Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

ARCHI-PROJEKT - opinie o pracowni projektowej


Recommended Posts

Gość It****
Czy robiliście adaptacje + zmiany w archi-projekt czy może u kogoś innego w Lublinie? Namiary na kogoś w Lublinie w razie czego mile widziane. Dzięki z góry....

 

Cześć- my kupujemy APS 147; Zmian w nim sporo, ale dopytywaliśmy Archi-Projekt czy robią to oni. Oto jaką dostaliśmy od nich odpowiedź:

 

 

"Zmiany adaptacyjne wykonać może tylko projektant adaptujący czyli ten, który przygotowuje dokumentację do pozwolenia na budowę.

My sprzedajemy projekty w wersji katalogowej i czasami wykonujemy rysunki zamienne, ale zakres zmian zaproponowany przez Panią jest stosunkowo duży, więc myślę że szczegóły łatwiej będzie Pani uzgodnić ze swoim projektantem niż z nami na odległość. "

 

Jestem z Gdańska, więc zmiany i adaptacje robi nam miejscowy projektant. Co do samego Archi-Projekt to mam o nich b.dobre zdanie. Odpisują na emaile, dosłali też rysunki tech. rzutów, i to 2 razy, bo zmienialiśmy projekt. I to było jeszcze zanim zdecydowaliśmy się kupić projekt.

pozdro :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
  • Odpowiedzi 351
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Cześć Edyta

Witam w klubie oczarowanych APS 121. W jakim rejonie Polski miałaś okazje widzieć domek w realu? Nam do tej pory nie udało się zlokalizować takiego w rozsądnej odległości. Również planujemy start na wiosnę, :o , choć obecnie przeżywamy chwile zastanowienia czy rzeczywiście cudo to nie jest troszkę zbyt wielkie. Z jakich rejonów jesteście?

Pozdr

 

Witaj Pago :)

 

Również i ja uległam urokowi APS 121 i - mimo ze przejrzałam mnóstwo projektów - nic innego nie mogę dla siebie znaleźć. Szukam "aps-owców" zaczynających budowę na wiosnę lub juz posiadających ten domek z nadzieją na szeroką dyskusję i wymianę doświadczeń i spostrzeżen. Jestem z Wrocławia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

:p Witam. Oj dawno mnie tu nie było,ale to nie znaczy że nic się nie działo w temacie budowy APS 71.Otóż działo sie dużo-wszystko jest w dzienniku.

Dzieki forum nawiązałam też kontakt z Beatka z Wrocławia,która też buduje APS 71.

Do końca roku mielismy zrobić tylko "O"(trudności z ekipami)a... :p właśnie kładziemy dach-więzba gotowa,w przyszłym tygodniu dachówka.Gdyby nie "nagła" :o :oops: zima, od 2 tyg. dom mógł byc przykryty.Ale i tak zrobiliśmy bardzo dużo i przy tym trafiły nam się super ekipy.

No to teraz kilka fotek na których już widać,że to APS 71(z naszymi przeróbkami)

http://images4.fotosik.pl/227/2fc67829a8f60274med.jpg

http://images1.fotosik.pl/280/9449a5c696b80b37med.jpg

http://images1.fotosik.pl/286/27c502c83cb85b28med.jpg

http://images14.fotosik.pl/10/bb0d73ef82ad5156med.jpg 08.01.2007

http://images14.fotosik.pl/22/e95a485747000378med.jpg

ta ruina na dole to skutki wichury

http://images14.fotosik.pl/57/2ce2dc4cefd5b797med.jpg

http://images14.fotosik.pl/64/61efbcbd6b7b143bmed.jpg

http://images20.fotosik.pl/24/0218e65269ee1025med.jpg

http://images20.fotosik.pl/24/b520f397b9beb9b5med.jpg

http://images12.fotosik.pl/41/4230c85b71b46308med.jpg

http://images20.fotosik.pl/37/c7b7bb9e73c9aa70med.jpg

 

I jak wam się podoba moja budowa (oczywiście nie oceniając bajzlu wokół-dojazd do budowy w mokre dni to prawdziwe mistrzostwo świata).

 

Pozdrawiam Bogusia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Serdecznie Witamy

 

My zdecydowaliśmy się na APS 161 (odbicie lustrzane). Szukając kompromisu: funkcjonalność - wygląd - koszt budowy.

