Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

ARCHI-PROJEKT - opinie o pracowni projektowej


Recommended Posts

  • 2 weeks później...
  • Odpowiedzi 351
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Witam!

No wybór nie jest prosty, my również te 2 projekty rozważaliśmy. Wybudowaliśmy 75, projekt ma bardzo funkcjonalne wnętrze! APS 55 i 75 są bardzo podobne, natomiast nie wyobrażam sobie "salonu" 24m2 (tak jest w 55), nasz ma ca. 28m2 i to tez troszkę za mało... oczywiście chcąc aby było idealnie :)

Pozdr. AS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

swego czasu oba te domy nawet mi sie podobały

teraz trochę zmieniłam gust :wink:

 

aps 55 http://www.archi-projekt.com.pl/dat/rz_parter/55.jpg http://www.archi-projekt.com.pl/dat/rz_poddasze/55.jpg aps 75 http://www.archi-projekt.com.pl/dat/rz_parter/75.jpg http://www.archi-projekt.com.pl/dat/rz_poddasze/75.jpg

 

 

są bardzo do siebie podobne

w 55 nie bardzo mi sie widzi balkonik nad wejściem i okno łazienki na balkonie

 

salon rzeczywiście niewielki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź. Mi też lepiej podoba się 75 ale z pewnymi zmianami.

- za duży balkon,

- kominek to tylko ozdoba, nie ma rozprowadzenia do pokoi,

- dwie malutkie garderoby ( czy coś się tam zmieści), może lepiej powiększyć łazienkę i pokoje.

Jaski jakbyś mógł mi trochę powidzieć więcej na

temat funkcjonalności pomieszczeń to byłbym wdzięczny.

Nie bardzo mogę sobie wyobrazić jak jest np. pod schodami czy mogę tam zrobić spiżarnię.

Jak kosztowna jest taka inwestycja bo finanse mam ograniczone.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej!

Ze wzgledu na pore odpowiem krotko.

>- za duży balkon,

 

wogole zrezygnowalismy z balkonu, natomiast mamy go nad wejsciem, na wzor aps 99.

 

>- kominek to tylko ozdoba, nie ma rozprowadzenia do pokoi

 

wydaje mi sie, ze w zadnym projekcie nie ma tej instalacji, ale oczywiscie mozna to zrobic.

nasz kominek jest (poki co) jedynym zrodlem ciepla, zdecydowalismy sie na wklad z plaszczem. zimna jak widac ma sie dobrze, u nas w domku jest cieplo :) polecam to rozwiazanie!

 

> - dwie malutkie garderoby ( czy coś się tam zmieści), może lepiej powiększyć łazienkę i pokoje.

 

tutaj niewiele moge powiedziec (nie mamy wykonczonego poddasza). raczej z tej malej garderoby zrezygnujemy, ta wieksza faktycznie nie jest zbyt duza, ale spoko, cos sie tam zmiesci, na pewno bym jej nie likwidowal.

 

 

>Jaski jakbyś mógł mi trochę powidzieć więcej na

>temat funkcjonalności pomieszczeń to byłbym wdzięczny.

 

Dom jest na prawde bardzo funkcjonalny. Salon jest............, no nie za duzy ale spoko, kuchnia jest super, zrobilismy przejscie miedzy salonem a kuchnia, szer. okolo 1,2m. Garaz poszerzylismy o 1m, niestety nie starczylo miejsca na dzialce na dwustanowiskowy. w pokoju nad garazem mamy stol do ping ponga. bedzie to taki pokoj rekreacyjny.

 

>Nie bardzo mogę sobie wyobrazić jak jest np. pod schodami czy mogę >tam zrobić spiżarnię.

 

Tak, tam jest bardzo fajne miejsce, my tez planujemy tam spizarnie, chociaz poki co trzymam tam moje narzedzia, drabine, odkurzacz.

 

>Jak kosztowna jest taka inwestycja bo finanse mam ograniczone.

 

to temat rzeka, to zalezy od bardzo wielu czynnikow. z czego budujesz, gdzie, jaka metoda etc.

dom nie jest maly, wiec koszt budowy tez nie bedzie najmniejszy, mozemy o tym pogadac ale bardziej na priv. poza tym poczytaj watki nt. aps 55, 75, 99.... mysle ze wiele Ci to wyjasni.

