Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

ARCHI-PROJEKT - opinie o pracowni projektowej


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 351
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

  • 4 months później...

Cześć Włodek

 

Gratulacje, gratulacje i jeszcze raz gratulacje tempa i naprawdę pięknie wykończonego domku. Wasze tempo nas poraziło. Bardzo gustownie dobraliście drzwi wejściowe. Ta wnęka koło drzwi jest czymś pod kolor wyłożona. Ponieważ kolory na zdjęciach się zmieniają więc napisz jakiego koloru jest dach i elewacja - biała? Dorobiliście widzę dwa okna dachowe nad strychem, też chodzi mi po głowie żeby dorobić jedno okno od przodu. Brakuje mi na zdjęciach jeszcze tej jednej strony domu.

Kuchnia i salon bombowe. Jakiego koloru są meble w kuchni - ślicznie ten kolor sie prezentuje?

Elegancko urządzony solon a w nim gustowny kominek- jak się w nim pali?

Bardzo córce pobobają się te otwarte półki koło kominka i chce mieć takie w swoim pokoju. Te zdjęcia są dla nas inspirujące więc w miarę możliwości prosimy o więcej.

Barierki na balkonach zrobione, ogrodzenie zrobione. Napisz co jeszcze macie do zrobienia?

 

Włodek napisz jakie warstwy dawałeś na balkon nad wykuszem?

 

My natomiast jesteśmy na etapie zimowania i wietrzenia domu po zrobionych tynkach. Zrobiona jest także elektryka. Na wiosnę wstawienie okien, centralne, wylewki, drzwi zewętrzne, garażowe, płytki potem podłogi , schody wewnętrzne. Musimy jeszcze doprowadzić do domu gaz, wodę, kanalizację Drzwi garażowe w grudniu zamówiliśmy w Krispolu była akurat promocja.

Na wrzesień planuję ocieplenie zewnętrzne z tynkowaniem.

Obecnie oglądamy płytki, drzwi, podłogi. Aktualnie rozpracowuję i zamawiam system ocieplenia poddasza i chyba sam go bedę wykonywał.

 

Włodek napisz ze swojego doświadczenia na co zwrócić uwagę na etapie wykańczania domu?

 

Może Dokker pochwali się swoimi osiągnięciami?

 

Pozdrawiam RB

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratulacje, gratulacje i jeszcze raz gratulacje tempa i naprawdę pięknie wykończonego domku.

 

Dzięki!

 

Ponieważ kolory na zdjęciach się zmieniają więc napisz jakiego koloru jest dach i elewacja - biała?

 

Dach brązowy - braas, elewacja biała - tynk cem-wap+gładź cekolem+farba silikownowa, podmurówka i wnęka koło drzwi wyłożona płytkami klinkierowymi CRH Klinkier "Rustika", które nie mają określonego koloru, ale się właśnie "mienia" różnymi odcieniami brązu i czerwieni. Te same płytki są na ścianie oddzielającej kuchnię i wiatrołap od salonu, z tej samej cegły są też wykonane kominy i słupki ogrodzenia z przodu.

 

Dorobiliście widzę dwa okna dachowe nad strychem, też chodzi mi po głowie żeby dorobić jedno okno od przodu. Brakuje mi na zdjęciach jeszcze tej jednej strony domu.

 

Na "strychu" (ja go nazywam siłownią) są u mnie cztery okna po dwa z każdej strony. Wojtek dorobił jeszcze piąte od przodu.

 

Kuchnia i salon bombowe. Jakiego koloru są meble w kuchni - ślicznie ten kolor sie prezentuje?

Elegancko urządzony solon a w nim gustowny kominek- jak się w nim pali?

Bardzo córce pobobają się te otwarte półki koło kominka i chce mieć takie w swoim pokoju. Te zdjęcia są dla nas inspirujące więc w miarę możliwości prosimy o więcej.

 

Kolor kuchni to orzech - płyta stolarska fornirowana, bejcowana i lakierowana. Kominek - bardzo fajna sprawa, palimy wieczorami i jest super. Jest to Spartherm Varia 2Rh. Dam więcej zdjęć kiedy nauczę się je odchudzać, bo na razie tylko tyle się mieśli w albumie Onetu.

 

Barierki na balkonach zrobione, ogrodzenie zrobione. Napisz co jeszcze macie do zrobienia?

 

Mamy zrobione prawie wszystko. Glazurnik nie zdążył położyć płytek na balkonach bo złapał mróz. Trzeba kupić jeszcze część oświetlenia i powiesić firanki. Na wiosnę planujemy urządzanie ogrodu i zrobienie drewnianego tarasu.

 

Włodek napisz jakie warstwy dawałeś na balkon nad wykuszem?

 

Najpierw jest styropian FS20. 3 warstwy po 5 cm, potem warstwa betonu kilka cm, potem 3x papa na lepiku, potem wylewka ze spadkiem, potem folia w płynie i mają być płytki klinkierowe.

