, że innych też to zainteresuje):

 

Wentylatory mogą pracować w pełnym zakresie możliwych obrotów, redukcja obrotów nie wpływa niekorzystnie na ich wydajność, trwałość itp.

Nie ma różnicy w eksploatacji wentylatora przy wariantach PWM/0-10V

 

To chyba ostatecznie rozstrzyga kwestię "190 czy 220" :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mogę prosić, żeby nie robić zamieszania? Mówię tu do hiperaktywnego woykra, który wszędzie musi sam zadzwonić i sprawdzić, czy sam nie da rady lepiej.

 

No nie było pana.... A ja generalnie jestem hiperaktywnym człowiekiem lubię wiedzieć co i jak Mysle ze kazdy chce wiedziec ale nie wszystkim sie chce dowiedziec.....

ps: r3g 190 w jakiej jest cenie bo jeżeli w podobnej co 220 to wole 220

 

ciekawe jak wszyscy juz dostana graty do skadania jak tu bedzie wrzało od informacji z placu boju, zdjec itd idt

 

i czekam na nr konta

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mialem pisać na priv ale weszlo dziś dwie wplaty więc pozwalam zamieścić sobie na forum.

 

 

Oficjalna lista na wymienniki

 

Gs 45

michalwdowski x2 (450) - zaplacone

PavvelB x1 (450mm) - zaplacone

Depi x1 (może być 450mm)

dzabij x1 preferowany 450 mm - zaplacone

jarek-forum x1 450 mm - zaplacone

andry x1 450mm - zaplacone

agraf x1 450 mm - zaplacone

mrq x2 400mm lub 450 mm

Pitt x1 450 mm - zaplacone

Sali x1 450mm

 

GS 25

cybzolw x1 350 mm - zaplacone

 

Czekamy na Depiego, Mrq i Sali

 

Pozdrawiam Michal

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaram się dzisiaj wszystkim przysłać numer konta. Na wpłaty czekam tydzień. Kwestię przesyłki chyba rozwiążemy później - kosztuje to ok. 40 zł za kurierską. Chyba, ze ktoś chce już z góry zapłacić.

Nie dostałem danych do wpłaty i sumy za całość ;(

Wpłacam całość z góry, najpóźniej po weekendzie.

Dziękuję serdecznie, też z góry ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam małe pytanie jako przerywnik w oczekiwaniu na „graty”

 

Jak macie rozwiązaną kwestie wyciągu z okapu kuchennego i wyciągu powietrza z samej kuchni?

 

Ja wyprowadziłem dwa wyciągi niezależnie z kuchni (oddzielnie okap i reszta powierzchni) i wprowadziłem na strych. Tam mogę je połączyć razem i wprowadzić do rekuperatora.

 

Natomiast słyszałem opinie że powietrze z okapu jest brudne i trzeb je niezależnym kanałem wyrzucić na zewnątrz.

 

Jak wykonane są wasze instalacje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie tak samo - pochłaniacz w okapie i powietrze z powrotem trafia do obiegu, ale tu już na nie czeka wywiew fi150 :)

znaczy się co?

dasz rurkę od normalnego okapu z nawiewem z powrotem do kuchni? i obok będzie anemostat wyciągowy?

A nie boisz sie efektu mokrej smugi na suficie?

 

Czy coś źle zrozumiałem - opiszcie tak dokładnie łopatologicznie jak to realizujecie..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dasz rurkę od normalnego okapu z nawiewem z powrotem do kuchni? i obok będzie anemostat wyciągowy?

A nie boisz sie efektu mokrej smugi na suficie?

 

Nie rurkę. Po prostu okap zasysa powietrze znad palników i wypluwa je pod sufitem po przefiltorwaniu.

 

O smudze nie myślałem szczerze mówiąc. Jak się pojawi, to ją zamaluję :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...