 

Pozdr. AS.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wybudowałem APS 55. Balkon oraz "ganek" w APS 75 wyglądają bardzo "ciężko" i nie pasują do takiego domu- jest to oczywiście moja ocena. Po usunięciu balkonu dom będzie wyglądał bardzo "surowo". Jest też różnica w pow., a każdy metr to 2000-2200 zł. - przy średnim poziomie wykończenia. Salon oczywiście mały ale to pojęcie względne. Znam osoby, które nie wyobrażają sobie salonu mnieszego od 40 m.

W obu domach trzeba poszerzyć garaż, najlepiej tak aby weszły dwa samochody. Nad garażem, po podniesieniu ścianki kolankowej, powstaje duży pokój.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedzi. :D

-chciałbym wyrównać scianę kuchni z salonem (dałoby to dodatkowe 4 m kuchni),

- myślałem również o poszerzeniu garażu o 1m ( działkę mam 32m szeroką więc na metrach nie muszę osczędzać jedynie na finansach),

- likwidacja kominka ( nie mam przekonania do kotłowni w środku pokoju "sadza i smród w salonie"). Jak zlikwiduję kominek to i cały przewód kominowy mi odejdzie.

-chcę zlikwidować okno dachowe na strychu a wstawić okno w sciance szczytowej.

- chciałem również zlikwidować lukarenkę w garderobie

Jaski ten twój balkon musi teraz wyglądać tak jak w APS 55 tzn. okno w łazience wychodzi na balkon na co zwróciła uwagę Ewunia.

Marek te dwa domy mają podobne parametry. Powierzhnia zabudowy, całkowita czy kubatura jest identyczna, różnią sie jedynie pow. użytkową to i koszty powinny być zbliżone.

APS 55 -- APS 75

Powierzchnia użytkowa: 124.4m2 -- 135.7m2

Powierzchnia zabudowy: 122m2 -- 124.5m2

Powierzchnia całkowita: 228.2 m2 -- 228.2 m2

Powierzchnia netto: 178.3 m2 -- 195.7 m2

Kubatura: 676 m3 -- 676 m3

Strych jest potrzebny bo przecież dom nie ma podpiwniczenia (gdzieś muszę mieć suszarnię i miejsce do składania różnych klamotów), ale ściankę kolankową mogę podwyższyć na wszelki wypadek jakbym zmienił zdanie.

Czekam na odpowiedzi:

pozdrawiam KM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

>chciałbym wyrównać scianę kuchni z salonem (dałoby to dodatkowe 4 m >kuchni),

 

no można, chociaz moim zdaniem kuchnia jest w sam raz, na pewno nie za mała! pamiętaj, że zmienisz bryłę budynku.

 

>- myślałem również o poszerzeniu garażu o 1m ( działkę mam 32m >szeroką więc na metrach nie muszę osczędzać jedynie na finansach),

 

zdecydowanie, najlepiej na garaż dwustanowiskowy

 

>- likwidacja kominka ( nie mam przekonania do kotłowni w środku >pokoju "sadza i smród w salonie"). Jak zlikwiduję kominek to i cały >przewód kominowy mi odejdzie.

 

uuuu..... dom bez kominka?? niee!!

my faktycznie mamy "kotłownię w salonie" (poki co, nie jest to docelowe rozwiazanie, chociaz kto wie??) z tymi sadzami, smorodem to bez przesady!

 

>-chcę zlikwidować okno dachowe na strychu a wstawić okno w sciance >szczytowej.

 

my akurat chcieliśmy mieć jedno pomieszczenie wyłącznie z oknami dachowymi

 

>- chciałem również zlikwidować lukarenkę w garderobie

 

no my rowniez jej nie mamy -- chociaz widziałem dom kolegi z forum (Fugas - polecam posty), gdzie lukarna byla powiększona i wtedy garderoba zrobiła się na prawdę duża, warto się nad tym zastanowić.

 

>Jaski ten twój balkon musi teraz wyglądać tak jak w APS 55 tzn. okno w >łazience wychodzi na balkon na co zwróciła uwagę Ewunia.

 

balkon jest na wzór APS 99 i faktycznie z balkonu można zajrzeć do okna w dużej łazience, ale czy to taka wada? być może :)

 

Pozdr. A.S.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź. :lol:

Powiększenie kuchni wiąże się z powiększeniem salonu bo można przestawić ściankę działową między nimi.