 

 

Włodek napisz ze swojego doświadczenia na co zwrócić uwagę na etapie wykańczania domu?

 

Ciężko dawać jakieś uniwersalne rady na tym etapie. Jeśli masz jakieś konkretne pytania służę pomocą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
  • 2 weeks później...

Cześć W & W

 

Mam pytanie do Wojtka. Jak wykonałeś warstwy na balkonie nad wykuszem salonu?

A teraz pytanie do W & W- czy robiliście rynnę, która odprowadza wodę z tego balkonu?

U mnie sezon zimowy trwa, wyszło, że dach bardzo przecieka. Dobrze, że wyszło to teraz a nie po ułożeniu karton gipsu. Na wiosnę będzie dach lepiej uszczelniany.

 

Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie robiłem żadnej rynny odprowadzającej wodę z tego ani żadnego innego balkonu. Na wiosnę wyłożę balkony płytkami klinkierowymi a krawędzie będą wykończone mosiężną listwą z kapinosem (takie odwrócone U). Ponadto, ostatnia warstwa betonu balkonu nad wykuszem (ostatnia - czyli wylewka nad styropianem) ma zazbrojoną krawędź i nieco wystaje poza płaszczyznę ściany wykuszu. Razem z tą listwą moim zdaniem to wystarczy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie :)

Przyłączam się do Waszego grona, my też będziemy budować APS-a z archi-projektu, konkretnie 108. Jak na razie nie znalazłam nikogo, kto by budował ten domek :( W naszym projekcie też jest wykusz, a nad nim balkon, więc powyższe rady na pewno nam się przydadzą w przyszłości. Również nie wiemy, czy robić tam rynnę (wykusz chcemy obudować klinkierem).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...

Cześć W&W

 

Jestem na etapie wyboru kotła gazowego oraz kominka. Napiszcie jakie modele macie, jak się spisywały przez zimę ile miesięcznie wyniosło Was ogrzewanie. Zrezygnowaliśmy z turbokominka Makrotermu stąd moje zainteresowanie innymi kominkami.

Obecnie u nas trwa montaż alarmu. W następnym tygodniu wchodzą hydraulicy potem wylewki itp. Sam w wolnych chwilach robię konstrukcję pod karton gips.

Włodek obiecałeś dalszą część zdjęć-niecierpliwie czekamy

Wojtek - czy Wy już przeprowadziliście się ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

mieszkamy od trzech tygodni i przyzwyczajamy się do nowych warunków. Ostatnie dni przed przeprowadzką były bardzo wyczerpujące, ale teraz już rozkoszujemy się nowym domkiem.

Wkład kominkowy kupiliśmi Cheminees de Luxe. Ponieważ kominek ma u nas pełnić rolę rekreacyjną a nie grzewczą doszliśmy do wniosku, że taki nam wystarczy. Kosztował nas ok. 2600 pln, jest bardzo ładny, ma moc 14 kw. Przy okazji zamieszczę jego zdjęcia. Paliliśmy w nim kilka razy, więc ciężko mi wydawać opinie na jego temat.

Piec kondensacyjny Viessmann Vitodens 200 z zasobnikiem ACV 160 litrów. Jak dotąd jestem bardzo zadowolony, grzejemy od września ubiegłego roku, średnio miesięcznie od września do lutego ok. 500 pln. Do naszego wprowadzenia grzaliśmy bardzo mocno we wszystkich pomieszczeniach.

pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za info

 

Gratuluję, gratuluję i jeszcze raz gratuluję przeprowadzki. Mogę sobie tylko wyobrazić ile wysiłku wymaga doprowadzenie do tego szczęśliwego momentu. Czekamy na zdjęcia.

My natomiast obecnie nie możemy wybrać płytek. Jeździmy od wystawy do wystawy i co się napalimy to tak szybko się rozmyślamy.

 

Napisz jeszcze czy masz regulator pogodowy czy pokojowy i jak się spisuje?

My również zdecydowaliśmy o tym, że będziemy grzać kominkiem okazjonalnie i stąd rezygnacja z drogiego kominka Makrotermu. W jego miejsce rozglądam się za jakimś innym. Obawiam się tylko aby wybrać taki, który nie zakłócałby wentylacji grawitacyjnej w domu. A jak z tym jest u Ciebie ?

 

Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks później...
  • 7 months później...

Przeprowadzka była 10 grudnia-wszystko na zawał serca. Sami układaliśmy panele i sami malowaliśmy a jest trochę tego. Jeszcze nie wszystko skończone ale już mieszkamy i 3 tydzień delektujemy się tym wspaniałym uczuciem przestrzeni.

Zmęczony ale zadowolony pozdrawiam wszystkich w starym roku i życzę dużo sił i wytrwałości w realizacji swoich celów w 2006 roku.

 

RB

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...