Jesteśmy na etapie oczekiwania na pozwolenie. Majster zaklepany ale niestety na sierpień/wrzesień. Planujemy do zimy zrealizować stan surowy otwarty.

Jedyna pewna zmiana to przedłużenie kotłowni ok. 1m (z zachowaniem proporcji dachu nad kotłownią i garażem). Dodatkowo przewidujemy podwyższenie ścianki kolankowej o ,,jedną warstwę'' (nie dokońca zapadła decyzja z czego budujemy) ale to ,,w trakcie budowy''. Wydaje się to celowe ze względu na ,,ustawność'' sypialni ale to tylko zwykła ,,pazerność na metry'' ponieważ wielkość tego domku przewyższa znacznie potrzeby naszej 3-osobowej rodzinki.

Może ktoś jeszcze zdecydował się na ten projekt? Prosimy o kontakt.

 

Pozdrawiamy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Witam wszystkich

Szukałam tego forum z nadzieją, że znajdę tu zdjęcia w realu mojego wymarzonego domku [APS 121]. Zdecydowałam się już na niego, jestem w trakcie załatwiania zagospodarowania przestrzennego, projektu jeszcze nie mam. Chciałabym najpierw obejrzeć taki domek na żywo :o .

 

A teraz prośba do wszystkich tych, co już wybudowali aps121: może byłaby możliwość byście mogli pochwalić się tym pięknym domkiem :lol:, proszę o kontakt

 

 

Pozdrawiam gocha

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Hej,

Też zdecydowałem się na APS 121.

Dostałem pozwolenie i zrywam ziemię za 20 dni.

Jestem z Wrocławia, buduję w Krzyżanowicach.

 

Dopisuje sie do prośby o przysłanie fotek na forum albo kontaktu do osób, które chciałyby się pochwalić na żywo.

 

Pozdrawiam,

M

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...
  • 3 weeks później...

My budujemy pod Gdynią.

Tak projekt zmienialiśmy: wysunęliśmy o pół metra garaż bo jak się okazało u architekta jest za mały zresztą jak zauważyli inni budujący ten projekt. Poza tym większośc zmian dotyczy góry. Zrezygnowaliśmy z łazienki w holu, a zrobiliśmy łazienkę zamiast jednego pokoju (tego po prawej stronie od wejścia), zakładając że wykorzystamy na pokój pomieszczenie nad strychem. No i jeszcze wydłużyliśmy trochę dach zadaszając taras. I to by było chyba wszystko. A Wy zmienialiście coś?. Ja widziałam ten projekt już wykończony w Dawidach pod Warszawą i bryła budynku wydaje się ogromna. Ale cóż....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nasz architekt, który robił adaptację niestety nie był najlepszy i nie podpowiedział zmian garażu. Mamy taki jak na projekcie. W garażu beda tylko samochody i mam nadzieję. że jakos to bedzie. jeśli nie - czeka nas budowa wiaty.

Zmiany:

Na dole powiększylismy trochę łazienke kosztem pokoju. Okno przesuneliśmy w stronę ogrodu i wydłużyliśmy ( pod ścianą chcemy zrobic prysznic. Uważam, że jest to jedna z lepszych zmian :D

W pokoju gościnnym drzi tarasowe - ale tam będzie tylko zjazd do ogrodu.

Przestawilismy klatke schodową - uwaga na dach. Okazał sie za nisko i trzeba było zmieniac schody - troche powiekszyliśmy spocznik lub podest - jak kto woli.

POdnieslismy g orne ściany o jedno kolanko. jest troche kombinacji z oknem w łazience, ale dekarze powiedzieli, że dadzą radę przedłuzyc parapet.

Pomieszczenie nad garażem jest przeznaczone na siłownię. I tam wydzieliliśmy małe pomieszczenie (od strony pokoju ( u Ciebie- łazienki) na pomieszczenie pomocnicze - suszrniię, prasowalnię...

W kazdym pokoju na górze jest garderoba - w pokoju środkowym zamiast łazienki.

I jeszcze bardzo fajna rzecz, którą zrobilismy.

Pod tarasem (powiekszonym w stosunku do projektu) zrobiliśmy małą piwniczkę. Będziemy tam trzymali sprzęt ogrodniczy, może rowery... Wkoncu garaz jest bardzo maly.

