Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Jakie rachunki za ogrzewanie na gazie plynnym... BUTLĄ????


Recommended Posts

Murator D09A

Butla 2700 ltr napełniona w sierpniu 2005 do 80% (więcej BP nie chce lać ;), po 1,78 zł brutto za litr. Aktualny (maj 2006) poziom napełnienia to 5% - sam jestem zdziwiony, że przy takiej zimie nie było dotankowywania.

Wychodzi 3600 zł za gaz do CO (listopad-kwiecień) i CWU (cały rok) plus roczna dzierżawa butli 366 zł brutto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsza zima. POw. ogrz. ok.170m2. Ściana trójwarstwowa> ceramika i 12cm styropianu. Ciepła woda oszczędnie. Piec kondensacyjny. Paliwo> propan.

Pierwsze tankowanie w pazdzietniku (83% BP), następne w lutym 1000l. Koszt całkowity ok.6000zl.

Choroba, a ja to piwo wożę w aucie... ;-).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

W moim przypadku:

dom ok 120 m2, ogrzewany od 3 lat, , ściany z pianobetonu + 15 cm styropianu, strych ocieplony 25 cm wełny

utrzymujję temp. 20,5 / 18 st C

tankowanie propanem 2 czerwca 2005 (1750 ltr za 3031 PLN) - umowa z Gaspolem

obecnie stan napełnienia zbiornika ok 18 % (sam jestem zaskoczony, nie mam kominka ani innego żródła ciepła !! - mimo to rozważam możliwość zamiany propanu na GZ)

piec z zamkniętą komorą spalania CO + CWU

kosztów dzierżawy nie mam (kaucja zwrotna)

 

Pozdrawiam

Maciek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dane D09A masz tutaj: http://www.projekty.murator.pl/projekt?IdProjektu=26

 

W moim przypadku parametry ogrzewania to:

- kocioł jednofunkcyjny z zasobnikiem i zamkniętą komorą spalania

- podłogówka na ok 80m2 parteru

- grzejniki w sypialni, łazienkach (dodatkowe) i na poddaszu (całym)

- 12 cm wełny na ścianach zewnętrznych

- 25 cm wełny na poddaszu

- 9 punktów poboru ciepłej wody (plus oczywiście cyrkulacja)

- utrzymywana temperatura w pomieszczeniach 20-18 st C (dzień-noc)

 

W tym roku praktycznie nie korzystałem z kominka (kupione drewno nie nadawało się do palenia - takie było mokre)

 

Śmiem twierdzić, że daje to w sumie całkiem niezły komfort ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ciekawe jak to bedzie przy 260m2 :/

Mam świadomość, że propan to jedno z najdroższych żródeł energii (niestety :( ). Gdy się na niego decydowałem, nie miałem wielkich możliwości wyboru. Ponieważ gdzieś w perspektywie były szanse na GZ więc wybrałem propan. Kotłownia na węgiel nie wchodziła w grę ... bo po prostu nie mam odpowiedniego pomieszczenia, taki jest projekt :( (teraz pewno wybrałbym inny).

Inną sprawą jest to, że jestem mile zaskoczony iż koszty "ciepła" dla mojego domu (CO+CWU) w ciągu całego roku są w granicy 3 tys. PLN.

 

Za kilka dni rozpoczynam rozbudowę domu (projekt 2-etapowy) i następnej zimy już pewno tak dobrze nie będzie :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsza zima. POw. ogrz. ok.170m2. Ściana trójwarstwowa> ceramika i 12cm styropianu. Ciepła woda oszczędnie. Piec kondensacyjny. Paliwo> propan.

Pierwsze tankowanie w pazdzietniku (83% BP), następne w lutym 1000l. Koszt całkowity ok.6000zl.

Choroba, a ja to piwo wożę w aucie... ;-).

Pierwsze dwa tygodnie czerwca mam wolne to mozna oproznic ten bagaznik. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsza zima. POw. ogrz. ok.170m2. Ściana trójwarstwowa> ceramika i 12cm styropianu. Ciepła woda oszczędnie. Piec kondensacyjny. Paliwo> propan.

Pierwsze tankowanie w pazdzietniku (83% BP), następne w lutym 1000l. Koszt całkowity ok.6000zl.

Choroba, a ja to piwo wożę w aucie... ;-).

Pierwsze dwa tygodnie czerwca mam wolne to mozna oproznic ten bagaznik. :wink:

Ok zaraz po dniu dziecka?Wpadnę...albo może lepiej zajadę świadomie... 8) eee... postaram się boć to sezon w pełni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...