Pytałem w Archi-Projekcie o zmiany. Za każdy rysunek życzą sobie 100zł.

Co do garażu dwustanowiskowego to chyba za drogi koszt, chociaż może w przyszłosci by się przydał.

Chciałem jakoś zabudować schody i oddzielić drzwiami tak aby na razie nie ogrzewać schodów i poddasza (planuje wykończenie poddasza w drugim etapie.

Jaski czy można gdzieś zobaczyc zdjęcia z budowy APS 75, może masz jakieś swoje (może od Fugasa masz jakieś). Archi-Projekt jest z Lublina, a nikt z Lublina go nie buduje.

 

pozdrawiam K.M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nikt się nie odzywa i nie wiem czy projekt jest taki zły. :o

Rozmawiałem z dwoma ekipami budowlanymi i im się podoba ale może tylko tak mówią.

Pierwsza ekipa chce 11 tyś. - bez dachu ( zajęta w tym roku)

Druga 14 tyś. też do dachu.

Geodeta - 300

 

Chciałbym zobaczyc jakiś domek z Aps-ów to miałbym jakieś wyobrażenie (najlepiej jakby to był 75 ) albo trochę zbliżony rozkładem pomieszczeń. Szczególnie chodzi mi o poddasze i strych, a także o przejście do garażu.

 

Jaski miałeś mi wysłać zdjęcia, a przestałeś się odzywać.

 

pozdr. K.M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Halo FORMUŁOWICZE!!!

200 wyświetleń , a nikt nie chce wyrazić swojej opinii.

W tym tygodniu mam urlop i chciałbym "załatwić" projekt.

APS 75 przesądzony:

-Garaż poszerzę 1m lub 1,5m żeby można było wstawić coś pod ścianą (rowery, regał czy też stół z narzędziami).

-wyrównam kuchnię z salonem.

-podniosę ściankę kolankową na strychu.

-zlikwiduje okno połaciowe na strychu a wstawię okno w szczycie,

-zlikwiduję małą garderobę i powiększę łazienkę,

-usunę 1 okno w salonie a wstawię w kuchni.

 

Nie wiem co mam zrobić z balkonem i filarkami. Chciałbym go zwęzić do 1,30 i wtedy odpadną filarki. Nurtuje mnie jeszcze lukarenka w garderobie. Wyczytałem, że można ją zlikwidować ale czy garderoba nie będzie za mała.

 

Proszę o waszą pomoc bo muszę podjąć szybką decyzję.

pozdr. K.M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam! Jetem też na etapie wyboru projektu. Brałam pod uwagę Aps 55. Potem Aps 75 i uważam ,że jest to świetny projekt byle by coś zrobić z tym balkonem z tyłu . Może wogóle z niego zrezygnować? Można zobaczyć zdjęcia z realizacji na stronie Archiprojektu. Są tam dwa domki. Pokój nad garażem jest też fajny, można go wykorzystać na pokój rekreacyjny. Trzeba trochę podnieść sciankę kolankową na pewno. A co do lukarny to możesz się jeszcze zastanowić, w sumie nie jest potrzebna. Pozdr. :o
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months później...

Cześć Mona75 :)

 

Projekt APS 105 jest jednym z rozważanych przeze mnie pod budowę.

Czy robiłaś jakieś adaptacje? Budujesz wersję z jednym, czy dwoma garażami?

No i pytanie dla mnie zasadnicze: czy można obejrzeć Twój domek? (jeśli tak, to gdzie go masz?)

 

Pozdrawiam, a.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

witam wszystkich forumowiczów

Przejrzałem setki projektów zanim natrafiłem na Lubelski Archi-projekt - a to dzięki czytaniu informacji z forum i wreszcie jest - czy napewno ??

Więc APS 75 , 78 , 96 i 99 to jest to czego szukałem

Czy ktoś z forumowiczów zbudował/buduje któryś z tych domów ?

Wszelkie uwagi mile widziane

:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem co prawda forum budujących aps-y i wyczytałem kilka cennych uwag - niemniej jednak tam większość buduje aps96 - a ja nie jestem zdecydowany

Żona co prawda preferuje 99 , ale w fazie przemyśleń WSZYSTKO SIĘ MOŻE ZMIENIĆ

Po niedzieli idziemy do pracowni w W-wie obejrzeć kompletne projekty aps-ów , porozmawiamy z projektantami - może coś rozsądnego nam doradzą

 

:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...