 

Generalne zasady jakie przyjęlismy to:

duza otwarta przestrzen na dole: temu słuzy zmiana układu schodów oraz likwodacja ścianki działowej z holu do kuchni. na razie ni eprzewidujemy wstawienia drzwi do wiatrołwpu, ale to może sie zmienic po pierwszej zimie :)

 

Każdy pokój ma swoja garderobe - każda rzecz msi miec swoje własne miejsce.

 

Może bryla jest duża, ale dom jest po to, aby kazdy miał w nim swoje miejsce. zwłaszcza gdy chce być sam przez chwile. A jednocześne- chciłam miec wspólna przestrzeń na parterze.

 

Mielismy mieszkanie dwupoziomowe z układem prywatnej góry i dwoma łazienkami. Dla nas uklad rewelacyjny.

na początku wydawało mi sie, ze salon jest za mały. Ale zlikwidowaliśmy ścianke miedzy jadalnią, komine przerzucilismy n adruga stronę, zostawilismy kolumny i teraz, po połozeniu chudziaka i zdjęciu stempli - miejsca jest dosyc sporo.

 

Fajne sa okna z niskimi parapetami w salonie.

 

I w ogóle projekt coraz ardziej mi się podoba. Zobaczymy po wprowadzeniu się :)

 

Na razie rak czasu i specjalistow. Problemy z dachówką, cegłami...

 

A jak Wy sobie radzicie z materiałami?

My mielismy szczęście i wiekszość cegieł kupilismy w styczniu. Jak nam zabrak lo 200 szt - muselismy zapłacić trzy razy więcej.

 

Niestety nie udało mi się wstawic zdjęć. Wcale nie jest to takie pro\ste, zwłaszcza, gdy nie ma się czasu. jak tylko skończę ten wpis - zajmę się wklejaniem.

 

 

Bardzo brakuje nam czasu....

 

Normalne zycie i budowa - pocieszam się, że może do końca roku uda nam sie skonczyć...

 

 

A! I jeszcze jedna rzecz - zwróćcie uwage na wysokość nadproża w garażu. U nas budowlancy zrobii nadproże 10 cm od sufitu. Okazuje się, że to za mało, aby zmieścic tam siłownik do bramy garażowej. Nas czekaja przeróbki.

 

trzeb atez zastanowic sie nad brama w ogrodxeniu. Jesli ma byc przesuwana = to w którą stronę i czy sie zmieści. My musimy otwierac w strone furtki. Co oznacza, że gdy otworzymy brame - furtka bedzie zablokowana. Ale wg nas to lepsze niz brama uchylna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Jak widać brak czasu doskwiera wszystkim a my mamy taką robotę co w weekendy zabiera nam go najwięcej, stąd brak mojej odpowiedzi.

Co do Twoich zmian dałaś nam trochę do myślenia...

 

Musimy przemyśleć temat schodów, mam nadzieję że w razie czego będę mogła coś z tym zrobić.Ja problemu łazienki w holu nie mam, ale okno zostało na swoim miejscu , co by można z góry zobaczyć kto stoi przy furtce.

 

Stwierdziliśmy że łazienka na górze jest stanowczo za mała , więc zrobiliśmy jak pisałam , tylko jeszcze wyodrębniłam z tych 17 metrów pomieszczenie na pralkę i suszarnię , więc na samą łazienkę zostanie jakieś 14 metrów.

 

W pierwotnych planach też mieliśmy zrobić siłownię w pomieszczeniu nad garażem ale mamy dwoje dzieci więc każdy swoją sypialnię musi mieć , tak więc z siłowni zostały marzenia a dziecko ma swój pokój.

my też zrezygnowaliśmy z łazienki w sypialni na środku na rzecz garderoby.

Nad powiększeniem tarasu właśnie się zastanawiamy ale pomysł z tą piwniczką u Ciebie bardzo mi sie podoba.. :D

 

A tak w ogóle to widzę że mając tylko fundamenty i trochę ścian też odniosłam wrażenie że pomieszczenia są małe, ale chyba to tylko wrażenie...

Co do ścianek działowych z holu do kuchni to właśnie przez to wrażenie postanowiliśmy ich nie robić. Zastanawiamy się nad ściankami oddzielającymi wiatrołap, ale na to będzie czas..

Ja też kocham przestrzenie i chciałabym żeby dom był właśnie taki..

 

My właśnie żyjemy w mieszkaniu dwupoziomowym i taki układ domu też nam najbardziej odpowiada gdzie na dole jest wspólna przestrzeń a na górze każdy ma swoje królestwo. Dwie łazienki dla naszej rodziny to mus- inaczej sobie nie wyobrażam.

 

A jeszcze z naszych zmian nie napisałam Ci że zlikwidowaliśmy dwie lukarny po bokach domu a co za tym idzie i balkony. Wyszliśmy z założenia że jeden balkon na górze wystarczy , poza tym to w końcu dom i ogród też spory. Znacznie zmniejszą się koszty związane z dachem a przede wszystkim z oknami.

 

My budujemy z bloczków komórkowych, i jak na razie co dostawa inna cena..

Zleciliśmy budowę firmie i w tym roku chcemy tylko postawić do stanu surowego by dom miał czas na ochłonięcie

:) Potem będziemy myśleć dalej. Generalnie ten dom wzięliśmy" na spokój" i nie chcemy się spieszyć.

 

Nad bramą i furtką będę myśleć później ale Twoja cenna uwaga z nadprożami na pewno się przyda i już została wzięta pod uwagę :). W ogóle muszę przemyśleć Twoje rozwiązania w domu.

Jak widzisz wielu budujących APS 121 nie ma ...przynajmniej na forum Muratora. Kiedyś wysłałam komuś na priv prośbę o zdjęcia ale bez odzewu. A dobre rady zawsze są w cenie.

I to by było na tyle...... na razie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witamy wszystkich APS-owców 121. Jesteśmy na etapie zmian w projekcie i wszystkie rady są bardzo cenne :lol: . 11 Czerwca składamy wniosek o pozwolenie na budowę.

Nasze zmiany to:

 

- poszerzenie garażu o 0,5m i wydłużenie go o 1,5m,

 

- likwidacja 3 okienek w garażu, zostaje to przy drzwiach wejściowych do domu,

 

-likwidacja okna w garderobie,

 

- na strychu nad garażem likwidacja jednego okna dachowego i przesunięcie jednego okna (tego na wejściu) równolegle z drugim na przeciw,

 

-poszerzenie klatki schodowej o 20 cm kosztem kotłowni i wnęki w pokoju nad kotłownią (nie tak do końca kosztem kotłowni, bo ona zostanie poszerzona o 0,5m wraz z garażem),

 

-co do kotłowni to dzięki poszerzeniu garażu o 0,5m przekładamy okno na przeciwko wyjścia z garażu, dodajemy umywalkę i na zewnątrz pod nowo powstałym okienkiem zakładamy kran,

 

- u góry w środkowej sypialni wymieniamy okna na podwójne balkonowe i tak jak większość w tym pokoju zamieniamy łazienkę na garderobę z wejściem na drugiej ścianie po środku,

 

- kominek przekładamy na drugą stronę,

 

- daszek nad tarasem wydłużamy tak by był nad całą powierzchnią i jak się da to wydłużymy go do 3m,

 

-w łazience u góry zamiana kibelka z umywalką.

 

Nasz domek stanie w Sieradzu. Na razie to wszystko.

Pozdrawiamy Małgośka i Adam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Witam budujących APS 121 !!!

Niestety mam wielkie problemy z wklejaniem zdjęć. Zanim się tego nauczę - mogę wysłać kilka fotek na PRIva .

 

W tej chwili domek jeszcze nie wygląda imponująo, ale mam nadzieję,żę za miesiąc będziemy mogli pochwalić się pięknym dachem, drzwiami i oknami..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witamy wszystkich APSowiczów :D

Jak wszyscy tu zgromadzeni zakupiliśmy projekt z pracowni w Lublinie, z tym że my budujemy APS 126 :lol:

Malutki domek,ale odpowiedni jak dla nas :) chociaż kilka zmian wprowadziliśmy, ale to takie kosmetyczne sprawy ;)

Lada dzień odbierzemy pozwolenie i bierzemy sie ostro za robote :D

 

 

Pozdrawiamy

Aga&Piotr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...